Keybase.io wraz z fundacją Stellar organizuje największy airdrop tokenów XLM. Do zgarnięcia macie 2 Biliony lumenów ! Taki airdrop darmowych kryptowalut nigdy nie miał miejsca. W tym artykule przedstawimy wam jak krok po kroku dołączyć do airdropu Keybase i odebrać darmowe tokeny XLM. Tokeny XLM będą przypisywane automatycznie do kont użytkowników 15-tego każdego miesiąca. Następna tura zaplanowana jest na 15 listopada 2019 roku.

Poprzedni airdrop tokenów XLM od Blockchain.com ma obecnie status “wstrzymany”.Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Liczymy że tym razem będzie podobnie.

Keybase to aplikacja dzięki której możecie podpisywać,weryfikować, szyfrować, generować wiadomości, podpisywać kod, przenosić klucze itp. wszystko to przy użyciu GPG do szyfrowania.
Każde konto w Keybase ma swoją historię publiczną. Z łatwością możesz obserwować łańcuchy podpisów i klucze publiczne. Keybase posiada również system plików oparty na chmurze, który jest dostępny dla wszystkich użytkowników.

AKTUALIZACJA 08.10.2019

Ze względu na ataki hakerskie na serwisy Keybase, GitHub i HackerNet, próbujące wykraść dane kont, Keybase zmieniło warunki uczestnictwa w Airdropie. Już nie musicie mieć stażowego konta, możecie założyć nowe. Szczegóły poniżej:

AKTUALIZACJA 13.12.2019

To już koniec aridropu! Od 13 grudnia zostaną rozdane ostatnie XLM dla osób które się zakwalifikowały. Powodem wcześniejszego zakończenia airdropu jest napływ fake kont, które masowo zakładali użytkownicy, próbując w ten sposób oszukać Keybase.

Rejestracja dla nowych użytkowników jest zamknięta.

Rano 13.12.2019 Keybase z airdropu usunął ok 100 tysięcy kont. Ci którzy się zakwalifikowali dostaną 355 XLM (ok. 70 PLN). Zrzut potrwa ok tydzień. Wypłaty można podejrzeć tutaj: https://stellar.expert/explorer/public/account/GDV4KECLSZLKRVH4ZTWVAS4I3W2LPAPV66ADFFUZKGIVOTK6GMKGJT53

Gratulujemy wszystkim którym udało się zakwalifikować.

Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z pozostałych grudniowych airdropów.

Warunki uczestnictwa w airdropie Keybase

 1. Musisz posiadać konto na Keybase.io
 2. W przypadku gdy chcesz założyć nowe konto na Keybase.io, musisz pobrać aplikację Keybase na PC lub urządzenie przenośne.
 3. Aktywne 2 (najlepiej 3) urządzenia lub papierowe klucze w aplikacji Keybase (w dalszej części poradnika pokażemy jak to zrobić)
 4. Zweryfikować swój numer telefonu.
 5. Ładny uśmiech 🙂

Jak dołączyć do airdropu Keybase i otrzymać tokeny XLM?

 1. Jeśli masz już konto w aplikacji Keybase, musisz aktywować swój portfel Stellar i zapisać się do airdropu. Na obrazku poniżej widać przycisk “Join the airdrop”. Wystarczy że go klikniesz a aplikacja utworzy dla Ciebie portfel na który co miesiąc dostaniesz kryptowalutę Stellar XLM.
Airdrop Keybase Stellar XLM

2. W przypadku gdy nie masz konta na Keybase postępuj zgodnie z poniższymi punkami(instalujemy Keybase na komputerze z systemem Windows):

 • Pobierz aplikację Keybase ze strony Keybase.io na komputer (Windows, macOS lub Linux) bądź urządzenie z systemem android lub iPhone. Zainstaluj ją.
Keybase instalacja
 • Po zainstalowaniu aplikacji, utwórz konto
Keybase logowanie
 • podczas tworzenia konta zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika oraz nazwy urządzenia na którym aplikacja zostanie zainstalowana
Keybase tworzenie konta
Kaybase dodwanie urzadzenia
 • w dalszej części zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Krok ten jest obowiązkowy (wcześniej można było go pominąć). Jeśli podasz swój numer telefonu, dostaniesz SMS-a z kodem, wpisz go w odpowiednie pole.
 • Twoje konto w aplikacji Keybase zostało utworzone. Teraz dołącz do airdropu klikając przycisk “Join the airdrop”
Airdrop Keybase Stellar
 • w następnym oknie klikając przycisk “Open your wallet” utworzysz portfel kryptowalutowy, na który będą trafiać Stellary z airdropu Keybase
 • aby zakwalifikować się do airdropu Keybase musisz posiadać przynajmniej 2 (najlepiej 3) aktywne urządzenia lub papierowe klucze podpięte do aplikacji.
Przeglądarka Brave
Pobierz przeglądarkę Brave. Zarabiaj kryptowalutę BAT za oglądanie reklam!

Jak dodać urządzenia lub papierowe klucze w Keybase ?

 1. Przejdź do zakładki “Devices” w lewym bocznym panelu
 2. Kliknij przycisk “Add device or paper key”
 3. Wybierz które urządzenie chcesz dodać: PC, telefon lub nowy klucz
 4. Dodaj urządzenie lub klucz (po poprawnym dodaniu liczba aktywnych urządzeń powinna wynosić 2)
 5. Teraz wystarczy że powtórzysz czynności z pkt. 4. Tym sposobem liczba aktywnych urządzeń powinna wynosić 3. My dodaliśmy dwa klucze papierowe, co widać na obrazku poniżej.
Dodawanie urządzeń Keybase

Jeśli wszystko zrobiłeś zgodnie z powyższym poradnikiem Twoim oczom powinien ukazać się taki oto komunikat:

Poprawna weryfikacja w Keybase
Poprawna weryfikacja w Keybase

Komunikat oznacza że Airdrop Stellar Keybase jest aktywny na Twoim koncie i kwalifikujesz się do rozdania kryptowaluty XLM na 15 listopada.

Jak wysłać tokeny Stellar XLM z airdropu Keybase na giełdę BitBay ?

Poniżej znajdziesz instrukcję z której dowiesz się jak wysłać Lumeny z airdopu Keybase na giełdę BitBay oraz jak je sprzedać i otrzymać nasze złotówki.

 1. Zaloguj się na swoje konto Keybase.
 2. Przejdź do zakładki “Wallet” (boczne menu)
 3. Kliknij przycisk “Send”
 4. Wprowadź ilość XLM jaką chcesz przelać na konto w BitBay
 5. Pamiętaj aby podać MEMO ID
Airdrop Stellar Keybase

Gdzie szukać Memo ID na BitBay ?

Memo ID na BitBay
 1. Zaloguj się lub zarejestruj na swoje konto BitBay.
 2. Z menu po lewej stronie wybierz “Portfele”
 3. Z menu obok wybierz rachunek “Stellar” XLM
 4. Memo ID to 4 cyfry, skopiuj je i podaj podczas wysyłania XLM Stellar z Keybase na BitBay

6. Po przelaniu i zaksięgowaniu XLM na Twoim koncie BitBay pora na wymianę kryptowalut na walutę FIAT jaką są PLN-y.

Opcja szybka sprzedaż na BitBay

Zaloguj się na BitBay>>Giełda>>Szybka transakcja>>Wpisz ilość XLM do sprzedania>>Kliknij “Sprzedaj”

7. Po dokonaniu sprzedaży czas wypłacić złotówki z BitBay na konto bankowe. Jak to zrobić ? Skorzystaj z naszego poradnika pod tym adresem

Złotówki z BitBay możesz również wypłacić na Poczcie Polskiej

8. Polub nasz profil na Facebooku (opcjonalne)

9. Zacznij obserwować nas na Twitterze (opcjonalne)

10. GOTOWE!

Przed pierwszą wypłatą pieniędzy z BitBay na rachunek bankowy zalecamy dokonanie wpłaty 10 PLN na giełdę w celu “weryfikacji konta bankowego”. Środki te będziesz mógł wypłacić razem ze sprzedanymi Stellerami.

Te airdropy cieszą się dużą popularnością:

Airdrop tokenów BAT od przeglądarki Brave

Airdrop STX o wartości 10$ od blockchain.com

UWAGA!

Kroki opisane w powyższym poradniku nie gwarantują w 100% procentach otrzymania darmowych XLM Stellar od serwisu Keybase.io Pula tokenów przeznaczonych w kamapanii jest ograniczona ilościowo. Podczas rejestracji we wszystkich opisanych w poradniku serwisach musisz podać wrażliwe dane osobowe, robisz to na własną odpowiedzialność. Zachęcamy także do czytania warunków świadczenia umów.

Kryptowaluty i handel nimi są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych. Zdecydowana większość rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kryptowalutami. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kryptowaluty i kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Podejmując decyzje inwestycyjne, powinieneś kierować się własnym osądem.

19 Comments

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]