W wirtualnym świecie bezpieczeństwo to priorytet, szczególnie jeżeli chodzi o kwestie związane z finansami czy inwestycjami. Dlatego też decydując się na założenie konta Binance, nie zależy zapominać, że również w gestii użytkownika leży zabezpieczenie go w najskuteczniejszy możliwy sposób.

Oczywiscie giełda kryptowalut Binance posiada własne, bardzo dobre zabezpieczenia, jednakże nie oznacza to, że my jako osoby, którym powinno zależeć na własnych interesach, możemy zupełnie zapomnieć o kwestiach związanych z uwierzytelnieniem dostępu lub atakach hakerskich, czy też próbach wyłudzania danych. W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto Binance?

Mocne hasło i uwierzytelnienie dwuskładnikowe

Chociaż zdarza się, że hasło do poczty elektronicznej czy serwisów społecznościowych mamy słabe, ponieważ nie widzimy realnego zagrożenia w tym, że ktoś je może zhakować, inaczej jest z Binance. Bezpieczeństwo konta powinno być kluczową kwestią, a żeby faktycznie konto było chronione, należy się postarać o mocne, najlepiej szyfrowane hasło. Dodatkowo co jakiś czas trzeba je zmieniać. W żadnym wypadku nie zaleca się stosowania tego samego hasła do Binance i do innych kont. Dodatkowo bezwzględnie należy używać podwójnego uwierzytelnienia. Oczywiście uwierzytelnienie za pomocą SMS-a nie jest dziś już wystarczająco bezpieczne i wielu użytkowników przekonało się, że to za mało. Dlatego najlepiej posługiwać się uwierzytelnieniem Google Authenticator.

Dostęp z poszczególnych urządzeń

Należy raz na jakiś czas sprawdzać listę urządzeń autoryzowanych do uzyskania dostępu do konta Binance. Jeżeli już nie używamy jakiegoś urządzenia, należy je usunąć z listy. Może się przecież tak zdarzyć, że sprzedamy telefon czy laptop i to jest ogromne niebezpieczeństwo dla naszych finansów, jeżeli narzędzie dalej będzie widniało na białej liście. To ważne, by je usunąć, szczególnie jeżeli urządzenie zostało nam skradzione. Warto mieć też na oku to, co dzieje się w aktywności konta, na przykład, czy nie miały do niego dostępu jakieś podejrzane, nieznane adresy IP. Jeżeli tak się tak stało, najlepiej jest od razu wyłączyć konto.

Jak sami możemy narazić nasze konto na niebezpieczeństwo?

Jednym z takich haczyków w sieci są przestępcy, którzy podszywają się pod zaufane firmy i starają się wyłudzić dane poufne. Jest to zorganizowane bardzo profesjonalne, więc na pierwszy rzut oka można się pomylić i wejść na swoje konto poprzez fałszywą stronę Binance. Opinie doświadczonych użytkowników świadczą o tym, że najlepiej jest po prostu korzystać cały czas z zapisanego w zakładach adresu giełdy i nie wpisywać go za każdym razem w wyszukiwarkę. Wtedy nie narażamy się na ataki oszustów zwane phishingiem. Nie chcielibyśmy przecież podać przestępcom naszego loginu i hasła do konta, a to zdarza się niestety często, nieraz po prostu z pośpiechu. To oczywiście tylko kilka wskazówek na temat tego, jak dbać o bezpieczeństwo naszych finansów na Binance. Dzięki ich zastosowaniu można spać spokojniej.

1 Comment

  • Elżbieta
    Posted 6 października 2021 11:28 0Likes

    Cześć. Mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa założonego konta na binance. Chciałabym jednak opisać sytuację dogłębniej w wiadomości na priv. Czy możemy “pogadać” mailowo?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]