Chcesz wiedzieć jak wpłacić pieniądze na Binance? Przez wielu Binance uznawana jest za jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie ale czy jest najlepszą ? Aktualnie Binance to giełda kryptowalut, ale również usługi powiązane z kryptowalutami jak: kontrakty futures (więcej), staking, czy handel z dźwignią. W tym artykule przybliżę Ci ogólny wygląd giełdy Binance, przeprowadzę Cię od momentu rejestracji konta aż do wypłaty środków.

1. Historia giełdy Binance

,Giełda została założona w 2017 roku przez Changpenga Zhao. Swoją siedzibę Binance posiada na Malcie, fakt ten nikogo nie powinien dziwić, ze względów podatkowych, większość biznesów kryptowalutowych wybiera właśnie ten kraj. Pomimo iż Binance jest stosunkowo młodą giełdą kryptowalut, szybko zyskała bardzo duże grono użytkowników. Głównym powodem tak dużej popularności giełdy są bardzo niskie opłaty.

Laptopy z widokiem dashboardu Binance

2. Rejestracja konta na Binance

Nasza przygoda na Binance rozpoczyna się od rejestracji darmowego konta. Aby się zarejestrować na giełdzie kryptowalut Binance musisz przejść pod ten adres www.binance.com, następnie z rozwijanego menu w prawym górnym rogu zmieniasz język strony na Polski ( o ile wcześniej strona nie zrobiła tego za Ciebie) i klikasz pole “Register”.

Ekran rejestracji na Binance
Ekran rejestracji Binance

Przystępujemy teraz do rejestracji konta na Binance poprzez wypełnienie odpowiednich pól z Twoimi danymi. Ważne aby wszystkie dane były zgodne z prawdą, ponieważ w późniejszym procesie weryfikacji konta możesz dostać decyzje odmowną. Ze względów bezpieczeństwa hasło musi być jak najbardziej skomplikowane i powinno zwierać co najmniej 12 znaków, kombinacje dużych i małych liter oraz cyfr i znaków specjalnych. W sieci znajdziesz wiele generatorów haseł, każde hasło warto zapisać na zwykłej kartce papieru.

Następnie potwierdzasz swój adres mailowy i po raz pierwszy możesz zalogować się do swojego konta co też czynimy.

Widok pulpitu użytkownika w Binance
Binance pulpit użytkownika – widok podstawowy

Interfejs na pierwszy rzut oka przeraża nadmiarem informacji ale po krótkiej chwili zaznajomienia się z nim jest całkiem przyjemny dla oka. Binance daje Ci do wyboru dwa interfejsy(opcja do zmiany pomiędzy podstawowym trybem a zaawansowanym znajduję się w lewym górnym rogu):

  • podstawowy (zalecany dla początkujących)
  • zaawansowany (zalecany dla doświadczonych użytkowników)

3. Weryfikacja konta na Binance

Proces weryfikacji konta na Binance zaczynasz od przejścia do zakładki “My Account”, standardowo Twoje konto ma status “niezweryfikowany” co oznacza że na Twoim koncie są nałożone limity.

Binance status niezweryfikowany
Binance status “niezweryfikowany”

Status konta “niezweryfikowany” pozwala Ci na dokonywanie wypłat 2 BTC z konta Binance raz na 24h, jeśli chcesz zwiększyć limit musisz przejść przez proces weryfikacji konta Binance na poziom 2 lub na poziom 3. Tobie na początek w zupełności wystarczy poziom 1. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda proces weryfikacji konta do poziomu 2 i 3 to zapraszamy do naszego działu “Poradniki”, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje opisane w jednym z wpisów.

4. Jak wpłacić pieniądze na Binance?

Zasadniczo Binance nie oferuje swoim użytkownikom opcji wpłaty w walucie FIAT takiej jak np. PLN czy USD, natomiast możesz dokonać wpłaty Twoich środków w postaci depozytu Bitcoin czy innych popularnych kryptowalut takich jak : Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Monero (XMR) oraz wielu innych.

Aby to zrobić musisz:

1. Zalogować się na swoje konto Binance www.binance.com

Binance logowanie do giełdy

2. Po zalogowaniu na Binance przechodzisz do zakładki “Fundusze” i wybierasz opcję “Wpłaty”

Menu wpłat na konto w giełdzie Binance
Binance wpłata Bitcoin na konto

Po lewej stronie będziesz miał pasek, w którym możesz wpisać pełną lub skróconą nazwę kryptowaluty którą chcesz wpłacić na Binance. W naszym przypadku będziemy wpłacać Bitcoin. Po wybraniu interesującej Cię kryptowaluty serwis wygeneruje dla Ciebie indywidualny adres portfela Bitcoin (na naszym obrazku adres ten został celowo zamazany), który należy skopiować i wpisać jako docelowy podczas dokonywania wpłaty Bitcoin na konto Binance.

3. W tym kroku, na przykładzie BitBay pokażę Ci jak wpłacić Bitcoin na Binance.

Menu wypłat na BitBay
Wypłata Bitcoin z BitBay na konto Binance

Aby tego dokonać musisz przejść do zakładki “Portfele” na BitBay, następnie wybrać opcję “Wypłaty”. Kolejnym krokiem będzie wpisanie ilości Bitcoin jaką chcesz przelać na konto Binance. W polu”Wyślij do” wklejasz wcześniej skopiowany adres portfela Bitcoin na Binance i klikasz przycisk “Wypłać”. Gotowe, Bitcoiny lecą na Twoje konto w Binance.com

4. Status przelewu możesz sprawdzić na Binance klikając “Fundusze” –> “Historia transakcji” –> “Wpłata”

Okno przeglądu historii wpłat na konto Binance
Okno historii transakcji w Binance

Przy wpłacie Bitcoin na Binance musisz zwrócić szczególną uwagę na:

  • poprawność adresu portfela Bitcoin na Binance
  • wpłacasz tylko tą kryptowalutę której wpłatę deklarowałeś (patrz punkt 2)
  • Twoje środki zostaną zaksięgowane na Binance po 2 potwierdzeniach przez Blockchain

5. Jak wypłacić pieniądze z Binance?

Niestety na Binance nie masz możliwości wypłaty walut FIAT ale możesz wypłacić zgromadzone kryptowaluty. Aby to zrobić musisz

  1. Zalogować się na Binance www.binance.com
Ekran logowania do giełdy Binance
Ekran logowania do Binance

2. Po zalogowaniu się na konto Binance przejdź do zakładki “Fundusze” i wybierz opcję “Wypłaty”. Następnie wybierz kryptowalutę której wypłatę chcesz wykonać. Bardzo ważnym krokiem jest poprawne wpisane adresu portfela Bitcoin na który Twoje środki mają trafić. Po podaniu adresu portfela Bitcoin wprowadź ilość Bitcoin jaką chcesz wypłacić i kliknij przycisk “Zatwierdź”

3. Po zleceniu wypłaty kryptowalut, Binance wyśle Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem tej akcji. Aby dokończyć proces wypłaty Bitcoin, kliknij w link potwierdzający zawarty w wysłanej wiadomości.

4. Status całej transakcji możesz na bieżąco śledzić klikając “Fundusze” –> “Historia transakcji” –> “Wypłata”

Okno śledzenia wypłaty Bitcoin na Binance
Historia wypłaty Bitcoin na Binance

6. Opłaty i prowizje na Binance.

Korzystając z jakiejkolwiek giełdy kryptowalut musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami i prowizjami które będą pobierane przez giełdę w momencie dokonywania przez Ciebie depozytu, kupowania Bitcoin czy wypłacania kryptowalut z konta.

Pod tym względem Binance jest najlepszą giełdą ponieważ opłaty i prowizje na Binance należą do najniższych na rynku kryptowalut albo w ogóle ich nie ma. Struktura opłat i prowizji wygląda następująco:

1. Opłaty związane z dokonywaniem wpłaty Bitcoin na konto Binance.

Brak. Binance nie pobiera takich opłat.

2. Prowizje maker i taker od handlu na giełdzie Binance.

Chciałbym abyśmy zatrzymali się na chwilę w tym punkcie ponieważ Binance wprowadziło innowacyjną funkcję która umożliwia Ci używanie kryptowaluty Binance Coin BNB do opłacania prowizji z tytułu handlu na giełdzie. Aby tak się stało musisz włączyć funkcję opłacania prowizji dla swojego konta Binance.

Włączanie opcji BNB do opłacania prowizji na Binance

Opcję tą możesz wyłączyć w każdej chwili.

Wrócimy jednak do prowizji pobieranych od handlu kryptowalutami. Wyglądają one następująco:

  • jeśli nie używasz opcji opłacania prowizji za pomocą Binance Coin (BNB), za każdą transakcję Binance pobierze od Ciebie prowizję w wysokości 0,1%
  • pozostałe prowizje takie jak maker czy taker zależą od poziomu Twojego konta. Na samym początku zaczynasz od poziomu standardowego “General”. Aby przejść na wyższy poziom (VIP1) musisz obrócić kwotą większą niż 100 BTC i posiadać przynajmniej 50 BNB.
Tabela przedstawiająca prowizje Maker i Taker na Binance
Prowizje maker i taker na Binance

3. Prowizje od wypłat kryptowalut na Binance.

Tutaj prowizje są dynamiczne co oznacza że zależą one od bieżącej sytuacji panującej na rynku kryptowalut.

Tabela prowizji za wypłatę Bitcoin na Binance
Opłaty z tytułu wypłaty kryptowalut na Binance

Szczegółowe informacje na temat prowizji uzyskasz pod tym adresem: tabele opłat i prowizji na Binance

7. Podsumowanie.

Bez wątpienia Binance to giełda kryptowalut która przyciąga do siebie bardzo niskimi opłatami, prostotą wymiany oraz możliwością zlecania szybkich wypłat kryptowalut na nasz portfel.

Oprócz wymiany najbardziej znanych kryptowalut takich jak Bitcoin czy Ethereum masz do dyspozycji setki mniejszych które dopiero wspinają się po drabince kryptowalutowego rankingu.

Mnie jako Polaka cieszy również fakt, iż serwis jest w dużej mierze przetłumaczony na język polski, co znacznie ułatwia korzystanie z niego, szczególnie mniej doświadczonym użytkownikom.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to Binance jest giełdą która w ostatnim czasie kładzie szczególny nacisk na zabezpieczenia ale niestety nie uchroniła się przed atakami hakerów i część użytkowników straciła swoje kryptowaluty.

Reasumując Binance to giełda warta polecenia. Ze względów bezpieczeństwa zalecam jednak dywersyfikację posiadanych przez Ciebie kryptowalut na inne giełdy takie jak BitBay lub trzymanie ich na portfelach kryptowalutowych takich jak Exodus.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]