Bitfinex uruchamia dźwignię 100x dla Bitcoina i Ethereum

Giełda kryptowalut Bitfinex w końcu uruchamia dźwignię (handel przy wykorzystaniu depozytów zabezpieczających) 100x dla Bitcoina i Ethereum. Prace nad wprowadzeniem instrumentu dźwigni były prowadzone od maja. Wcześniej klienci Bitfinex mieli do dyspozycji dźwignię 3,3x.

Jak wygląda handel z dźwignią ?

Handel z dźwignią (Margin Trading) jest jednym z wielu rodzajów handlu aktywami. Polega na wykorzystaniu środków, które są dostarczane handlującemu przez osobę trzecią. Różnica pomiędzy zwykłym handlem aktywami a handlem z dźwignią jest następująca: w zwykłym handlu, użytkownik obraca tylko dostępnymi na jego koncie środkami, natomiast podczas handlu z dźwignią, inwestor ma możliwość zwiększenia posiadanych środków za pośrednictwem pożyczki.

Forma handlu z dźwignią jest bardzo popularna na międzynarodowym rynku Forex. Obecnie margin trading jest coraz bardziej doceniany na rynku kryptowalut.

Na tradycyjnych rynkach pożyczone środki są zazwyczaj dostarczane przez tzw. brokerów inwestycyjnych. W przypadku kryptowalut, środki te najczęściej dostarczają inni handlujący, którzy dzięki pożyczaniu innym swoich środków otrzymują odpowiedni procent. Niektóre z giełd kryptowalut samodzielnie podejmują się pożyczania środków traderom zainteresowanym handlem z dźwignią – jest to jednak mniej popularne zjawisko.

Dźwignia na Bitfinex

Dostęp do handlu z dźwignią będą mieli tylko i wyłączenie kwalifikowani posiadacze kont na Bitfinex. Zabezpieczenie środków ma być oparte o USDT. Ten fakt nie powinien chyba nikogo dziwić 🙂

Bitfinex uruchamia dźwignię jako druga duża giełda kryptowalut. Pierwszą giełdą, która wdrożyła tak wysoki poziom dźwigni finansowej był BitMEX. Chodź handel z dźwignią umożliwia wiele innych giełd kryptowalutowych, np Binance x3,3, to mało które oferują tak wysoki poziom lewaru (inaczej dźwigni).

Czyżby uruchomienie handlu z dźwignią na Bitfinex oznaczało nadejście dobrych czasów dla Bitcoina ?

Na koniec należy dodać że handel z lewarem jest bardzo ryzykowny a utrata środków może być bolesna. W zależności od wielkości dźwigni, nawet niewielki spadek kursu aktywa może spowodować znaczące straty po stronie tradera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.