Choć na razie w dość ograniczony sposób, ale jednak sieć popularnych restauracji fast-foodów Burger King zaczyna akceptować Bitcoiny i jeszcze parę kryptowalut w zamian za swoje zestawy z hamburgerem, frytkami i napojem. Czy to początek nowego trendu w tej branży?

O tym, że Burger King przyjmuje Bitcoiny i Bitcoin Cash, napisał na Twitterze Roger Ver, który od lat promuje kryptowaluty, z naciskiem na ten drugi fork BTC. “Adopcja kryptowalut rozprzestrzenia się” – twierdzi teraz.

Na video widać, jak można płacić kryptowalutami za hamburgery w topowej sieci na Słowenii.

Burger King łączy siły z GoCrypto

Firma łączy teraz siły z dostawcą usług płatności w kryptowalutach, GoCrypto. Przedsiębiorstwo działa już na terenie Słowenii, Chorwacji i Szwajcarii, pomagając różnym firmom akceptować kryptowaluty – od Bitcoin Cash, przez Bitcoina, Ether, GoC po nawet Euro Token (SREUR).

McCoin

Świat kryptowalut obiegł w 2018 r. news związany z tym, że McDonald’s chce wyemitować MacCoina. Niestety projekt nie okazał się jednak cyfrową walutą, taką jaką ma być np. Libra Facebooka. Była to tylko „pierwsza globalna moneta poparta żywnością”.  Czyli coś pokroju cyfrowego tokenu. A już z pewnością nic przełomowego dla rynku. Pomysł był częścią świętowania wyprodukowania 1-ego na świecie BigMaca. Od tego wydarzenia minęło ponad rok temu 50 lat.

Nie oznacza to jednak, że McDonald’s, KFC czy na większą skalę Burger King nie otworzą się na kryptowaluty. Rynek fast foodów mógłby świetnie działać w oparciu o szybkie płatności, które oparto by na cyfrowych walutach na blockchainie. Możliwe, że emisja LibraCoina ośmieli globalne korporacje do takich właśnie ruchów. Zresztą są ponoć szanse na e-walutę Wall Mart.

Burger King już w 2016 r. prowadził pilotażowy projekt dot. przyjmowania kryptowalut na terenie Holandii. W tym roku na krótki okres przyjmował też Bitcoiny w swoich restauracjach w Niemczech. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości także w naszym kraju będziemy mogli płacić za hamburgery w BTC.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]