Opinie na temat giełdy kryptowalut CEX.IO są bardzo odmienne. Z jednej strony, spora część użytkowników giełdy w bardzo negatywny sposób wypowiada się na temat funkcjonowania firmy, z drugiej strony wielu ją chwali.

Niestety internet jest bardzo podatny na wszelkiego rodzaju spekulacje i manipulacje. Dlatego zanim zaufasz komentarzowi/opinii randomowej osoby weź poprawkę na to że ten komentarz mógł być kupiony za 5 zł tylko po to by oczernić jakąś firmę.

Początek CEX.IO na rynku kryptowalut

Giełda została założona w 2013 roku, w Londynie.

Na początku CEX.IO skupiła się na oferowaniu usługi cloud miningu czyli kopania kryptowalut w chmurze. Równocześnie prowadziła także działalność oferując użytkownikom możliwość kupna oraz sprzedaży Bitcoin, Ethereum, ZCash, Dash i Bitcoin Cash. Na początku 2015 roku, dość nieoczekiwanie firma poinformowała że rezygnuje ze świadczenia usług kopania kryptowalut w chmurze i pozostaje przy kupnie i sprzedaży Bitcoin oraz innych kryptowalut.

Tym samym użytkownicy CEX.IO mogli handlować walutami cyfrowymi na kilku platformach równocześnie.

Obecnie CEX.IO jest zaliczana do grona najpopularniejszych giełd kryptowalutowych.

Jak kupić Bitcoin na CEX.IO?

Każda osoba tworząca ten portal posiada konto na CEX.IO. Nikt z nas nigdy nie miał problemów z kupnem Bitcoin na tej platformie. Cały interfejs jest bardzo intuicyjny i prosty w swojej obsłudze.

Rejestracja i weryfikacja konta także jest dziecinnie prosta dlatego pominiemy te dwa etapy a zajmiemy się kupnem Bitcoin.

Kupno Bitcoin na CEX.IO
Kupno Bitcoin za pomocą karty kredytowej

Zaraz po zalogowaniu na swoje konto zobaczysz powyższy obrazek. Ten interfejs służy do kupna Bitcoin lub innej kryptowaluty za pomocą karty kredytowej. Jedyne co musisz zrobić to wybrać walutę cyfrową która Cię interesuje oraz walutę FIAT za pomocą której dokonasz zapłaty. Do wyboru masz: USD, EUR, GBP i RUB.

Drugą możliwością jest kupno kryptowalut za pomocą przelewu bankowego. Aby tego dokonać musisz najpierw przelać określoną kwotę na swoje konto w CEX.IO. Poniżej prezentujemy screen który pokazuje jak to zrobić.

Wpłata na konto w serwisie CEX.IO

Wpłaty bankowe księgowane są w ciągu 24h i muszą pochodzić z konta które posiada identyczne dane personalne jak te które użyłeś do zarejestrowania się na CEX.IO.

Podsumowanie i nasza ocena

Jeżeli chodzi o pozytywne aspekty korzystania z giełdy kryptowalut CEX.IO to widzimy jeden który wyróżnia tą platformę na tle innych a jest nim prostota. Cały serwis, począwszy od kupna kryptowalut a kończywszy na handlu jest bardzo prosty w obsłudze.

Według nas, opinie na temat CEX.IO nie są sprawiedliwe. Naszą uwagę zwrócił fakt że osoby wystawiające negatywną opinię na temat działania firmy są w zdecydowanej większości nowymi użytkownikami giełdy.

Jedyną rzeczą do której możemy się przyczepić to ich support. Czas oczekiwania na odpowiedź ze strony CEX.IO niejednokrotnie wydłużał się do kilku dni.

Niestety wysokie opłaty i prowizje które oferuje giełda zniechęcają do inwestowania na giełdzie

Ogólnie rzecz biorąc nasza redakcja z cała pewnością może polecić CEX.IO

Ciekawi nas jaka jest wasza opinia na temat CEX.IO

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]