Co to jest Bitcoin?

Bitcoin (BTC) to rodzaj kryptowaluty, która jest zdecentralizowana i niezależna od różnego rodzaju rządów, banków i innych instytucji. W jej wymianie nie uczestniczą żadni pośrednicy, jak ma to miejsce w walutach „tradycyjnych”. Nie ma ona granic, dostęp do niej mają wszyscy będący w zasięgu Internetu lub sieci komórkowej. Wysyłać Bitcoiny można błyskawicznie, nawet na drugi kraniec świata. Nie są one obciążone prowizjami, nie mają ograniczeń technologicznych związanych z księgowaniami itp.

Historia powstania Bitcoina sięga roku 2009. Za wprowadzenie kryptowaluty odpowiada osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Kilka lat później pojawiły się sugestie, że jej twórcą jest australijski biznesmen Craig Steven Wright, co on sam potwierdził, jednak nie wszyscy w to wierzą.

Bitcoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut – jej kurs sprawdzisz na www.kantorbitcoin.pl/kurs-bitcoin, jest on uzależniony głównie od zainteresowania walutą i ilości przeprowadzanych transakcji. Kondycja finansowa danej gospodarki nie ma wpływu na wartość tej elektronicznej waluty.

Jak działa Bitcoin?

Bitcoin działa za pomocą sieci peer-to-peer (P2P). Wszyscy jej użytkownicy mają takie same uprawnienia, nikt nie zarządza siecią i nie czerpie z tego tytułu zysków. Waluta utrzymywana jest dzięki wspólnocie, w której wszyscy członkowie są anonimowi, ale ich działania są widoczne dla innych. Zasada funkcjonowania Bitcoinów oparta jest na matematyce i kryptografii. Nie da się ich sfałszować czy „dodrukować”. Mają nadane unikalne kody, które skutecznie takie działania uniemożliwiają.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin inwestowanie

Inwestowanie w kryptowaluty należy rozpocząć od dawki niezbędnej wiedzy. Takie działanie może być bowiem bardzo ryzykowne dla osób, które w niewielkim stopniu się na tym znają. Trzeba też określić, ile jesteśmy gotowi na tym stracić. Nie zawsze inwestowanie w kryptowaluty może być opłacalne, szczególnie dla początkujących. Najczęściej w grę wchodzi zakup waluty na giełdzie. To jeden z najpopularniejszych sposobów inwestowania. W jej przypadku pozostaje czekać na wzrost wartości, który zapewni zysk. Możliwe jest też pomnażanie środków przez kontrakty CFD. Można na nich dużo zyskać, ale i tyle samo stracić. Kolejną opcją inwestowania w kryptowaluty są opcje binarne. Jest to dosyć prosty sposób na zysk, chociaż nie cieszy się dużą popularnością. Wymaga on już jednak konkretnego doświadczenia. Konieczne jest bowiem obstawienie kierunku kursu w określonym czasie, w czym przydaje się zdobyta wiedza na temat kryptowalut, historii ich wartości itp.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]