Co to jest Bitcoin? Jak inwestować w kryptowaluty?

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin (BTC) to rodzaj kryptowaluty, która jest zdecentralizowana i niezależna od różnego rodzaju rządów, banków i innych instytucji. W jej wymianie nie uczestniczą żadni pośrednicy, jak ma to miejsce w walutach „tradycyjnych”. Nie ma ona granic, dostęp do niej mają wszyscy będący w zasięgu Internetu lub sieci komórkowej. Wysyłać Bitcoiny można błyskawicznie, nawet na drugi kraniec świata. Nie są one obciążone prowizjami, nie mają ograniczeń technologicznych związanych z księgowaniami itp.

Historia powstania Bitcoina sięga roku 2009. Za wprowadzenie kryptowaluty odpowiada osoba o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Kilka lat później pojawiły się sugestie, że jej twórcą jest australijski biznesmen Craig Steven Wright, co on sam potwierdził, jednak nie wszyscy w to wierzą.

Bitcoin to jedna z najpopularniejszych kryptowalut – jej kurs sprawdzisz na www.kantorbitcoin.pl/kurs-bitcoin, jest on uzależniony głównie od zainteresowania walutą i ilości przeprowadzanych transakcji. Kondycja finansowa danej gospodarki nie ma wpływu na wartość tej elektronicznej waluty.

Jak działa Bitcoin?

Bitcoin działa za pomocą sieci peer-to-peer (P2P). Wszyscy jej użytkownicy mają takie same uprawnienia, nikt nie zarządza siecią i nie czerpie z tego tytułu zysków. Waluta utrzymywana jest dzięki wspólnocie, w której wszyscy członkowie są anonimowi, ale ich działania są widoczne dla innych. Zasada funkcjonowania Bitcoinów oparta jest na matematyce i kryptografii. Nie da się ich sfałszować czy „dodrukować”. Mają nadane unikalne kody, które skutecznie takie działania uniemożliwiają.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin inwestowanie

Inwestowanie w kryptowaluty należy rozpocząć od dawki niezbędnej wiedzy. Takie działanie może być bowiem bardzo ryzykowne dla osób, które w niewielkim stopniu się na tym znają. Trzeba też określić, ile jesteśmy gotowi na tym stracić. Nie zawsze inwestowanie w kryptowaluty może być opłacalne, szczególnie dla początkujących. Najczęściej w grę wchodzi zakup waluty na giełdzie. To jeden z najpopularniejszych sposobów inwestowania. W jej przypadku pozostaje czekać na wzrost wartości, który zapewni zysk. Możliwe jest też pomnażanie środków przez kontrakty CFD. Można na nich dużo zyskać, ale i tyle samo stracić. Kolejną opcją inwestowania w kryptowaluty są opcje binarne. Jest to dosyć prosty sposób na zysk, chociaż nie cieszy się dużą popularnością. Wymaga on już jednak konkretnego doświadczenia. Konieczne jest bowiem obstawienie kierunku kursu w określonym czasie, w czym przydaje się zdobyta wiedza na temat kryptowalut, historii ich wartości itp.

Cryptomaniak

Cześć ! Witam Cię na Portalu Cryptomaniak.pl ! Nazywam się Paweł "Cryptomaniak" Bednarczyk, jestem fanem kryptowalut oraz nowych technologii. Od 2012 roku związany zawodowo z blockchainem oraz crypto. Jestem założycielem portalu Cryptomaniak.pl Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz porozmawiać na temat technologii blockchain lub kryptowalut, pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.