Ten rok był rokiem dużych zmian i nowych trendów na rynku, ale jednym z najważniejszych jest wzrost liczby kryptowalut. Czynniki takie jak nieprzewidywalne stopy procentowe, inflacja i chwiejna siła waluty skłoniły wielu inwestorów do eksploracji świata kryptowalut. To, co kiedyś było obszarem zarezerwowanym dla określonego typu inwestorów, jest teraz tętniącym życiem sektorem rynku, w którym zarówno osoby fizyczne, jak i spółki publiczne, a także wpływowi miliarderzy inwestują obecnie duże części swoich aktywów. Zdecentralizowane finanse (DeFi) stały się najbardziej modnym słowem, przyciągając nawet uwagę niektórych centralnych instytucji finansowych, które obawiają się, że może to stanowić zagrożenie dla tradycyjnych systemów monetarnych, podczas gdy inne patrzą na kryptowaluty jako nowy potencjalny zasób inwestycyjny. Mówiąc najprościej, kryptowaluty zaistniały na rynku i na świecie i stały się siłą, z którą należy się liczyć. Zapoznaj się z najnowszymi wiadomościami na temat Bitcoin i innych kryptowalut poniżej. Koniecznie przeczytaj, jeśli planujesz zainwestować w kryptowalutę z Vestle w formie kontraktu CFD.

Bitcoin po prostu szybuje

Bitcoin był oczywiście liderem paczki w 2020 roku, a król kryptowalut przerósł oczekiwania. Bitcoin niedawno wystartował z najwyższą ceną wszechczasów wynoszącą 19,800 USD i ponad dwukrotnie podwoił swoją cenę od początku roku, zwiększając się o ponad 150%, ponieważ wielu inwestorów decyduje się użyć Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją. W porównaniu z marcem gdzie krypto kosztowało zaledwie 5,000 USD, wzrosło i wzrosło nieco bardziej, stając się tym, co niektórzy nazywają „cyfrowym złotem”. Niedawno Bitcoin zanotował kolejny wzrost, z 16,004.94 USD 15 listopada, do 19,413.29 USD 6 grudnia. Ten 21,2% wzrost jest jednym z wielu wzrostów w ciągu roku, co nasuwa pytanie: co powoduje wzrost cen Bitcoina?

Interes biznesowy Bitcoina

Różne firmy publiczne rozwinęły się w Bitcoin, inwestując duże części swoich aktywów w kryptowaluty i podnosząc ceny wysoko. MicroStrategy kupiło na początku tego roku ogromne 425 milionów dolarów w Bitcoinie, co było ważnym momentem dla kryptowaluty, ponieważ umocniło jego reputację poprzez zatwierdzenie go przez duże firmy. Od tego czasu MicroStrategy zainwestowała kolejne 50 milionów dolarów w popularną kryptwalutę, która daje firmie łącznie około 40 824 bitcoinów. Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, mówi, że postrzega kryptowalutę jako bezpieczniejszą inwestycję niż gotówka, a nawet złoto. Square była kolejną firmą, która zobaczyła wartość Bitcoin w tym roku i zainwestowała w nią 1% swoich aktywów, łącznie 50 milionów dolarów i netting firma 4709 Bitcoins. Grayscale Investments jest wyznacznikiem trendów, jeśli chodzi o kryptowaluty, a nowojorska firma ma około 449,596 bitcoinów, co odpowiada około 5,1 miliarda dolarów w funduszom powierniczym Bitcoin.2 W rzeczywistości firma używa 10 kryptowalut jako produkty inwestycyjne, które pozwalają inwestorom instytucjonalnym zanurzyć się w wodzie kryptowalut. Nie wspominając o miliarderach, takich jak menadżer funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones, którzy inwestują część swoich aktywów również w Bitcoin, w dużej mierze wykorzystując krypto do zabezpieczenia się przed inflacją.

Jedną z największych zapowiedzi w tym roku była firma PayPal, która obecnie włącza Bitcoin do swojej dobrze znanej platformy płatności online. Użytkownicy PayPal w USA mogą teraz kupować, sprzedawać i przechowywać Bitcoiny na swoich kontach, co spowodowało dalsze podwyżki cen Bitcoin. Był to kolejny duży czynnik wpływający na ceny Bitcoin, ponieważ dodatkowo zwiększa ogólną atrakcyjność Bitcoin. Podczas, gdy wzloty Bitcoina niejasno przypominają jego wyniki w 2017 roku, analitycy uważają, że król kryptowalut znajduje się teraz na innej trajektorii. Mati Greenspan, zarządzający portfelem i założyciel Quantum Economics wzmacnia ten sentyment, mówiąc: „Główna różnica, między obecnym wzrostem, a wzrostem w 2017 roku polega na tym, że wtedy rynek był napędzany przez spekulacje detaliczne, a teraz jest napędzany przez korporacje i miliarderów”. Czy  następny rok będzie kolejną szaloną przejażdżką dla Bitcoin? Czas pokaże, więc zapnij pasy i zobaczmy, co będzie dalej.

Najważniejsze informacje o kryptowalutach 2020

Chociaż Bitcoin, może być gwiazdą programu kryptowalut, z pewnością nie jest to jedyna kryptowaluta, która ma rocznego crackera. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, wzrosła w tym roku o ogromne 300% i umocniła swoje miejsce w świecie DeFi. Następnie trzecia co do wielkości kryptowaluta, Ripple XRP skoczył o 165% w 2020 r., przy czym listopad był szczególnie dobrym miesiąemc.6 XRP rozpoczął miesiąc od ceny zamknięcia 0,242247 1 listopada i podskoczył o 189,1% w ciągu następnych kilku tygodni, aby wylądować na 0,700559 do 24. Czy Ripple XRP będzie kontynuował wznoszenie się ku niebu, czy też sytuacja się uspokoi, gdy nadejdzie 2021 rok? Podobnie jak Bitcoin, będzie to interesujące do obejrzenia.

Inwestowanie w kryptowaluty

Jak widać z głównych ruchów największych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i Ripple XRP, kryptowaluty zmienność jest zdecydowanie obecna, stwarzając zarówno szanse, jak i ryzyko dla niektórych inwestorów, którzy wiedzą, jak wykorzystać taką zmienność, handlując kontraktami CFD lub kontraktami na różnicę. Kontrakty CFD umożliwiają handel na ruchach cen w obu kierunkach, wykorzystując te wahania bez konieczności kupowania instrumentu bazowego. Na przykład, jeśli spodziewasz się, że cena Bitcoina wzrośnie, otworzysz transakcję “ Kup ” lub “ Zajmij pozycję długą ”, podczas gdy jeśli spodziewasz się spadku ceny, otworzysz transakcję “ Sprzedaj ” lub “ Pójdziesz w pozycje Krótką”.

Inwestowanie w kryptowaluty jako kontrakty CFD zaczyna się od znalezienia renomowanego europejskiego regulowanego brokera internetowego. Prawdopodobnie nie musimy Ci mówić, jak to zrobić, ale na wszelki wypadek: dosłownie szukaj europejskiego regulowanego brokera internetowego, a jednym z brokerów, który się pojawi, jest Vestle, niezawodny broker CFD z dogłębnym doświadczeniem na rynkach finansowych. Vestle oferuje ponad 900 instrumentów finansowych do handlu jako kontrakty CFD, w tym najważniejsze kryptowaluty, o których właśnie rozmawialiśmy, a także surowce, indeksy, waluty obce, akcje i fundusze ETF. Platforma handlowa Vestle zapewnia klientom eleganckie, usprawnione doświadczenie handlowe i jest wyposażona w wbudowane zarządzanie ryzykiem, a także szereg zaawansowanych narzędzi i funkcji handlowych. Zanim zainwestujesz w kryptowalutę z Vestle, skorzystaj z naszej szerokiej oferty materiałów edukacyjnych, w tym samouczków wideo, pomocnych przewodników w formacie PDF i szkolenia 1 na 1 z trenerem handlu na żywo. Zacznij już dziś i zacznij handlować z wiedzą.

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82.99% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]