Sezon na altcoiny miał rozpocząć się w 2019 roku, niestety wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku a altcoiny leżą i kwiczą. Dominacja Bitcoina systematycznie rośnie a przecież dobrych projektów na rynku altów nie brakuje. Czy mamy szansę na odbicie się altcoinów od dna ? Postanowiliśmy zabawić się w spekulantów i całej sprawie przyjrzeliśmy się z bliska. Oto nasze rezultaty.

Król jest tylko jeden! Bitcoin!

Obecna sytuacja na rynku kryptowalut tylko i wyłącznie potwierdza powyższe stwierdzenie. Nie ważne jak dobry jest jakikolwiek alt, wszystkie są martwe.

Wyjątek stanowi Binance Coin, który jest pompowany przez swoją matkę, giełdę kryptowalut Binance. Nie jest to żaden sekret.

Dominacja Bitcoina małymi krokami zbliża się do magicznych 70%. Ostatnim razem zakończyła ona bull run Bitcoina i rozpoczęła ogromy sezon na altcoiny w 2018 roku. Czy w tym roku możemy spodziewać się takiego samego obrotu spraw ?

Dominacja BTC

Jeśli Bitcoin przebije opór 70% możemy spodziewać się dalszego wzrostu dominacji BTC nawet do 80-85%, co jeszcze bardziej pogrąży altcoiny.

20 lutego 2017 dominacja BTC sięgnęła 86,29% całego rynku kryptowalut, chwilę później zaczęła drastycznie spadać. Był to początek sezonu na altcoiny.

Sezon na altcoiny, kiedy go zobaczymy?

Chodź szansę na odrodzenie altów są małe to widzimy małe światełko w tunelu. Jeśli w najbliższych tygodniach dominacja Bitcoina znacząco nie przekroczy oporu założonego na 70%, wtedy pojawia się szansa dla altcoinów i ich fanów.

Z drugiej strony, jeśli Bitcoin przekroczy granicę 70%, altcoiny znów zaczną krwawić. Będzie to szczególnie bolesne dla takich dobrych projektów altowych jak BAT czy IOTA, którym szczególnie kibicujemy.

Tak więc wszystko powinno rozstrzygnąć się w przeciągu tygodnia, może dwóch.

Obecna sytuacja na rynku sprzyja zakupowi altcoinów, gdyż są niezwykle tanie. Na uwagę zasługują takie projekty jak wspomniany wcześniej BAT, DENT, ENJ oraz IOTA. W marcu br. na łamach naszego portalu opublikowaliśmy artykuł https://cryptomaniak.pl/najlepsze-altcoiny-spoza-top-50-w-ktore-inwestowac-w-2019/ w którym opisywaliśmy obiecujące projekty.

Konkluzja aka wnioski

Teoretycznie, jeśli dominacja BTC przekroczy 70%, będziemy zastanawiać się nad sprzedażą altów i zwiększeniem procentowego udziału Bitcoina w naszym crypto portfolio do 85%. Czyli dokupieniem BTC.

Jeśli w najbliższych tygodniach zaobserwujemy spadek dominacji BTC, będzie to sygnał do dokupywania naszych ulubionych altów i zapowiedź wyczekiwanego sezonu altcoinów.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]