W czasie, gdy większość świata wciąż próbuje oszacować wpływ Covid-19 i planuje przeciwdziałać jego skutkom ekonomicznym, oczy zwracają się również na większą rolę, jaką pakiety stymulacyjne i inne strategie walki Covid-19 będą miały na rynki.

Stany Zjednoczone przeprowadziły wiele kontroli wokół swoich programów stymulacyjnych, a najnowszy pakiet proponowany w ramach nowej administracji ma wynieść nawet 1,9 biliona dolarów. Teoretycznie tego rodzaju wsparcie gospodarcze nie jest pozytywne dla siły dolara amerykańskiego, ale analityk PrimeXBT Kim Chua uważa, że ​​waluta wydaje się być gotowa na większy wzrost w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

DXY wygląda silnie

Chociaż więcej pakietów ma napłynąć do gospodarki USA, dolar zaczął nowy rok z wyraźnym impetem , a patrząc na wykres indeksu dolara USD (DXY) namalował odwrócone wybicie głowy i ramion, co jest raczej byczą formacją, wyjaśnił Chua.

Istotny poziom 91,0 został złamany, a dzięki temu DXY wydaje się być ustawiony na wzrost w kierunku wybicia 92,5. Co więcej, ponieważ dolar amerykański był najbardziej shortowanym aktywem w 2020 r., DXY może odbić się wyżej, jeśli traderzy będą spieszyć się z pokryciem swoich krótkich pozycji, potencjalnie podnosząc DXY do 93 i dalej.

O ile liczba shortów nie będzie rosła lub pakiety stymulacyjne nie zostaną zaakceptowane, poziom między 93 a 94,5 powinien stanowić silny opór, aby utrzymać wzrost DXY w ryzach.

Historia się powtarza?

Pierwsza ustawa stymulacyjna, która została zaproponowana w związku z pandemią Covid-19, miała wpływ na dolara w marcu 2020 r. Przyczyną tego jest wzrost apetytu na ryzyko i zmniejszenie popytu na walutę bezpiecznej przystani.

Dużym problemem na rynku, gdy Covid-19 zaczął wpływać na ekonomię, było to, że inwestorzy agresywnie kupujący dolara ze względu na jego status bezpiecznej przystani, nagle zarywali pozycje krótkie.

Kiedy jednak pojawiają się te pakiety stymulacyjne, presja na twarde dolary zmniejsza się w następstwie gwałtownego wzrostu popytu na gotówkę. W marcu „wielka bazooka” Rezerwy Federalnej spowodowała, że ​​dolar cofnął się w znacznym stopniu ze swoich zysków w stosunku do swoich głównych konkurentów.

Nowa sytuacja

Sposób, w jaki świat radzi sobie z wpływem Covid-19 na rynek, jest bardzo różny od tego, jak zareagował w marcu 2020 r. Wystąpiło mniej paniki i szaleństwa strachu, a rynki pokazały, że potrafią sprostać tej niepewności.

W przypadku dolara jest to również inna przestrzeń, ponieważ waluta pokazała swoją siłę poprzez pierwsze uwolnienie stymulacji, a teraz wydaje się bardziej stabilna jako bezpieczna przystań na całym świecie w świetle drugiego pakietu. Zdolność dolara amerykańskiego do nadążania za nowymi pakietami może być ograniczona do jego względnej niezłomnej siły podczas całej pandemii.

O Kim Chua, analityku rynku PrimeXBT:

Kim Chua jest specjalistką ds. Handlu instytucjonalnego, która odniósła sukcesy w wiodących bankach, w tym w Deutsche Bank, China Merchants Bank i nie tylko. Później Chua uruchomiła fundusz hedgingowy, który konsekwentnie osiągał trzycyfrowe zwroty przez siedem lat. Chua jest również z głębi duchem edukatorką, która opracowała własny program nauczania dotyczący handlu, aby przekazać swoją wiedzę nowemu pokoleniu analityków. Kim Chua aktywnie śledzi zarówno rynki tradycyjne, jak i kryptowalutowe i chętnie znajduje przyszłe możliwości inwestycyjne i handlowe, ponieważ dwie bardzo różne klasy aktywów zaczynają się zbiegać.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]