1. Wypłata środków w gotówce z giełdy kryptowalut BitBay.

W tym poradniku dowiesz się jak szybko możesz zrealizować wypłatę swoich środków pieniężnych z konta BitBay na Poczcie Polskiej. Jeśli interesują Cię także inne metody wypłat gotówki z BitBay sprawdź nasz obszerny artykuł na temat BitBay w którym omawiamy inne metody wypłaty.

Praktycznie od samego początku działalności BitBay praz Poczta Polska prężenie ze sobą współpracowały. Do tej pory na Poczcie Polskiej mogłeś wpłacić pieniądze na swoje konto giełdowe. Teraz, będziesz miał możliwość zlecenia wypłaty środków pieniężnych w postaci gotówki na Poczcie Polskiej.

2. Wypłata pieniędzy z BitBay, krok po kroku!

Najpierw zaloguj się na swoje konto w BitBay, następnie przejdź do zakładki “Portfele” znajdującej się w lewym menu.

BitBay wypłata

Wybierz walutę którą chcesz wypłacić oraz kliknij “Poczta Polska”.

W następnym oknie które powinno Ci się pokazać po wybraniu Poczty Polskiej jako formy wypłaty, podaj kwotę jaką chcesz wypłacić.

Jednorazowo możesz wypłacić 15 000 PLN.

Po kliknięciu przycisku “Wypłać” w ciągu 10 minut otrzymasz e-mail z PINem oraz SMS z tokenem (PUK) na numer telefonu, który podałeś podczas weryfikacji konta.

PIN do wypłaty na Poczcie Polskiej jest to czterocyfrowy kod. Dostajesz go na adres mailowy i wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej.

PIN z BitBay

Token PUK to kod składający się z 8 cyfr. Dostaniesz go na SMS-em na numer telefonu podany podczas weryfikacji. Z reguły powinien on przyjść w ciągu kilku minut.

Co robić gdy token PUK do wypłaty z Poczty Polskiej na giełdzie BitBay nie przychodzi ?

Po pierwsze nie należy wpadać w panikę. Czasem operator (firma świadcząca usługę wysyłki SMS-ó) obsługujący SMS-y w BitBay ma opóźnienia w wysyłce. Sam doświadczyłem sytuacji w której SMS z kodem PUK raz przyszedł po 2 minutach innym razem po 30 minutach! Jeśli po kilku godzinach SMS dalej nie będzie przychodził, wtedy możemy się zacząć martwić.

W takiej sytuacji powinniśmy sprawdzić, czy nie mamy zablokowanej usługi sms premium/sms-ów specjalnych. Często zdarza się tak że to własnie te usługi blokują kod PUK.

Co robić jeśli mamy wyłączone sms-y premium a kod PUK dalej nie przychodzi ? Ostatnią deską ratunku w takim przypadku jest kontakt z supportem giełdy BitBay. Możemy to zrobić na kilka sposobów:

  • telefonicznie
  • mailowo
  • poprzez wysłanie ticketa

W moim przypadku, najpierw wysłałem ticketa a później skontaktowałem się telefonicznie z suportem BitBay. Za pierwszym razem nie udało mi nawiązać połączenia ale po przerwie na papierosa i ponowieniu próby udało się. Podczas rozmowy zostałem poinstruowany o tym że muszę poczekać 48h aż minie ważność tokenu PUK. Następnie giełda BB sprawdzi u operatora czy pieniądze nie zostały przeze mnie pobrane. Jeśli faktycznie operacja nie zostanie wykonana wtedy środki zostaną zwrócone na konto. Jak powiedzieli tak zrobili. Czekałem całe 2 dni od momentu wygaśnięcia kodu. Czy długo ? Zostawiam tą kwestię do waszej oceny.

Kody stracą ważność po upływie 48 godzin!

Autoryzacji wypłaty

Teraz musisz udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej. Musisz pamiętać że wypłaty NIE zrealizujesz w agencji pocztowej.

Gdy już będziesz na miejscu, przy okienku zgłoś chęć odbiory wypłaty, która występuje pod nazwą “Wypłata z potwierdzeniem tożsamości”, “Wypłata Payment Technology” lub “Formatka ZTG 146 HalCash”. Osobiście zgłaszam zawsze “Formatka ZTG 146 HalCash”

Pani z obsługi poprosi Cię po danie numeru komórki, tokenu (PUK) z wiadomości SMS, kodu PIN z wiadomości e-mail, oraz poprosi Cię o okazanie dowodu osobistego i potwierdzenie numeru PESEL. Po poprawnej weryfikacji, urzędnik wypłaci Ci gotówkę oraz przekaże pokwitowanie do podpisu.

Prowizja od wypłaty wynosi 1% jednak nie może być mniejsza niż 20 PLN i nie przekroczy kwoty 120 PLN.

Wypłata pieniędzy z BitBay za pomocą Poczty Polskiej jest możliwa tylko po dokonaniu rozszerzonej weryfikacji konta.

5 Comments

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]