Opłaty i prowizje na giełdzie kryptowalut Binance niewątpliwie należą do najmniejszych. W tym poradniku pokażemy Ci jak możesz je zmniejszyć aby płacić jeszcze mniej. Wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut nie należy do najłatwiejszych. W swoim wyborze każdy z nas kieruje się innymi kategoriami. Jednym z czynników, które mają wpływ na wybór giełdy są opłaty oraz prowizje za korzystanie z giełdy.

Czym jest prowizja Maker i Taker ?

Zakup bądź sprzedaż kryptowalut na giełdach to nic innego jak wykonywanie określonych transakcji.

Za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji (kupując lub sprzedając kryptowalutę) w giełdzie Binance, serwis pobiera określoną opłatę z tytułu przeprowadzenia transakcji.

Opłata zależy od obrotów na Twoim koncie Binance w ciągu ostatnich 30 dni i jest zróżnicowana w zależności od tego, czy wprowadzasz nową ofertę na giełdzie lub używasz istniejącej już oferty. Oprócz obrotów, na wysokość opłaty ma wpływ ilość Binance Coin (BNB), jaką posiadasz na swoim koncie. Dzienny mechanizm kalkulacji BNB jest szczegółowo opisany w tym poście.

  • Maker – Prowizja MAKER jest pobierana w momencie, kiedy użytkownik wystawia nową ofertę kupna/sprzedaży do tabeli ofert. Standardowa maksymalna i minimalna opłata jest stała i wynosi wynosi 0,1%.
  • Taker – Prowizja TAKER jest pobierana w momencie, kiedy użytkownik realizuje istniejącą już ofertę innego użytkownika. Standardowa maksymalna i minimalna opłata jest stała i wynosi wynosi 0,1%.

Giełda Binance pobiera także opłaty od depozytów i wypłat. Szczegółowe informację na ten temat uzyskasz tutaj.

Jak zmniejszyć prowizję na Binance ?

Zasadniczo na Binance możesz zmniejszyć prowizje za dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut. Pozostałe opłaty są stałe i nie ulegają zmianom. Co prawda, regulamin Binance umożliwia giełdzie zmienianie opłat, ale po uprzednim poinformowaniu swoich klientów.

Przyjrzyjmy się teraz w jaki sposób możemy zmniejszyć prowizje Maker oraz Taker na Binace ?

Najprostszym sposobem jest używanie kryptowaluty giełdy Binance (BNB) w celu opłaceniu prowizji. Tą opcję możesz włączyć po zalogowaniu się na swoje konto na www.binance.com. W zakładce “Moje konto” (Dashboard), będziesz miał możliwość włączenia/wyłączenia opcji umożliwiającej używanie BNB do opłacania prowizji. Po włączeniu tej opcji otrzymasz 25% rabatu. Co widać na załączonym poniżej obrazku.

Maker i Taker fee na Binance

Aby system mógł użyć BNB do opłacenia prowizji, na Twoim koncie powinna znajdować się odpowiednia ilość kryptowaluty Binance Coin.

Jeśli jesteś aktywnym trejderem na Binance i Twój 30 dniowy obrót wszystkimi kryptowalutami jest większy niż 50.00 BTC, twoje konto przejdzie z poziomu VIP 1 na poziom VIP 2, co z kolei zmniejszy wysokość prowizji Maker oraz Taker dla Twojego konta. Poniżej prezentujemy tabelę obrazującą zasadę działania systemu VIP na Binance.

System VIP na Binance
System VIP na Biance

Kod rabatowy na giełdzie Binance

Jeśli jeszcze nie masz konta na Binance lub w przyszłości będziesz je zakładał, ten sposób jest dla Ciebie idealny i banalnie prosty.

Kilka tygodni temu Binance umożliwiło swoim dotychczasowym użytkownikom generowanie kodów rabatowych. My, jako portal Cryptomaniak.pl specjalnie dla Ciebie mamy kod rabatowy, dzięki któremu dożywotnio zmniejszysz prowizje za korzystanie z giełdy o 10%!

Aby skorzystać z naszego kodu rabatowego załóż darmowe konto na giełdzie Binance klikając ten przycisk:

Następnie sprawdź, czy w polu “Referral ID (Optional)” znajduje się nasz kod rabatowy: MPRHZ4VC

Jeśli kod rabatowy zgadza się, pod nim powinien wyświetlić się napis:”Your commision kickback rate: 10%”

Taki kod rabatowy może wygenerować każda osoba posiadająca konto na giełdzie kryptowalut Binance. Własny kod rabatowy możesz przekazać znajomym, dzięki czemu otrzymasz prowizje za zaproszenie kolejnego użytkownika. Jeśli w przyszłości będziemy mieć możliwość wygenerowania kodu na 20%, z pewnością go dla Ciebie umieścimy.

Pamiętaj, że zakładając konto z użyciem naszego kodu rabatowego wspierasz nasz portal. Jako polecający dostaniemy niewielką prowizje. Środki te w całości przeznaczymy na rozwój portalu Cryptomaniak.pl

Więcej informacji na temat giełdy Binance możecie znaleźć także na tej stronie https://bitcoinpl.org/gieldy-kryptowalut/binance – została ona tam dość dobrze i dokładnie opisana. Sprawdźcie sami.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]