Tim Draper, miliarder i znany inwestor, zalecił millenialsom zakup Bitcoina (BTC) podczas wywiadu, jakiego udzielił FOX Business, a który został opublikowany 22 stycznia.

Draper uważa, że ​​Bitcoin ma szczególne znaczenie dla pokoleń najmłodszych inwestorów, którzy chcą odłożyć wystarczający kapitał na emeryturę. Zasugerował, że tradycyjny system bankowy jest przestarzały:

„Patrzysz na Bitcoin i mówisz: “Hej, to świetnie, bo to nie Oldsmobile mojego ojca. Nasz system bankowy to Oldsmobile, to stary Oldsmobile.”

Wady systemu bankowego

Draper uważa przy okazji, że przestrzały system finansowy jest powodem tego, że młode osoby wchodząc w dorosłość są już zadłużone (chodziło mu zapewne o system kredytów studenckich, popularny w USA czy Wielkiej Brytanii). Wyjaśnił, że „przy obecnych pensjach [młodzi ludzie] nie mogą tego całkiem spłacić. To naprawdę trudny czas, a oni stali się najemcami, a nie kupującymi [nieruchomości], ponieważ do tego zmusiła ich sytuacja.”

Podkreślił także, że dziś ważne jest to, aby “móc swobodnie przemieszczać się i swobodnie transferować kapitał i towary na całym świecie”.

Z tych powodów Draper zaleca młodym ludziom budowanie swojego „imperium w nowym modelu”, który nie nakłada na nich wysokich opłat i regulacji ograniczających transakcje, w przeciwieństwie do systemu opartego na dolarze. Dodał, że przyszłością rynku są kryptowaluty:

„Myślę, że jeśli naprawdę chcesz, żeby to wszystko zadziałało, uważam, że musisz wybrać Bitcoiny lub inne kryptowaluty.”

Czy Tim Draper ma rację?

Czy jednak Draper ma rację? Wielu uważa, że ​​Bitcoin jest czymś, co może pomóc w ucieczce z obecnego wysoce inflacyjnego i opartego na długu systemu finansowego. Ale aby to się udało, kryptowaluty muszą zyskać na znaczeniu na rynku. Dziś nadal służą w dużej mierze do spekulacji, a nie do realnego płacenia nimi na rynku. Może rozwiązaniem tego problemu jest właśnie zachęcanie do przechodzenia na BTC osób młodych, jak robi to Draper?

Cyklicznie przygotowywane badanie nie pozostawiają nam złudzeń. Większość inwestorów z rynku cyfrowych walut to ludzie młodzi – 20- i 30-latkowie.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]