Od 13 grudnia 2019 stakowanie TEZOS XTZ będzie możliwe na giełdzie kryptowalut Kraken. O uruchomieniu tej opcji giełda poinformowała użytkowników poprzez wpis na swoim oficjalnym blogu 11 grudnia.

Stakowanie TEZOS (XTZ) będzie możliwe na Krakenie od 13 grudnia. Wtedy też giełda umożliwi handlowanie XTZ.

Aby rozpocząć stakowanie TEZOS, użytkownicy giełdy muszą umieścić swoje kryptowaluty w portfelu Kraken Staking a także posiadać ją na portfelu Spot. W zamian gieła oferuje zysk roczny w wysokości 6%.

Środki mają być wypłacane na konta użytkowników w każdy wtorek i czwartek. W odróżnieniu od stakowania na Binance, nagrody mają być wypłacane natychmiast (na Binance mamy okres przejściowy podczas którego nie zarabiamy)

Gdzie jest haczyk ?

Stakowanie kryptowalut jest uznawane za pasywny sposób na zarabianie kryptowalut. Obecnie coraz więcej giełd wprowadza stakowanie jako alternatywną formę zarabiania crypto.

Najpopularniejsza giełda kryptowalut na świecie Binance także posiada w swojej ofercie stakowanie. Kolejnym przykładem może być giełda Coinbase, która jako pierwsza uruchomiła u siebie stakowanie TEZOS.

Wszystko na pierwszy rzut oka wygląda ładnie i pięknie. Jednak w tych ofertach są pewne haczyki, a dokładniej mówiąc niebezpieczeństwa o których większość nie wie.

Po pierwsze, każda z ofert stakowania na giełdzie niesie ze sobą ryzyko utraty środków np:

  • w wyniku ataku hakerskiego na giełdę;
  • giełda może zbankrutować, wtedy odzyskanie środków jest praktycznie niemożliwe
  • CEO giełdy może zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach z kluczami prywatnymi 😉

Po drugie, czytaj uważnie regulamin usług stakowania na giełdach. Często lubią one dodawać opłaty takie jak:

  • opłata za prowadzenie usługi stakowania
  • opłaty serwisowe (15% w przypadku Krakena)! LOL!

Na sam koniec zostawiliśmy wisienkę na torcie! Kraken na swoim blogu napisał że tokeny które otrzymają użytkownicy jako nagrodę za stakowanie nie będą dostępne do handlu oraz nie będzie można ich wypłacać!

Prawdopodobnie osobie piszącej artykuł na blogu Krakena chodziło tylko o środki znajdujące się na portfelu Kraken Staking.

Będziemy dalej przyglądać się temu wątkowi i aktualizować go, jeśli tylko uzyskamy nowe informacje.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]