Jeden z największych banków inwestycyjnych w Ameryce Południowej BTG Pactual, a także Dubajska firma Dalma Capital, przekazały dziś informacje o planach wykorzystania Tezos Blockchain przy uruchamianiu Security Token Offerings (STO).

Co ciekawe BTG Pactual jako pierwszy duży bank inwestycyjny, oficjalnie uruchomił ofertę STO. W ślad za nim podążyły kolejne banki. Obecnie coraz więcej banków widzi potrzebę wprowadzania digitalizacji poprzez transakcje z wykorzystaniem technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Wydatki na cyfryzację w różnych branżach na całym świecie mają osiągnąć w tym roku 2,9 miliarda dolarów, a do 2021 roku 307 milionów s samym regionie MEA.

“Chociaż bank pozostaje agnostyczny w zakresie protokołów i technologii, nadal będzie korzystać z protokołu Ethereum, widzimy Tezosa jako globalnego gracza z solidnym łańcuchem bloków do tokenizacji zasobów”- powiedział Andre Portilho, partner BTG odpowiedzialny za inicjatywę STO.

Bardzo pozytywna wypowiedź Andre Portilho na temat blockchainu Tezos może dziwić wielu kryptomaniaków. Początki Tezosa na rynku miały swoje wzloty i upadki. Część analityków rynku walut cyfrowych wieściła nawet początek końca Ethereum.

Po niezbyt udanym starcie, twórcy Tezosa wzięli się do roboty i stworzyli jeden z bardziej stabilnych blockchainów.

“Dzięki technologii blockchain, która staje się rzeczywistością na całym świecie, cieszymy się, że możemy współpracować z zespołami Tezos Foundation i Tocqueville Group, których ekspertyzy techniczne stanowią uzupełnienie naszych danych bankowości inwestycyjnej i zarządzania aktywami” – powiedział Zachary Cefaratti, dyrektor generalny Dalma Capital. “Widzimy Tezos jako jeden z krytycznych protokołów dla rozwijającego się rynku STO i oczekujemy zabezpieczenia przyszłego przepływu transakcji na blockchainie Tezos.”

Zainteresowanie kryptowalutami i technologią blockchain z roku na rok znacząco rośnie. Czy nowoczesna bankowość będzie opierać swój kręgosłup na tokenizacji ? Z pewnością myślące przyszłościowo banki inwestycyjne już myślą o masowej adopcji. Bez wątpienia blockchain to przyszłość.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]