Chociaż nadal istnieją ograniczone opcje zakupu Ethereum za pomocą PayPal, pojawia się coraz więcej nowych usług, szczególnie gdy rynek widzi popyt na takie metody płatności.

Istnieje kilka sposobów zakupu Ethereum za pomocą PayPal, które przedstawimy Wam w tym artykule.

1. Handel kontraktami CFD na eToro

Oczywiście najłatwiej byłoby kupić Ethereum za pomocą PayPal u dowolnego brokera CFD. Ponieważ nie kupujesz rzeczywistego Ehereum, ale handlujesz tylko w oparciu o wahania cen, możesz łatwo kupić Ethereum za pomocą PayPal, karty kredytowej lub przelewu bankowego.

Brokerzy CFD z platformy eToro, są naszym ulubionym wyborem do handlu kontraktami CFD Ethereum. Sprawdź je, jeśli chcesz bezproblemowego i łatwego handlu. Na eToro możesz nawet korzystać z usługi handlu społecznościowego i kopiować bardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy traderów, podczas gdy poznajesz tajniki handlu kryptowalutami.

Problem z zakupem Ethereum za pomocą PayPal pojawia się, gdy chcesz kupić rzeczywistą kryptowalutę Ethereum i przechowywać ją w portfelu. Ponieważ PayPal lub jakikolwiek zakup karty kredytowej jest odwracalną usługą płatniczą, giełdy nie są skłonne podjąć ryzyka płatności PayPal, która znana jest z notorycznych opłat licencyjnych dla kupującego.

Tak skutecznie, każdy może kupić Ethereum lub Bitcoin, a po zakończeniu transakcji skarży się PayPal, że nigdy nic nie otrzymał i może uciec z kilkoma darmowymi Bitcoinami. Z tego powodu wielu dostawców nie oferuje tej metody płatności.

2. Kup Ethereum za pomocą PayPal, najpierw kupując Bitcoiny.

Brzmi nieco skomplikowanie, ale jak wspomnieliśmy powyżej, PayPal jako środek płatniczy jest bardzo ryzykowny dla sprzedawcy, a ponieważ Bitcoin jest nadal preferowanym krypto przez wiele osób, istnieje więcej sposobów na zdobycie go za pośrednictwem PayPal. Jesteśmy pewni, że zmieni się to w najbliższej przyszłości, ale w tym momencie są to miejsca, w których możesz zdobyć Bitcoiny, które następnie możesz prze-konwertować na Ethereum.

VirWox

Virwox to wirtualny kantor wymiany walut, którego głównym celem jest wymiana dolarów Linden, które są walutą wirtualnego świata – Second Life.

Tutaj możesz zdeponować gotówkę z karty kredytowej lub PayPal, a następnie przeliczyć ją na dolary Linden zgodnie z bieżącym kursem wymiany, później możesz kupić Bitcoin. Z Bitcoinami w portfelu wykonasz następny, czyli kupisz Ethereum na dowolnej giełdzie kryptowalut.

Z pewnością cały proces jest nieco skomplikowany i długotrwały, a tu i tam stracisz kilka dodatkowych dolarów na opłatach za wymianę, ale w ten sposób możesz kupić Ethereum za pomocą PayPal.

Vivrox Exchange

Wirex

Oferuje usługę, w której możesz kupić Bitcoin bezpośrednio od nich, a nawet daje Ci bezpłatny portfel Bitcoin online. Jedyną rzeczą jest to, że faktycznie nie będziesz kupować Ethereum przez PaPal, najpierw będziesz musiał przelać pieniądze z PayPal na jedną z ich kart, a dopiero później możesz kupić Bitcoin. Wirex twierdzi, że nie pobiera żadnych opłat za zakup Bitcoinów.

Wirex Ethereum PayPal

Paxful

Paxful to sieć wymiany Bitcoin Peer-to-Peer, w której możesz łatwo kupić Bitcoin za pomocą dowolnej metody płatności. Uważamy, że Paxful prawdopodobnie oferuje najwięcej możliwości płatności. Od kart podarunkowych iTune i Xnbox do SEPA, Netteller, PayPal i wiele innych opcji. Zdecydowanie warto je sprawdzić.

Paxful ETH PayPal

Local Bitcoins

Jeżeli już jesteśmy przy platformach sprzedaży peer-to-peer, prawdopodobnie warto tutaj wspomnieć o platformie Localbitcoins, ale można także kupować Bitcoiny od innych osób. Następnie oczywiście możesz przekonwertować swoje Bitcoiny na Ethereum w Changelly.

Local Bitcoins PayPal

3. Jak kupić Ethereum za pomocą PayPal na platformach P2P.

Rynek P2P to miejsce, w którym kupujesz bezpośrednio od innych ludzi.
Xcoins wprowadził tę usługę w której kupujesz kryptowalutę, ale faktycznie ją pożyczasz. Co to znaczy i jak działa i dlaczego usługa PayPal nie jest już ryzykowną płatnością w tym kontekście?

xCoins.io

Tak więc transakcja odbywa się w formacie zabezpieczonej pożyczki. Oznacza to, że faktycznie pożyczasz Ethereum lub Bitcoiny w zamian za dolary gotówkowe, euro lub inną akceptowaną walutę fiat, która jest przechowywana jako zabezpieczenie przeciwko pożyczonej kwocie w kryptowalutach.

Dlaczego ten system jest lepszy ?

Transakcje kryptowalutowe są nieodwracalne jak gotówka. Natomiast, jak wspomniano powyżej, płatności kartą kredytową, kartą debetową i PayPal można odwrócić. Aby chronić się przed obciążeniami zwrotnymi, giełdy i kantory zmuszają klientów do czekania przez kilka dni na zakup kryptowaluty, którą kupili, nie pozwalają też na płatności kartą kredytową, PayPal, ustalają niskie limity transakcji, a często robią wszystkie powyższe.

Bezpieczne pożyczki rozwiązują ten problem, udzielając Ethereum lub innej krypto jako pożyczki. Nie ma okresu oczekiwania na uzyskanie Ethereum, a kredytobiorcy mogą zapłacić depozyt zabezpieczający i opłaty przy użyciu swojej ulubionej metody płatności.

xCoins
Co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki?

Jeśli nie spłacisz pożyczki, pożyczkodawca zachowa środki, które zdeponowałeś, do czasu spłaty pożyczki.

Również w przypadku, gdy Ethereum zmieniło cenę za czas, w którym zdecydowałeś się spłacić pożyczkę, będziesz musiał zwrócić kwotę Ethereum równą kwocie otrzymanej w dolarach amerykańskich, ponieważ wszystkie kwoty pożyczki wyrażone są w dolarach amerykańskich.

Kupno Ethereum przez Paypal na Localethereum

Localethereum to prywatny rynek peer-to-peer, który pozwala handlować lokalnymi walutami za pośrednictwem inteligentnych kontraktów escrow. Transakcje można przeprowadzać różnymi metodami, takimi jak przelewy bankowe online i bezpośrednie transakcje gotówkowe, PayPal oraz wiele innych.

Localethereum

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]