Zanim zacznę opis, zadam Wam pytanie, które wprowadzi Was w tematykę projektu :

Czy kolekcje NFT mają użyteczność ?

Myślę, że w 95 % odpowiecie, że może być z tym ciężko. Zresztą z miejsca na palcach jednej ręki możemy wymienić projekty, które faktycznie mają jakieś utility.

Najbardziej popularne z nich :

  • CryptoPunks – dołączasz do grona ludzi z bardzo dużym kapitałem, bilet wstępu na spotkania itp.
  • Boread Ape – małpy, które tworzą banany – które możesz sprzedać, lub coś z nich stworzyć ( tak wiem jak to brzmi ) ale jest tutaj utility.
  • Galactic Punks – budowanie społeczności, spotkania, zjazdy itp.

Natomiast nie ukrywajmy, w większość tych projektów małp, pingwinów, kotów, pikseli itp. bardzo ciężko jest w przejrzysty i łatwy sposób zrozumieć ich użyteczność.

Czym jest MintDAO ?

MintDAO jest platformą, która rozwiązuje problem tworząc kolejce NFT, które posiadają unikalne systemy nagradzania ich posiadaczy. Co ważne kolekcje będą tworzone dla innych projektów z zachowaniem spójności z ich ekosystemem.

Mianowicie – Projekt, który planuje wprowadzić NFT do swojego ekosystemu, zgłasza się do MintDAO. Następnie MintDAO tworzy pełną kolekcje NFT, dodaje jej użyteczność, a to wszystko współgra z koncepcją jego ekosystemu i zastosowaniem.

Po co inne projekty miałyby korzystać z usług MintDAO ?
Z wielu powodów: outsourcing deweloperów, know how, cross community

Zespół MintDAO

Zespół :

Aktualnie zespół liczy 10 os: SC developers, FE developers, PM, UI/UX, Sales, Marketing.

Co na duży plus zespół to nie przypadkowe osoby :

  • CEO projektu Krzysztof z bratem Karolem CO-FOUNDEREM są Full stack developerami piszącymi smartkontrakty. Co ważniejsze nie robią tego od wczoraj ponieważ są częścią teamu największego Launchpadu w ekosystemie Terra czyli StarTerry
  • Kolejną ważną osobą jest Artur – CO-FOUNDER – software engineer z 7-letnim doświadczeniem w technologii full stack. Od 2017 roku zaczął programować w solidity, a w 2019 opracował pierwszy komercyjny projekt na blockchainie Ethereum. Tworzył również projekt dla ONZ

Z ciekawostek :

  • Krzysztof wraz z Arturem w 2020 roku otrzymali nagrodę za najlepszą pracę z zakresu informatyzacji administracji publicznej” – nagroda Ministra Cyfryzacji, oraz wygrali konkurs IEEE The Institute of Electrical and Electronics Engineers
  • Krzysztof z Karolem są odpowiedzialni również za realizacje bloga, sklepu, forum i aplikacji mobilnej Alberta Rokickiego – http://longterm.pl

Token MINT

Przy ustaleniu tokenomi projektu pomagał Profesor Farmer, jest to osoba która z sukcesem tworzyła tokonomie w większych projektach w ekosystemie Terra.

Przechodząc do konkretów – „Dlaczego warto posiadać MINT tokeny ? ”
Między innymi dlatego, że zastosowano tutaj ciekawy model wypłat „dywidend” mianowicie :

Projekt kryptowalutowy zaczyna współpracę z MintDAO. MintDAO tworzy kolekcję NFT + dodaje do nich utility, które jest wykorzystywane w ich ekosystemie. W dodatku każdy posiadasz NFT będzie otrzymywał yield farming tokenów MINT w zależności od rarity danego NFT przez określony czas. Cała kolekcja NFT jest do kupienia na platformie MintDAO.

I teraz myślę, że najciekawsze – część zysku z zakupu kolekcji będzie rozdystrybuowana dla stakujących LP + single asset tokenów MINT. Dodatkowo będzie możliwość zamrożenia swojego LP + single asset na dłuższy okres, co będzie powodowało boost do wypłat. W skrócie nie dość że otrzymujesz tokeny MINT za staking to dodatkowo UST z zysku firmy. Oczywiście prawnie nie możemy używać takich słów jak „dywidenda”, „akcjonariusz”, „inwestor” ale logicznym będzie myślenie :

Im więcej będzie współprac, tym więcej projekt MintDAO będzie zarabiał, a co za tym idzie – będzie więcej kapitału do wypłaty w UST dla stakujących 🙂

DAO

To społeczność ma decydować o kierunku rozwoju, ale również o tym co zrobić ze środkami w DAO Treasury np. Czy przeznaczyć tą kwotę na buyback i spalenie, a może dodatkową „wypłatę” dla stakujących. Celem jest zbudowanie silnego Community, które również pomoże projektowi w nawiązywaniu kolejnych współprac.

Kolekcja NFT

MintDAO na początku stycznia planuje wypuścić swoją pierwszą kolekcję NFT. Kolekcją jest 1000 skrzyń z podziałem na
100 legendarnych
300 unikalnych
600 normalnych

Każda skrzynia będzie miała swoją moc od największej 2000 do 1000. Każda skrzynia będzie funkcjonowała na zasadzie yield farming i będzie wydobywała tokeny MINT dla jego posiadacza. Moc natomiast świadczy o szybkości farmingu 2000 – najszybciej 1000 – najwolniej. Farming będzie trwał 3 tygodnie od zakupy skrzyni. Co równie ważne kopanie tokenów MINT będzie przed TGE. Czyli tak na prawdę posiadanie skrzyni to taka forma zapewnienia sobie udziału w public sale projektu.

Aktualnie na Twitterze i dicordzie pojawiają się konkursy na white listę. Osoby na white liście będą miały gwarancję trafienia skrzynki legendarnej lub unikalnej.

Kiedy i gdzie startuje MintDAO ?

Tu mogę zdradzić najmniej 🙂 ale napiszę tyle ile mogę. Launch przewidziany jest na przełom styczeń/luty 2022 najprawdopodobniej odbędzie się na 3 różnych platformach, ale największe alokację będą zdecydowanie na jednej 🙂

Wizja i plany na przyszłość

Planów i pomysłów jest bardzo dużo, jednak jeśli chodzi o perspektywę przyszłych miesięcy to priorytetem są współpracę z projektami + docelowo stworzenie marketplace ze wszystkimi kolekcjami stworzonymi przez MintDAO.

Na koniec wspomnę tylko, że team MintDAO jest w trakcie rozmów z kilkoma projektami, które wyraziły chęci i zainteresowanie współpracą, ale o szczegółach dam znać w późniejszym czasie.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]