Giełda BBOD (Blockchain Board of Derivatives) to wiodąca platforma handlowa, oferująca najszerszą gamę produktów futures na kryptowalutach, zarejestrowana w Republice Seszeli.

Team BBOD składa się z 35 osób, w tym 25 wewnętrznych programistów w Londynie, Wielkiej Brytanii i Polsce oraz zespołów sprzedażowych i marketingowych w Hongkongu i Seulu.

Pracownicy BBOD to ludzie z ponad 10-letnim doświadczeniem, z firm takich jak State Street, Deutsche Bank, Coinone i University College Dublin. BBOD współpracuje z Trustoken (TUSD) i jednym z najbardziej renomowanych operatorów elektronicznych giełd na świecie – GMEX Group, który opracował i zarządza najnowocześniejszym matching-engine o niskim opóźnieniu i dużej przepustowości wyłącznie dla BBOD.

Aby dowiedzieć się więcej o GMEX oraz dlaczego BBOD oferuje najszybszy i najbardziej niezawodny, wysokowydajny silnik łączący zlecenia w branży kryptowalut., zapoznaj się z wywiadem z Tonym Harropem, CIO i Dyrektorem GMEX Technology.

Źródło: youtube.com
Giełda BBOD.io
Źródło:bbod.io

Handel na BBOD będzie możliwy nie tylko na kryptowalutach, ale również na tradycyjnych rynkach. W momencie pisania tego artykułu BBOD posiada 18 kontraktów: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, EOS, Litecoin, Binance Coin, Monero, Stellar, IOTA, Cardano, NEO, Chainlink, Cosmos, Tezos, VeChain, Digibyte i Dash, wszystkie rozliczone w TUSD.

Giełda BBOD oferuje kontrakty futures notowane i rozliczane w walucie TUSD. To sprawia, że​ obliczanie PnL(Profit&Lose) jest proste: (cena wyjścia – cena wejścia) pomnożona przez liczbę kontraktów w walucie bazowej.

Kontrakty futures w BBOD.io
Źródło:bbod.io

Zalety korzystania z BBOD

Handel lewarem z zerową prowizją

BBOD będzie pierwszą giełdą kontraktów perpetual futures z zerową prowizją. Oznacza to że użytkownik nie będzie ponosił żadnych opłat transakcyjnych na rynkach kontraktów rozliczanych w BBD Tokenie.

Handel lewarem na Altcoinach

Na rynku kryptowalut nadal brakuje miejsc, na których jest możliwy handel altcoinami przy użyciu wysokiego lewara mając jednocześnie pewność bezpieczeństwa swoich środków. BBOD jest pierwszą giełdą, która oferuje wysoką dźwignie na altoinach (25x), jednocześnie dbając aby środki swoich użytkowników pozostały bezpieczne.

Do końca 2020 giełda BBOD planuje wprowadzić ponad 100 altcoinów. Każda nowa para kryptowaluta będzie wybierana przez społeczność poprzez formularze umieszczane na Facebooku lub Twiterze.

TUSD Stable-coin

Kontrakty oferowane przez BBOD są rozliczane w stable-coinie opartym na USD (obecnie TUSD). Oznacza to, że zyski, straty, salda kont i wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego są denominowane w stabilnej kryptowalucie. Wszystkie transakcje mogą być zawierane przy użyciu TUSD.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa : Technologia Non-Custodial

Trzymając swoje kryptowaluty na giełdzie(np. Bitmex, FTX, Bybit, Binance), trzeba być świadomym, iż właściciel giełdy posiada pełną kontrole nad środkami swoich użytkowników. Większość z nich znajduje się na jednym portfelu, do którego tylko giełda posiada klucze prywatne. W przypadku ataku hakerów, użytkownicy są narażeni na całkowitą utratę swoich środków.

BBOD zastosowało technologie, dzięki której środki każdego klienta przechowywane sa na zdecentralizowanym smart-kontrakcie tworzonym na podstawie ich portfela, do którego tylko użytkownik ma dostęp. Redukuje to prawdopodobieństwo utraty środków wskutek ataku hakerów do zera.

Przejrzystość

Wszystkie salda użytkowników są codziennie aktualizowane i widoczne w Blockchainie

Każdy użytkownik może monitorować:

  • Wszystkie środki na giełdzie jako sumę wszystkich sald
  • Liczbę zarejestrowanych użytkowników jako liczbę stworzonych kontraktów
  • Saldo wszystkich użytkowników

BBOD Green Trading

15% prowizji handlowej będzie przekazywane na organizacje charytatywne. Każdy użytkownik giełdy będzie uczestnikiem, poprzez handlowanie. Począwszy od pierwszego kwartału 2020 roku, co miesiąc organizowana będzie ankieta mająca na celu wybranie organizacji charytatywnej, która będzie wspierana przez BBOD. Początkowo BBOD wpierać będzie Plant-for-the-Planet oraz One Humanity Care.

Porównanie do innych giełd

Giełda BBOD Bitmex Deribit FTX
Lewar 25x-50x 100x 100x 100x
Waluta TUSD,BBD BTC BTC,ETH USD
Zerowa prowizja TAK NIE NIE NIE
Non-Custodial TAK NIE NIE NIE
Przejrzystość Wysoka Niska Niska Niska
Liczba kontraktów 18 9 2 25

Giełda BBOD Program Cashback

Użytkownicy mają możliwość otrzymania do 20% zniżki na opłaty transakcyjne w oparciu o ich dzienny wolumen obrotu i saldo BBD. Dla przykładu wystarczy posiadać 500 BBD, aby otrzymać 10% zniżki na prowizje.

Program cashback w BBOD.io
Źródło:bbod.io

Podsumowanie

Giełda BBOD jest odpowiednia dla klientów detalicznych i instytucjonalnych, która oferuje bezpieczny i przejrzysty rynek do handlu Bitcoinami oraz szeroką gamę kontraktów futures na altcoiny notowanych do TUSD.

Platforma została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie, a środki każdego klienta przechowywane są na ich zdecentralizowanym, indywidualnym rachunku smart-contract.

Giełda nie posiada kluczy prywatnych do portfelów klientów, dlatego nie ma możliwości utraty ich wskutek ataku hakerskiego lub upadku giełdy.

Oferując opcję zerowej prowizji, BBOD ma podstawy do rywalizacji z największymi konkurencyjnymi giełdami.

————————————————

Powyższe recenzje są tylko naszą opinią i służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie są przeznaczone i nie stanowią porady inwestycyjnej i oferty kupna lub sprzedaży ani zaproszenia do oferty kupna lub sprzedaży dowolnej kryptowaluty, bezpieczeństwa, produktu, usługi lub inwestycji. Szukaj porady licencyjnej u licencjonowanego specjalisty. Informacje podane tutaj lub w jakichkolwiek komunikatach zawierających link do tej strony nie są przeznaczone do rozpowszechniania lub wykorzystywania przez jakąkolwiek osobę lub podmiot w jakiejkolwiek jurysdykcji lub kraju, w którym takie rozpowszechnianie lub wykorzystanie byłoby sprzeczne z prawem lub przepisami. Ani informacje, ani żadna opinia zawarta na tej stronie nie stanowią zachęty ani oferty portalu Cryptomaniak.pl. lub jej podmiotów stowarzyszonych do kupna lub sprzedaży kryptowalut, papierów wartościowych, kontraktów terminowych, opcji lub innych instrumentów finansowych, ani też nie zapewniają porady inwestycyjnej ani usług.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]