Kolejny magiczny portfel kryptowalutowy rzekomo oparty na technologii blockchain 4.0 zaczyna swoją kampanię promocyjną. Na Polskim Facebooku oraz różnych forach internetowych aż roi się od naganiaczy na ten projekt. Przyjrzeliśmy się Exxa trochę bliżej, nasze dochodzenie utwierdziło nas w przekonaniu, żeby nie zbliżać się do tego projektu nawet na krok. Czemu ? Zapnijcie pasy i zapraszamy do lektury.
EXXA to HYIP w 100%
High Yield Investment Program – rodzaj internetowego oszustwa finansowego, opartego na piramidzie finansowej (tzw. schemat Ponziego). … Polega na oferowaniu za pomocą stron internetowych programów inwestycyjnych o nieproporcjonalnie wysokiej stopie zwrotu, osiąganej w bardzo krótkim czasie. – definicja z Wikipedii.
Jeśli ta definicja w dalszym ciągu nie zniechęciła Was do dalszego czytania tego artykułu i zbliżania się do EXXA, to z pewnością dalsza część artykułu zrobi to skutecznie. Mam taką nadzieję, w przeciwnym razie trzymajcie się z daleka od jakichkolwiek biznesów online.
Kilka słów o projekcie
EXXA Smart Wallet przez pseudo “ekspertów doradczych” reklamowany jest jako alternatywa dla wszystkich miłośników “samo-zarabiających portfeli kryptowalutowych”. Przez ostatni tydzień uważnie przyglądaliśmy się temu projektowi. Do złudzenia przypomina on Cloud Token, można wręcz powiedzieć że jest to jego brat bliźniak. Niczym brat po innej matce ale po tym samym ojcu. Całość oparta oczywiście na technologii Blockchain 4.0 (co to w ogóle jest ?).
EXXA Smart Wallet to owoc konfliktu interesów pomiędzy Ronaldem Aai (założyciel Cloud Tokena) a ludźmi z zarządu SQ2 Fintech Pte Ltd. Już sama osoba Ronalda powinna wzbudzać podejrzenia i wzmóc waszą czujność. O Cloud Tokenie, którego twórcą jest Aai, bardzo fajny artykuł pojawił się na czołowym Polskim portalu Comparic. Zachęcamy do lektury.
Firma jest zarejestrowana w Singapurze. Naszemu portalowi udało się dotrzeć do dokumentów, z których możecie dowiedzieć się kto stoi za projektem EXXA. Prezentujemy je poniżej w postaci pdf.
Dokumentyhttps://docdroid.net/1f0f4Mv/exxa-documents.pdf

Jak działa EXXA?
Podobnie jak w Cloud Tokenie całość systemu oparta jest na bliżej nieznanej technologii blockchain 4.0 (od 2012 śledzimy blockchain i chyba wersje 2.0 i 3.0 gdzieś nam umknęły). Ludzie wchodzący w skład ekipy EXXA(patrz dokument .pdf udostępniony powyżej) są twórcami słynnego Aurae. Firma nie zdradza dokładnego systemu działania, zasłaniając się przy tym tajemnicą biznesową. Możemy się jednak domyślać, że technologia użyta w portfelu EXXA jest niemalże identyczna jak w Cloud Tokenie.
DAVO+ to według twórców, bot arbitrażowo tradingowy. Jego działanie z goła przypomina Jarvisa. Podobnie jak w CT, nasz przedmiotowy portfel na swój token EXXA.
W Google Pay jak i AppStore dostępne są jego wersje mobilne. Interfejs aplikacji wygląda praktycznie jak Cloud Tokena. Aby zalogować się do aplikacji musimy obowiązkowo podać kod polecającego! Konto zabezpieczone jest 6-cyfrowym kodem PIN oraz 12-stoma słowami mnemonicznymi.
Co ciekawe użytkownicy aplikacji są całkowicie anonimowi, co oznacza że nie jest wymagana weryfikacja KYC. Obecnie każda szanująca się instytucja zobligowana jest do przeprowadzenia takiej weryfikacji.
DEVO+ – czyli jak zarabia portfel EXXA
Jak twierdzą twórcy tego narzędzia jest to bot oparty na AI coś w rodzaju JARVIS z Cloud Tokena.Algorytm rzekomo używa deep learning Tensorflow, dzięki czemu może uczyć się handlu(wow). Środki z DEVO+ niby można wycofać w dowolnym momencie.
Oficjalna faza prelunch projektu rozpoczęła się 29.09.2019. Tego samego dnia w Singapurze odbył się event, na którym zaprezentowano głównych promotorów: Vladislawa Stefanowca i Garego Liu.
Jak to w piramidach finansowych bywa, aby dołączyć, musimy zdeponować kryptowalutę w portfelu. I tutaj czeka na was największe niebezpieczeństwo, mianowicie wasz portfel nie jest do końca wasz, ponieważ nie macie dostępu do klucza prywatnego.
Token EXXA jest wyceniany na 0,10 USD. W projekcie oficjalnie nie ma minimalnego wkładu(nieoficjalnie minimum to 10$), ale aby móc skorzystać z bonusów za polecenie trzeba trzymać w portfelu minimum 300$. Dla przypomnienia w CT minimalna kwota wynosiła 500$. Naliczenia są od 3 do 9% miesięcznie.
Aktulanie w portfelu dostępne są 4 kryptowaluty: Bitcoin (BTC), TUSD, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i oczywiście token EXXA. Gdzie jest listowany token EXXA ? Odpowiedź: nigdzie. Twórcy wypuścili na “rynek” 1 mld tokenów, ale jeśli zajdzie taka potrzeba mogą w każdej chwili dorobić kolejny. A co tam.
Piramidy polecania
A teraz kilka grafik, doskonale znanych z Cloud Tokena i do złudzenia przypominających piramidy finansowe.


Jak widać twórcy EXXA nie wysilili się za bardzo i przekopiowali żywcem cały program polecających z konkurencyjnego CT.
EXXA bez firmowego konta na Binance
Tak, tak to prawda. Naszej ekipie udało się zlokalizować portfel projektu. Adres doprowadził nas do giełdy kryptowalut Binance. Z ostatnich danych wynika że ich konto na Binance ma range VIP 3 i prawie 500 BTC. Oczywiście dane dotyczące volumenu nie są dostępne publicznie.

Kropka nad “i”
Wrzucając wszystkie informacje w jeden wór, łatwo wywnioskować że jest to “śmierdzący projekt” i radzimy trzymać się od niego z daleka. Jak to w przypadku piramid finansowych bywa, na początku zostaniemy zalani dowodami wypłat nielicznych użytkowników, którym udało się naciągnąć biednych Kowalskich na “inwestycję życia”.
Z pewnością będziemy dalej śledzić rozwój tego projektu. Jeśli natrafimy na ciekawe informacje będziemy Was na bieżąco informować. Pamiętajcie: inwestujcie z głową.
Na naszym portalu znajdziecie kilka ciekawych artykułów na temat piramid finansowych oraz innych oszustw. Oto kilka z nich.
1 Comment
maneki_neko
Minimalna poprawka – schemat Ponziego i piramidy finansowa są podobne, ale to nie to samo. W piramidach osoba uczestnicząca wie, że jej zyski będa zależeć od kolejnych, zrekrutowanych przez nią osób i aktywnie musi poszukiwać i namawiać nowe “ofiary”. W schemacie Ponziego inwestor nie wie, że firma której powierzył pieniądze wykorzystuje wpłaty innych osób (a nie legalnie pomnożone środki) do pomnażania jego pieniędzy. Stąd generalnie schematy Ponziego żyją dłużej (Madoff), ponieważ jeżeli namówi się inwestorów do niewypłacania pieniędzy przez dłuższy okres czasu, to nikt nie zauważy, że pieniędzy realnie nie ma.