Podobnie jak w Cloud Tokenie całość systemu oparta jest na bliżej nieznanej technologii blockchain 4.0 (od 2012 śledzimy blockchain i chyba wersje 2.0 i 3.0 gdzieś nam umknęły). Ludzie wchodzący w skład ekipy EXXA(patrz dokument .pdf udostępniony powyżej) są twórcami słynnego Aurae. Firma nie zdradza dokładnego systemu działania, zasłaniając się przy tym tajemnicą biznesową. Możemy się jednak domyślać, że technologia użyta w portfelu EXXA jest niemalże identyczna jak w Cloud Tokenie.
DAVO+ to według twórców, bot arbitrażowo tradingowy. Jego działanie z goła przypomina Jarvisa. Podobnie jak w CT, nasz przedmiotowy portfel na swój token EXXA.
W Google Pay jak i AppStore dostępne są jego wersje mobilne. Interfejs aplikacji wygląda praktycznie jak Cloud Tokena. Aby zalogować się do aplikacji musimy obowiązkowo podać kod polecającego! Konto zabezpieczone jest 6-cyfrowym kodem PIN oraz 12-stoma słowami mnemonicznymi.
Co ciekawe użytkownicy aplikacji są całkowicie anonimowi, co oznacza że nie jest wymagana weryfikacja KYC. Obecnie każda szanująca się instytucja zobligowana jest do przeprowadzenia takiej weryfikacji.
Minimalna poprawka – schemat Ponziego i piramidy finansowa są podobne, ale to nie to samo. W piramidach osoba uczestnicząca wie, że jej zyski będa zależeć od kolejnych, zrekrutowanych przez nią osób i aktywnie musi poszukiwać i namawiać nowe “ofiary”. W schemacie Ponziego inwestor nie wie, że firma której powierzył pieniądze wykorzystuje wpłaty innych osób (a nie legalnie pomnożone środki) do pomnażania jego pieniędzy. Stąd generalnie schematy Ponziego żyją dłużej (Madoff), ponieważ jeżeli namówi się inwestorów do niewypłacania pieniędzy przez dłuższy okres czasu, to nikt nie zauważy, że pieniędzy realnie nie ma.