Czym jest Changelly?

Changelly.com jest serwisem umożliwiającym natychmiastową wymianę krypto na krypto. Za jego pomocą możesz błyskawicznie dokonać wymiany Bitcoin na Ethereum lub dowolnej kryptowaluty na inną. Do dyspozycji serwis oddaje Ci ponad 130 kryptowalut których wymiany możesz dokonać.

Ponadto za pomocą portalu możesz kupić takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum czy Bitcoin Cash.

Obecnie z portalu korzysta ponad 2 mln użytkowników.

Wymiana krypto na krypto
Wymiana BTC na ETH

Jak działania wymiana krypto na krypto w serwisie Changelly.com

Cała operacja wymiany kryptowaluty na inną kryptowalutę sterowana jest przez autorski algorytm. Jest on zintegrowany z największymi giełdami i kantorami kryptowalut takimi jak: Binance, Poloniex, Bittrex oraz innymi. Algorytm po otrzymaniu zapytania wyszukuje najkorzystniejszą ofertę wymiany krypto na krypto. Serwis wyświetla ją Tobie i prosi o akceptację, po jej otrzymaniu przystępuje do wymiany. Proste, prawda ?

Jak działa changelly
Wymiana kryptowalut na Changelly.com

Wymiana krypto na krypto trwa od 5 do 30 minut, szybkość wymiany zależy od ilości kryptowalut które chcesz wymienić oraz bieżącego obciążenia sieci blockchain.

Prześledźmy teraz jak wygląda przykładowa wymiana BTC na ETH. W tym celu wybieramy dokładną ilość Bitcoin jaką chcemy wymienić, serwis podpowiada nam ile ETH możemy dostać po wymianie.

Wymiana Bitcoin na Ethereum
Wymiana Bitcoin

Następnie klikasz przycisk “Exchange!”. Serwis przenosi Cię do kolejnego okna i jeszcze raz prosi o sprawdzenie wszystkich danych. Ponadto otrzymujesz informacje o pobranej opłacie za wymianę BTC na ETH i szacunkowym czasie trwania całej wymiany.

Wymiana krypto na krypto
Changelly.com

Aby przejść do następnego etapu musisz zaznaczyć okienko potwierdzające akceptację regulaminu oraz wcisnąć przycisk “Next”

Kolejnym krokiem będzie podanie przez Ciebie adresu portfela na który mają trafić ETH.

Pole do wpisania adresu portfela ETH
Adres dostarczenia ETH

Ostatni etap wymiany BTC na ETH to potwierdzenie całej transakcji i wysłanie środków na Twój osobisty portfel.

Opłaty i minimalne ilości do wymiany.

Chodź serwis oficjalnie informuje Cię że jedyną opłatą jaką pobiera za wymianę kryptowaluty na inną kryptowalutę jest 0,5% to z doświadczenia wiemy że jest ona nieco wyższa.

Jeśli chodzi o minimalną ilość krypto do wymiany to teoretycznie nie ma takiej ilości. Praktycznie ilość krypto jaką chcesz wymienić musi być odpowiednio duża tak aby można było pokryć opłaty które pobiera sieć blockchain.

Jeśli ilość Bitcoin którą chcesz wymienić będzie za mała, Changelly zasugeruje odpowiednią ilość tak aby transakcja nie była dla Ciebie stratna. Co z resztą widać na obrazku poniżej.

Wymiana krypto na krypto w changelly
Mała ilość BTC

Podsumowanie i opinie o Changelly

Osobiście każdy członek naszej ekipy korzysta bądź korzystał z wymiany kryptowaluty na kryptowalutę w serwisie Changelly. Jak do tej pory nikt z nas nie napotkał żadnych problemów. Opinie wśród członków naszej ekipy są jak najbardziej pozytywne. Oczywiście w sieci trafiają się i negatywne opinie o Changelly ale w większości przypadków dotyczą one błędnie podanego adresu portfela na który miały trafić wymieniane środki. Tym samym wynikają one z nieuwagi samych użytkowników niż błędów po stronie serwisu. Dlatego radzimy abyście zawsze dwa razy sprawdzali poprawność wprowadzanych danych. Wymiana krypto na krypto niby jest prostą sprawą ale zawsze można coś przeoczyć.

Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić jest mała transparentność firmy. O jej właścicielach wiemy bardzo niewiele a praktycznie nic.

P.S. musiałem się do czegoś doczepić bo mi tak kazali 🙂

Czekam na wasze komentarze i opinie dotyczące waszych doświadczeń z serwisem Changelly.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]