Ostatnio w mediach pojawia się coraz więcej wiadomości o Polskich giełdach kryptowalut, niestety zazwyczaj dotyczą one ich upadku lub innych problemów przykład: BitMarket. Tym razem mamy dla was zupełnie inny rodzaj wiadomości. Polska giełda kryptowalut Coinquista ogłosiła datę startu sprzedaży swoich tokenów CQX. Wiadomość pojawiła się na oficjalnym profilu platformy na Facebooku.

IEO CQX – tokenu Coinquista startuje 4 września 2019

Data oficjalnej sprzedaży tokenów CQX pojawiła się na Facebooku 27 sierpnia 2019 roku. Zaraz po opublikowaniu wpisu, naszej redakcji udało się porozmawiać z CEO Coinquista Ireneuszem Pukinem. Z informacji które otrzymaliśmy wynika, że obecnie platforma pracuje nad whitepaper-em, jak tylko dokument będzie gotowy mamy go dostać w swoje ręce. Oczywiście, zostaniecie o tym fakcie niezwłocznie poinformowani.

Czym jest IEO – definicja ?

Z pewnością większość z was doskonale wie czym jest IEO. Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, IEO ( Initial Exchange Offering) jest formą finansowania start-upów kryptowalutowych. Sprzedaż tokenu odbywa się za pośrednictwem giełdy kryptowalutowej, która jest emitentem tokenów. Taki sposób sprzedaży jest dużo bardziej bezpieczniejszy niż poprzedni system jakim był/jest ICO. Klienci IEO otrzymują gwarancję, że nabywana przez nich kryptowaluta zostanie automatycznie dodana na przedmiotową giełdę, w naszym przypadku token CQX, oficjalna kryptowaluty giełdy Coinquista.

Obecnie IEO stosują największe giełdy kryptowalutowe na świecie a najlepszym przykładem jest IEO Binance Coin. Binance była także jedną z pierwszych giełd kryptowalutowych, która uruchomiła platformę IEO, Binance Lunchpad.

Co wiemy o kryptowalucie CQX ?

Na obecną chwilę, bardzo niewiele. Z pewnością opracowywane przez Coinquistę whitepaper, dostarczy nam znaczenie więcej informacji. Na obecną chwilę udało nam się ustalić że:

 • standard tokenu CQX to ERC20
 • obecnie w sieci mamy 10 milionów tokenów CQX
 • dzięki tokenom CQX możecie obniżyć prowizje z handlu na giełdzie do 50%
 • zmniejszyć koszt usług i produktów o 20%
 • otrzymać bezpłatny dostęp do usług premium
 • za rejestrację na giełdzie otrzymacie 100 tokenów CQX
CQX token
Źródło: etherscan.io

Jeśli macie bardziej szczegółowe informacje na temat samego IEO Coinquisty czy tokenu CQX, zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzu pod tym artykułem.

Informacje na temat platformy znajdziecie na https://coinquista.com/ oraz w naszym artykule: https://cryptomaniak.pl/polska-gielda-kryptowalut-coinquista-rozdaje-darmowe-tokeny/

2 Comments

 • Krypto2
  Posted 30 sierpnia 2019 09:48 0Likes

  Co z tokenami CQX które otrzymujemy za restaurację? Macie informacje kiedy znajdą się na portfelu giełdy i będzie można je dalej przesyłać?

  • admin
   Posted 10 września 2019 11:57 0Likes

   Z informacji jakie posiadamy, tokeny CQX zostaną przyznane wszystkim zweryfikowanym użytkownikom do końca września.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]