Międzynarodowa firma informatyczna Advanced Micro Devices (AMD) dołączyła do Blockchain Game Alliance i zawarła dwie nowe umowy partnerskie związane z technologią sieci bloków.

Komunikat prasowy z 12 grudnia ujawnia, że gigant produkujący chipy współpracuje od teraz z dostawcami technologii blockchain – Robot Cache i ULTRA. Obie firmy pracują nad rozwojem i obsługą rynków gier online opartych na blockchainie. Rynki te mają na celu ustanowienie nowych, bezpiecznych opcji zakupu i kanałów dystrybucji dla wydawców gier i użytkowników.

Sojusz AMD z rynkiem blockchaina

Blockchain Game Alliance (BGA) to organizacja zaangażowana w proces adopcji technologii blockchain w grach poprzez “promowanie tworzenia wspólnych standardów, ułatwianie tworzenia sieci i dzielenie się wiedzą oraz zachęcanie do współpracy i wdrażania najlepszych praktyk”.

AMD jest podobno pierwszym znaczącym producentem sprzętu, który dołączył do Sojuszu, do którego należy też m.in. twórca tokenów Enjin Fig oraz weteran rynku gier – EverdreamSoft.

Zgodnie z komunikatem prasowym w niedalekiej przyszłości karty graficzne AMD i technologia firmy będą wykorzystywane do budowania serwerów i infrastruktury blockchaina. Podobno procesory AMD Ryzen i karty graficzne Radeon zostały zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej wydajności obliczeń kryptograficznych.

AMD twierdzi, że jego procesory i technologia GPU będą służyć jako potężny silnik do kopania dużych bloków i obsługi gier. Producent sprzętu zapewni również solidne podstawy bezpieczeństwa, aby pomóc chronić cyfrowe treści.

Gry jako punkt wejścia w świat blockchaina

Oprócz inicjatyw takich jak BGA, znane marki w branży gier zawarły szereg umów licencyjnych z nowymi przedsięwzięciami z rynku blockchaina. Chodzi m.in. o dewelopera Tetrisa i Pac Mana, Atari, które to przedsiębiorstwo podpisało umowę ze start-upem Animoca Brands.

W lutym 2018 r. ceny akcji Atari wzrosły aż o ponad 60% po ogłoszeniu, że firma zainwestuje w blockchaina.

Z kolei słynna na całym świecie liga wyścigów, Formuła 1, również udzieliła Animoca swojej marki na podstawie globalnej umowy licencyjnej, która utorowała drogę do rozwoju opartej na blockchainie F1 Delta Time Game.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]