BitBay największa Polska giełda kryptowalut – opinie, prowizje, wpłaty i wypłaty czyli nasza rzetelna recenzja!

Opis giełdy BitBay
BitBay Polska Giełda kryptowalut działająca od 2014 roku

1. Historia giełdy BitBay

Bitbay największa w Polsce giełda kryptowalut, powstała w 2014 roku w Katowicach. Od samego początku BitBay jest zarządzana przez Sylwestra Suszka, mimo młodego wieku jest on znany w świecie biznesu.

Początki Bitbay na Polskim rynku nie były łatwe, w lutym 2018 roku KNF(Komisja Nadzoru Finansowego) wpisała BitBay na listę ostrzeżeń publicznych i złożyła do Polskiej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez firmę przestępstwa – chodziło o nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych. Cała sprawa odbiła się czkawką na BitBay. Polskie Banki przestały ją wspierać, zamknęły wszystkie rachunki, cała ta sytuacja zmusiła Suszka do emigracji.

Obecnie firma zatrudnia ponad 250 osób, posiada dwie siedziby: jedną w Amsterdamie a drugą w Polsce. Jest największa Polską giełdą kryptowalut z ekspansją ukierunkowaną na zagraniczne rynki, ponad 30% użytkowników BitBay to obcokrajowcy, Polacy stanowią 70%.

2. Tworzenie, rejestracja i weryfikacja konta w BitBay

Aby utworzyć konto w BitBay, na samym początku musimy podać nasz adres mailowy ale to nie wystarczy! Kolejnym krokiem będzie potwierdzenie podanego wcześniej adresu mailowego, w tym celu serwis wysyła na nasz adres mailowy link który po kliknięciu potwierdzi nasz mail oraz przekieruje nas na stronę BitBay gdzie znów będziemy wypełniać pola z naszymi danymi takimi jak:

 • login
 • hasło
 • osobisty kod PIN
 • kraj pochodzenia
 • oraz preferowaną walutę

Gdy wszystkie powyższe informację zostaną przez nas podane możemy się zalogować do naszego konta które powinno mieć status niezweryfikowanego. Logowanie nastąpi po podaniu poprawnego adresu mailowego oraz hasła.

Po zalogowaniu na koncie naszym oczom ukaże się pulpit użytkownika wyglądający mniej więcej tak jak na obrazku poniżej:

Zarządzanie naszym kontem jest bardzo proste i intuicyjne, obsługa BitBay nie powinna sprawić kłopotów początkującym użytkownikom.

Weryfikacja konta BitBay

Aby nasze konto uzyskało status “zweryfikowanego” będziemy musieli przesłać kilka wymaganych do tego celu dokumentów:

 • fotografię dwóch stron dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość, może to być paszport bądź dowód osobisty
 • zdjęcie typu selfie z dokumentem potwierdzającym tożsamość i kartką z napisaną bieżącą datą
 • zdjęcie dokumentu który potwierdzi nasz adres zamieszkania, BitBay akceptuje takie dokumenty jak: rachunek za prąd, gaz, telefon, umowy ( np. z bankiem) które posiadają widoczne dane oraz podpisy i pieczątki, pisma urzędowe (ZUS itp.), wyciągi z konta bankowego czy zwykłe potwierdzenia przelewu

Cały proces weryfikacji w naszym przypadku trwał kilka godzin. Jeśli coś będzie nie tak z waszymi dokumentami, możecie spodziewać się telefonu ze strony supportu BitBay. Miłe panie z obsługi klienta szczegółowo wytłumaczą wam czemu weryfikacja została rozpatrzona negatywnie i co musicie poprawić by ją przejść.

3. Dashboard BitBay – wpłaty i wypłaty PLN

Jak wpłacić pieniądze na BitBay?

Ok, proces weryfikacji konta jest już za nami, czas aby wpłacić środki na naszą giełdę. Aby tego dokonać musimy kliknąć w zakładkę “Portfele” znajdującą się w pasku po lewej stronie, następnie wybieramy walutę jaką chcemy przelać. My wybraliśmy nasze kochane PLN-y 🙂

Kolejnym krokiem jest wybranie przez nas kwoty jaką chcemy zdeponować na BitBay oraz formy wpłaty, mamy dwie opcje do wyboru:

 • przelew bankowy
 • wpłata na Poczcie Polskiej

Jeśli chodzi o przelew bankowy to chyba nikomu nie musimy tłumaczyć jak on wygląda, natomiast ciekawą opcją wpłacania środków na konto BitBay jest ekspresowa wpłata na Poczcie Polskiej. Usługa ta jest oferowana poprzez same urzędy pocztowe jak również filie urzędów pocztowych.

Wyszukiwarkę placówek wraz z godzinami pracy znajdziesz pod adresem: http://placowki.poczta-polska.pl/.

Wszystkie wpłaty są księgowane w godzinach 9-17, od poniedziałku do soboty.

Aby dokonać wpłaty PLN na giełdę BitBay poprzez Pocztę Polską musimy uzupełnić formularz wpłaty, następnie pobieramy gotowy blankiet i drukujemy go. Tytuł wpłaty jest jednorazowy dlatego podczas dokonywania wpłaty musicie zwrócić szczególna uwagę na poprawność tytułu przekazu. Wydrukowany blankiet przekazujemy miłej pani w okienku pocztowym, z reguły wpłata powinna pojawić sie na naszym koncie przeciągu 10-15 minut, co ważne za usługę nie płacimy nic.

Minimalna kwota wpłaty wynosi 10 zł natomiast maksymalna kwota jednorazowej wpłaty to 50 000 zł. Niestety tylko zweryfikowany użytkownik może zdeponować środki na koncie BitBay poprzez Pocztę Polską.

BitBay za całą transakcję pobierze opłaty w wysokości 2% wpłacanej kwoty i nie mniej niż 5 zł.

Jak wypłacić pieniądze z BitBay?

Teraz najmilsza część naszej zabawy z BitBay czyli wypłacanie PLN.

Wypłat możemy dokonać na dwa sposoby:

 • wypłata w bankomacie
 • przelew PLN na Twoje konto bankowe

Wypłata środków w bankomacie jest nieco skomplikowana, musisz wpisać kwotę oraz podać numer telefonu, na który dostaniesz SMS-a przy pomocy którego dokonasz wypłaty. Pamiętaj że SMS jest ważny tylko przez 48 godzin.

Wypłata środków z BitBay poprzez wypłatę w bankomacie

Drugi oferowany przez BitBay sposób wypłaty pieniędzy z giełdy jest niezwykle prosty, mowa o przelewie bankowym. Tutaj podajemy nasze imię i nazwisko, kwotę którą chcemy wypłacić oraz numer konta bankowego który przed wciśnięciem przycisku “WYPŁAĆ” lepiej sprawdzić dwa razy.

Wypłata na konto bankowe BitBay

4. Opłaty i prowizje

Opłaty i prowizje na Bitbay wyglądają mniej więcej tak samo jak na innych giełdach kryptowalutowych. Trzeba nadmienić że nie są one najwyższe, szczegółowa tabela opłat jest dotępna pod tym adresem https://bitbay.net/pl/tabela-oplat#tabela-oplat-i-prowizji

5. Zalety oraz wady BitBay

Zalety:

 • możliwość depozytu walut FIAT (EURO, USD, PLN)
 • karta BitBay(MasterCard)
 • duża ilość opcji wpłat
 • własna aplikacja mobilna
 • Polski support

Wady:

 • mała ilość cyfrowych walut
 • nieuregulowana

6. Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc BitBay to świetna giełda kryptowalut na start. Cały interfejs giełdy jest wręcz dziecinnie prosty w obsłudze, początkujący cryptomaniak z łatwością kupi/sprzeda na niej swoje pierwsze Bitcoin. BitBay posiada własną aplikację mobilną a także kartę BitBay, te dwie funkcje wyróżniają ją na tle konkurencji w Polsce. Czy możemy ją polecić zaawansowanym cryptomaniakom? Zdania w naszej ekipie na ten temat są podzielone.

To co boli nas na BitBay to mała ilość kryptowalut oraz status giełdy. Obie te rzeczy na szczęście można poprawić bez najmniejszego problemu. Jeśli korzystacie z tej giełdy, napiszcie w komentarzach jaka jest wasza opinia na temat BitBay.

Poradnik powstał we współpracy z serwisem https://gielda-kryptowaluty.pl/

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]