Exodus – portfel Bitcoin offline – instalacja

Jak działa portfel kryptowalut Exodus?

Zanim pokażę Ci jak zainstalować Exodus na twoim laptopie lub PC, chciałbym w skrócie omówić działanie portfela kryptowalut.

Exodus jest portfelem który ściągasz i instalujesz na swoim komputerze. Niestety urządzenia mobilne takie jak tablety czy smartfony nie są jeszcze obsługiwane. Z tego co wiem, wkrótce ma się to zmienić. Huraaa!

Bezpieczeństwo środków zgromadzonych w Twoim portfelu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj aby dbać o ochronę systemu na którym masz zainstalowany portfel Bitcoin.

Jedynym minusem portfela jest fakt iż nie jest on w pełni open source.

Exodus – instalacja – krok po kroku

 1. Przejdź do oficjalnej strony Exodus.io i wciśnij przycisk „Download”
Strona internetowa www.exodus.io

2. Wybierz posiadaną przez Ciebie wersję systemu. Exodus możemy zainstalować na 3 platformach:

 • Windows
 • Linux
 • Mac

Nas będzie interesować instalacja na Windows.

Exodus instalacja portfela kryptowalut
Wybór systemu instalacji

Po wybraniu systemu zapisujemy pliki instalatora na naszym dysku. Całość waży niecałe 80 Mb. Czas pobierania zależy od prędkości Twojego łącza internetowego.

3. Po ściągnięciu instalki możesz śmiało odłączyć internet gdyż dalsza część instalacji będzie przebiegać offline, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo środków które chcesz przechowywać w Exodusie.

4. Gdy pobieranie się zakończy, uruchamiasz instalator, który zacznie zgrywać pliki Twojego portfela kryptowalut na dysk lokalny.

Exodus - portfel kryptowalut - instalacja
Ekran startowy – pierwsze uruchomienie Exodusa

Instalację masz już za sobą. Na pulpicie Exodus stworzy skrót przez który uruchomisz portfel. Powyżej widzisz zrzut ekranu, zobaczysz go zaraz po pierwszym uruchomieniu Exodusa.

I to by było na tyle. Proces instalacji zakończyłeś sukcesem. Brawo! Oczywiście pozostaje jeszcze aktywacja Exodusa poprzez przelanie środków na portfel.

Exodus Mobile App
Zapowiedź wydania Exodus Mobile App w 2019 roku

Osobiście używam Exodusa jak mój główny portfel krytowalutowy. Nigdy mnie nie zwiódł. Projekt jest cały czas aktualizowany. Co ciekawe jeszcze nikt nie zdołał włamać się do Exodusa i ukraść czyjeś Bitcoiny.

Jeśli jesteś początkującym kryptomaniakiem to z Exodusa będziesz zadowolony. Obsługa jest wręcz dziecinnie prosta. Na portalu Cryptomaniak.pl znajdziesz także poradnik dotyczący aktywacji Exodusa w którym wyjaśniam również jak się poruszać po całym portfelu oraz omawiam najważniejsze funkcje.

14 komentarzy do “Exodus – portfel Bitcoin offline – instalacja

 • 3 lipca, 2019 o 6:58 pm
  Permalink

  Witam …dlaczego nie moge wypłącić z Exodusa BTC ? Tylko btc- no juz mam nazbierane tam ok 16 $ w BTC

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2019 o 10:38 am
  Permalink

  Witam Ninoczek,
  Aby wypłacić środki zgromadzone w portfelu Exodus kliknij „Portfel” na lewym pasku bocznym, wybierz zasób, który chcesz wysłać – w Twoim przypadku BTC – a następnie kliknij przycisk Wyślij.
  Podobnie jak tradycyjne przelewy bankowe, Exodus potrzebuje adresu, na który chcesz wysłać BTC. Ten adres jest podobny do numeru konta bankowego. Możesz poprosić o adres od osoby, do której chcesz wysłać Bitcoiny, lub wpisać swój inny adres Bitcoin z innego portfela.
  Przed wysłaniem środków sprawdź 3 razy czy adres odbiorcy jest prawidłowy. Transakcje w technologii blockchain są nieodwracalne.

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2019 o 4:04 pm
  Permalink

  No tak… Proszę wybaczyć ale ja nie pytałem jak wypłacać…bo to doskonale wiem , chodzi mi o to że nie mogę wypłacić BTC o wartości 15 $ , no po prostu chce to przelać na giełde i nie mogę tego zrobić 🙁
  Pozdrawia

  Odpowiedz
  • 4 lipca, 2019 o 4:21 pm
   Permalink

   Czu może jest jakieś minimum do wypłaty ? Bo nie pamiętam żeby coś takiego było , BCH nawet małe ilości przelewam na giełdy …
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 5 lipca, 2019 o 8:44 am
   Permalink

   O jaką giełdę chodzi ? Może po stronie giełdy jest problem ? Jeżeli chodzi o minimalną kwotę do wypłaty to takiej nie ma, aczkolwiek jest małe ale…

   Korzystanie z dowolnej sieci blockchain (Bitcoin, Ethereum itp.) Wymaga niewielkiej opłaty za wysłanie transakcji. Dzieje się tak, ponieważ są ludzie (nazywani górnikami), którzy stale wydają zasoby, takie jak moc obliczeniowa i elektryczność, aby pomóc w przetwarzaniu i zabezpieczaniu wszystkich transakcji w sieci, do których trafiają opłaty transakcyjne. Opłaty te nie trafiają do Exodus, są one w całości wpłacane do sieci (górnicy), aby zapewnić, że transakcje są dostarczane niezawodnie i szybko.

   Popularne sieci są zatłoczone, a przez to droższe. Obecnie Bitcoin jest najpopularniejszą siecią i ma najwyższe opłaty za wszelkie zasoby cyfrowe obsługiwane przez Exodus.

   Jeżeli ktoś otrzymuje małe ilości kryptowalut to zapłaci dużo większą opłatę tzw. Network fee. Więcej informacji na ten temat będziemy poruszać w osobnym artykule, który ukaże się w ten weekend.

   Odpowiedz
 • 5 lipca, 2019 o 7:54 am
  Permalink

  Witam
  Gdzie mogę znaleźć ten poradnik jak aktywować Exodusa i jak się poruszać po całym portfelu ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 5 lipca, 2019 o 8:42 am
   Permalink

   W ten weekend na naszym portalu pojawi się dość obszerny poradnik o tym jak poruszać się po całym portfelu.

   Odpowiedz
 • 11 lipca, 2019 o 3:57 pm
  Permalink

  Witam , jeszcze pytanie do naszego Admina 🙂
  Czy jakiś mail macie ? bo chciałbym scrina wysłać odnośnie tej mojej niedoszłej wypłaty. No i Fee mi pokazuje nawet na pusto 33 $ , że niby taka opłata miałaby być ? no coś nie tak , kolega na prawdę małe kwoty wypłaca i nie ma problemu , no a u mnie jest …
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 11 lipca, 2019 o 4:27 pm
   Permalink

   W zakładce kontakt jest podany nasz adres mailowy.

   Odpowiedz
   • 20 sierpnia, 2019 o 8:03 pm
    Permalink

    Witam mam pytanie wyslalem z CryptoTab Browser 0.00001 btc na Exodusa. W przeglądarce odciągnęło mi tą kwotę ale w exodusie juz cały dzien czekam i pusto. Dlaczego? Moze mi ktos pomoc?

    Odpowiedz
    • 30 sierpnia, 2019 o 10:28 am
     Permalink

     Czasem na środki trzeba czekać więcej niż jeden dzień. Nie wiem jak funkcjonuje CryptoTab, ale po ich stronie leży problem. Poza tym wysyłanie tak małych kwot w BTC mija się z celem gdyż opłata za obsługę takich transakcji może okazać się większa niż wpłacana suma środków.

     Odpowiedz
 • 31 marca, 2020 o 4:48 pm
  Permalink

  Witam
  Nie bardzo wiem co się stało , ale w portfelu na koncie BTC pojawił mi sie jakiś drugi adres z Blockchain czy coś w tym stylu. Wypłaty nie dochodza na portfel mimo iz wpisuje poprawny ten wcześniejszy.
  Widoczne sa 2 adresy – pierwy którym operowałem wcześniej i ten drugi. Jeżeli wpisyję gdziekolwiek ten drugi do wypłaty , wypłata nie dochodzi gdzies sie gubi…
  Pomocy !!!!
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 31 marca, 2020 o 4:51 pm
   Permalink

   Może jakoś można wywalić ten drugi adres , żeby było jak na początku , tylko jeden , wtedy może będzie wszystko dobrze

   Odpowiedz
  • 6 maja, 2021 o 4:22 am
   Permalink

   Witam jak wymienić środki z exodusa etherium na gotówkę na konto i jakie trzeba mieć na jakiejś giełdzie się je sprzedaje

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.