Czy kopanie Bitcoin na laptopie jest możliwe?

Odpowiedź na to pytanie jest banalna i brzmi TAK.

Tylko czy jest ono opłacalne ? Niestety musisz wiedzieć że w 90% przypadkach, kopanie kryptowalut na laptopach jest nieopłacalne. Głównym czynnikiem który wpływa na opłacalność kopania Bitcoin na laptopach jest koszt energii elektrycznej. Za chwilę przybliżę Ci cały ten proces oraz przedstawię konkretne przykłady.

GamerHash to polski projekt który dzięki swojej aplikacji umożliwi Ci kopanie Bitcoin na laptopie bądź zwykłym PC. Jest to typowo amatorski sposób kopania kryptowalut. Gotów na testy GamerHash?

1. Jak działa GamerHash?

W wielkim skrócie aplikacja wykorzystuje moc obliczeniową Twojej karty graficznej bądź procesora i przemienia ją na Bitcoiny, które później trafiają na Twój osobisty portfel w serwisie.

Aplikację GamerHash możesz pobrać z oficjalnej strony www.gamerhash.pl
Po uruchomieniu aplikacji wykona ona test i na jego podstawie ustali jak dużo jesteś w stanie zarobić w ciągu miesiąca, tygodnia czy też jednego dnia.

Aplikacja daje Ci możliwość kopania Bitcoin za pomocą Twojego procesora i karty graficznej. Wykopane Bitcoin są przelewane automatycznie przez system na Twój portfel w serwisie. Po wykopaniu 1.00 mBTC możesz zlecić wypłatę na swój osobisty portfel. Ciekawą opcją jaką oferuje GamerHash jest wbudowany sklep, dzięki któremu możesz wymieniać wykopane kryptowaluty na: pre-piady, gry i wiele innych rzeczy.

Sklep GamerHash

2. Czy kopanie Bitcoin na laptopie/PC jest opłacalne ?

Odpowiedź na to pytanie padła już na samym początku tego artykułu. Słuszność tej odpowiedzi przedstawię Ci na konkretnym przykładzie.

Pod lupę weźmy sobie konkretny zestaw komputerowy w skład którego wejdzie:

 • Procesor: Intel Core i5-8400
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Więcej podzespołów nie będę wymieniał, dodam tylko że komputer o którym teraz piszę to ACER Predator Orion 3000 którego możesz kupić w www.mediaexpert.com.

Według danych producenta mój procesor przy maksymalnym obciążeniu pobierze 143W a karta graficzna 151W, łącznie zestaw pobierze 294W, czyli w ciągu 24h zużyje 7,06kWh. Zakładając że średnia cena kWh w Polsce to 0.68 PLN/kWh wychodzi mi że jeden dzień kopania Bitcoin na laptopie/PC przy użyciu GamerHash kosztuje mnie 4,80 PLN.

Teraz sprawdźmy ile te moje cacka mogą dziennie wykopać Bitcoin. Serwis udostępnia kalkulator dzięki któremu szybko przeliczę zarobek z karty graficznej.

Dzienny zarobek BTC przy użyciu karty GeForce 1050 Ti
Ile BTC kopie GeForce 1050 Ti

Mój procesor wykopie niecałe 0,34 PLN/24h, karta graficzne według kalkulatora GamerHash 0,62 PLN/24, łącznie 0,96PLN/24h. Jak sam widzisz do 4,80 PLN dużo nam brakuje. Wniosek jest tylko jeden.

3. Kiedy kopanie kryptowalut na laptopie bądź PC będzie opłacalne?

Pewne uwarunkowania mogą sprawić że kopanie Bitcoin na laptopie czy PC będzie dla Ciebie opłacalne. Jednak aby to się stało muszą zostać spełnione następujące warunki:

 • cena Bitcoin musi wzrosnąć do 9 tyś $
 • opłaty za prąd nie mogą drastycznie wzrosnąć
 • trudność kopania Bitcoin musi wynosić ok. 6.065T

Oczywiście jeżeli masz dostęp do darmowego prądu, jak np. student mieszkający w akademiku czy energii słonecznej, nie musisz przejmować się podanymi wyżej warunkami. Jedyne co musisz wziąć pod uwagę to zużycie Twojego sprzętu.

4. Podsumowanie

Mam nadzieję że w jasny i klarowny sposób przedstawiłem Ci jak działa GamerHash. Czas na małe podsumowanie w formie wad i zalet korzystania z aplikacji GamerHash i podobnych do niej.

Wady:

 • opłacalność kopania Bitcoin jest uwarunkowana zewnętrznymi czynnikami takimi jak: cena Bitcoin, wysokość opłat za prąd i trudność kopania BTC
 • spadek wydajności maszyny na której kopiemy

Plusy:

 • prostota w obsłudze
 • dostępność
 • przy darmowym prądzie naprawdę się opłaca
 • działa wtedy kiedy Ty tego chcesz
 • nie podkręca CPU ani GPU
 • nie pozbawi Cię gwarancji producenta

Czy polecę GamerHash ? Oczywiście, ale studentom i małolatą za których rodzice płaca rachunki za prąd.

Jeśli używasz aplikacji GamerHash, zostaw swoją opinie w komentarzu dla potomnych 🙂

1 Comment

 • reBella
  Posted 24 kwietnia 2020 21:59 0Likes

  Zaczęłam używać wczoraj albo przedwczoraj, dokładnie na Logionie Y520 16 GB. Przy włączonym GamerHash bateria musi być cały czas podlączona do prądu, bo w przeciwnym razie jej poziom naładowania spada do 0% i komputer się wyłącza. Do tego koszmarnie (szybko) się nagrzewa tak, że podkładka chłodząca nie daje rady. Chyba nie mam ochoty używać tej aplikacji dalej.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]