Wczoraj na rynku pojawił się nowy mobilny portfel drugiej generacji – Phoenix.

Kiedy po raz pierwszy ogłosiliśmy Eclair Mobile w 2017 roku, postanowiliśmy uczynić go standardowym portfelem na Bitcoiny z włączoną obsługą Lightning Network”

wspominają twórcy. Teraz przyznają, że choć poprzedni portfel ma wiele do zaoferowania, dopiero ich nowe dzieło będzie czymś rewolucyjny.

“W przypadku Phoenix zaczęliśmy od zera – stąd nazwa. UX to w zasadzie dobry stary portfel na BTC, ale z natychmiastowymi i tanimi płatnościami.
Nigdy więcej zarządzania kanałami, żadnych problemów z płynnością, żadnych dodatkowych problemów! Ulepszenia UX są tak znaczące, że zasługiwał na to, by być klasą samą w sobie”

– uważają.

Nowa jakość

Wskazują, że dziś “nie możesz otrzymywać środków przez Lightning, jeśli nie masz kanału. Potrzebujesz Bitcoinów, aby otworzyć kanał, prawda? Więc nie możesz otrzymywać Bitcoinów, jeśli jeszcze nie masz Bitcoinów. Dość irytujące.”

Po drodze może pojawić się wiele innych przeszkód technologicznych. Twórcy nowego portfela uważają jednak, że udało się im je rozwiązań.

Phoenix oferuje różne nowe opcje:
– Pay-to-open: Phoenix automatycznie utworzy kanał i to nawet wtedy, jeśli nie masz wystarczającej “płynności przychodzącej”, aby otrzymać płatność.

– Wydatki niepotwierdzone. (znane również jako kanały turbo). Umożliwia to korzystanie z kanałów zaraz po ich utworzeniu, bez konieczności oczekiwania na potwierdzenia.

– Kopia zapasowa. Koniec problemów z tworzeniem kopii zapasowych kanałów. Wystarczy ponownie zainstalować aplikację, wprowadzić 12 słów, a twoje środki będą na miejscu.

– Zerowa rezerwa + AMP. Pozwala to wydawać pieniądze w ramach jednego salda, nawet jeśli wewnętrznie są one rozłożone na wiele kanałów.

Idealne rozwiązanie?

Istnieje wiele portfeli, które korzystają z dobrodziejstw sieci Lightning i w ciągu ostatnich 12 miesięcy dowiedzieliśmy się też, że duża liczba użytkowników jest gotowa do korzystania z hostowanego portfela, ponieważ uważają, że to jedyny sposób na dobry UX.

“Wierzymy, że możemy mieć jedno i drugie: portfel nieprywatny z dobrym UX. To był nasz punkt wyjścia i nie poszliśmy na kompromis. Phoenix (…) opiera się na Eclair i pod maską prowadzi prawdziwy węzeł Błyskawicy. Klucze nigdy nie opuszczają portfela, a jeśli ACINQ zniknie z dnia na dzień, a nawet cała sieć Lightning, nadal będziesz mieć pełną kontrolę nad swoimi środkami”

– tłumaczą nam twórcy.

Warto dodać, że portfel jest obecnie dostępny tylko na Androida, ale trwają ponoć prace nad wersją iOS. Ma się ona pojawić w 2020 rok.

Nowy portfel nie zastępuje Eclair Mobile, działa zgodnie z innymi założeniami i jest skierowany do różnych użytkowników. “Zamierzamy nadal wspierać Eclair Mobile w dającej się przewidzieć przyszłości” – dodają twórcy.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]