Wszystko jest już przesądzone, najdalej pod koniec tego roku Facebook ma przedstawić swoją kryptowalutę FaceCoin.

Według doniesień Bloomberg i New York Times wraz z końcem 2019 Facebook wprowadzi na rynek kryptowalut FaceCoin. Kolejną duża firmą która ma zamiar zadebiutować ze swoją cyfrową walutą jest Telegram.

Jest to świetna informacja dla rynku kryptowalut który już od dłuższego czasu cierpiał na brak zainteresowania światowych potentatów. Ten rok pod tym względem może być przełomowy. Wiele mówi się o ty że walutami cyfrowymi interesują się takie firmy jak Microsoft czy Samsung.

FaceCoin

Podobnie jak zdecydowana większość kryptowalut, FaceCoin ma opierać się na technologii blockchain. Z założenia FaceCoin ma służyć jako waluta cyfrowa pomagająca w przesyłaniu środków pieniężnych pomiędzy użytkownikami aplikacji WhatsUp.

Wiadomość o wprowadzeniu FaceCoin błyskawicznie rozeszła się w sieci, wywołując lawinę komentarzy. Część ekspertów uważa że pomysł Facebooka jest bardzo dobry i może z powodzeniem wypełnić lukę jak obecnie panuje w sektorze prywatnych kryptowalut. Z drugiej strony pojawiają się głosy mówiące że FaceCoin może być używany do prania brudnych pieniędzy.

Osobiście zgadzam się z jednymi jak i drugimi.

Moim zdaniem Facebook rzuca się od razu na głęboką wodę. Nie od dziś wiemy że organy rządowe odpowiedzialne za finanse, bacznie przyglądają się każdej instytucji oferującej przekazy pieniężne. Czy ten kierunek będzie kurą znoszącą złote jajka ? Na chwilę obecną za dużo mamy pytań a za mało konkretnych odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy bardzo niewiele firm akceptuje przekazy w formie cyfrowych walut. Jedynym wyjściem jest zamiana kryptowaluty na środki w walucie FIAT takiej jak PLN czy Euro.

Facebook z wbudowanym kantorem kryptowalut ?

Idąc tym tropem możemy przypuszczać że Facebook oprócz własnej kryptowaluty może przygotować dla swoich użytkowników własny kantor kryptowalut. Jednym kliknięciem będziemy mieć możliwość wymiany FaceCoin na złotówki ?

Właśnie takim schematem podążał dotychczas Zuckerberg i nie zdziwiłby mnie fakt gdyby do tego doszło w niedalekiej przyszłości. Każdy wie jak dużą wartość ma Facebook.

Moje przemyślenia…

Osobiście nie przepadam za Facebookiem. Mam na nim konto ale moja aktywność ogranicza się do wstawiania postów raz na ruski rok. Dlatego spojrzę na cały ten szum z FaceCoin z przymrożeniem oka.

Założenie że ktoś z waszej rodziny, mieszkający na stałe lub tymczasowo może za pomocą jednego przycisku wysłać wam przez telefon pieniądze jest bardzo dobrym pomysłem. Podobnych sytuacji w naszym życiu jest mnóstwo. Trochę przypomina mi to wszsytko PayPal czy rodzimy Blik. Ale najbardziej na myśl przychodzi mi projekt DENT. I myślę ze coś podobnego będzie chciał stworzyć Facebook.

Dentwireless.com

Dajcie znac w komentarzach jakie są wasze przemyślenia? Czy FaceCoin ma szansę poważenie zaistnieć w świecie kryptowalut? Czekam na wasze opinie!

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]