Dziś rano, Ripple ogłosiło podjęcie współpracy z Finastrą, trzecią co do wielkości firmą FinTech na świecie, zlokalizowaną w Wielkiej Brytanii. Partnerstwo Finastry z Ripple ma umożliwić klientom (instytucjom finansowym) Finastry dostęp do RippleNet, globalnej sieci płatności Ripple. W ten sposób kontrahenci fintechu, będą mogli korzystać z szybkich, niezawodnych i tanich płatności transgranicznych.

Nigdy nie słyszałeś o Finastrze? Oto kilka faktów o firmie:

Powstała w 2017 r. w wyniku połączenia Misys i D+H (połączenie nastąpiło po przejęciu D+H w marcu 2017 r. przez Vista Equity Partners, która była już właścicielem firmy Misys).
Główna siedziba znajduje się w Londynie, a Kanadyjski oddział – w Toronto. Firma osiąga roczne przychody w wysokości około 1,9 miliarda dolarów. Zatrudnia około 10 000 pracowników, i zrzesza ponad 9000 banków i innych instytucji finansowych na całym świecie („w tym 90 ze 100 najlepszych banków na świecie”).
Zgodnie z wpisem na oficjalnym blogu Ripple, ta współpraca pozwoli klientom Finastry na prowadzenie interesów z ponad 200 członkami RippleNet i zapewni klientom Ripple dostęp do „ogromnego globalnego zasięgu Finastry”.

Marcus Treacher, człowiek odpowiedzialny za kontakty z klientami w Ripple, powiedział:

Cieszymy się, że możemy współpracować z przyszłościową firmą, taką jak Finastra, aby udostępnić technologię Ripple wielu klientom. Finastra jest uznanym graczem fintech i współpracuje z większością najlepszych banków na świecie. Ta współpraca pozwoli Ripple rozszerzyć zasięg, … jednocześnie umożliwiając klientom bezpośrednią transakcję ze sobą.

Riteesh Singh, starszy wiceprezes FMS w Finastra, stwierdził:

Współpraca Finastra z Ripple jest kolejnym mocnym przykładem przekonania Finastry, że przyszłość finansów jest otwarta, i pokazuje nasze zaangażowanie w dostarczanie najnowszych innowacji i wyborów naszym klientom. Współpraca z firmą taką jak Ripple, która wykorzystuje innowacyjną technologię blockchain w celu zapewnienia szybkich i niezawodnych płatności transgranicznych, jest szczególnie korzystna dla naszych klientów w regionach, w których koszty bankowości korespondencyjnej są wysokie.

Ostatnio w ekosystemie Ripple, dzieję się wiele ciekawych rzeczy. Ciekawe czy będą one miały odzwierciedlenie w kursie XRP ? Jak myślicie ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]