Finastra – trzecia co do wielkości firma FinTech, dołącza do RippleNet

Dziś rano, Ripple ogłosiło podjęcie współpracy z Finastrą, trzecią co do wielkości firmą FinTech na świecie, zlokalizowaną w Wielkiej Brytanii. Partnerstwo Finastry z Ripple ma umożliwić klientom (instytucjom finansowym) Finastry dostęp do RippleNet, globalnej sieci płatności Ripple. W ten sposób kontrahenci fintechu, będą mogli korzystać z szybkich, niezawodnych i tanich płatności transgranicznych.

Nigdy nie słyszałeś o Finastrze? Oto kilka faktów o firmie:

Powstała w 2017 r. w wyniku połączenia Misys i D+H (połączenie nastąpiło po przejęciu D+H w marcu 2017 r. przez Vista Equity Partners, która była już właścicielem firmy Misys).
Główna siedziba znajduje się w Londynie, a Kanadyjski oddział – w Toronto. Firma osiąga roczne przychody w wysokości około 1,9 miliarda dolarów. Zatrudnia około 10 000 pracowników, i zrzesza ponad 9000 banków i innych instytucji finansowych na całym świecie („w tym 90 ze 100 najlepszych banków na świecie”).
Zgodnie z wpisem na oficjalnym blogu Ripple, ta współpraca pozwoli klientom Finastry na prowadzenie interesów z ponad 200 członkami RippleNet i zapewni klientom Ripple dostęp do „ogromnego globalnego zasięgu Finastry”.

Marcus Treacher, człowiek odpowiedzialny za kontakty z klientami w Ripple, powiedział:

Cieszymy się, że możemy współpracować z przyszłościową firmą, taką jak Finastra, aby udostępnić technologię Ripple wielu klientom. Finastra jest uznanym graczem fintech i współpracuje z większością najlepszych banków na świecie. Ta współpraca pozwoli Ripple rozszerzyć zasięg, … jednocześnie umożliwiając klientom bezpośrednią transakcję ze sobą.

Riteesh Singh, starszy wiceprezes FMS w Finastra, stwierdził:

Współpraca Finastra z Ripple jest kolejnym mocnym przykładem przekonania Finastry, że przyszłość finansów jest otwarta, i pokazuje nasze zaangażowanie w dostarczanie najnowszych innowacji i wyborów naszym klientom. Współpraca z firmą taką jak Ripple, która wykorzystuje innowacyjną technologię blockchain w celu zapewnienia szybkich i niezawodnych płatności transgranicznych, jest szczególnie korzystna dla naszych klientów w regionach, w których koszty bankowości korespondencyjnej są wysokie.

Ostatnio w ekosystemie Ripple, dzieję się wiele ciekawych rzeczy. Ciekawe czy będą one miały odzwierciedlenie w kursie XRP ? Jak myślicie ?

Cryptomaniak

Cześć ! Witam Cię na Portalu Cryptomaniak.pl ! Nazywam się Paweł "Cryptomaniak" Bednarczyk, jestem fanem kryptowalut oraz nowych technologii. Od 2012 roku związany zawodowo z blockchainem oraz crypto. Jestem założycielem portalu Cryptomaniak.pl Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz porozmawiać na temat technologii blockchain lub kryptowalut, pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.