Giełdy kryptowalut

Wykres wskaźników giełdy kryptowalut
Ranking giełd kryptowalut 2019

Nie wiesz którą giełdę kryptowalut wybrać? My Ci w tym pomożemy!

Kryptowaluty już na dobre weszły do naszego życia zmieniając nasz dotychczasowy sposób patrzenia na płatności online. Praktycznie każdy słyszał już o największej z nich czyli Bitcoinie, ale oprócz Bitcoina istnieje wiele innych, mniejszych które próbują wejść do świata kryptowalut.

BitBay Polska giełda kryptowalut

Poniżej przedstawimy Ci ranking giełd kryptowalutowych, uwzględnimy w nim najmocniejsze strony poszczególnych giełd oraz zestawimy najlepsze giełdy w wybranych przez nas kategoriach.

Ranking najlepszych giełd kryptowalutowych w 2019 roku!

1. BitBay

Naszą listę otwiera największa w Polska giełda kryptowalut jaką jest BitBay. Nie bez powodu umieściliśmy ją na pierwszym miejscu. Według nas jest to najlepsza i najłatwiejsza w obsłudze giełda dla początkujących inwestorów. Oczywiście bardziej zaawansowani gracze także docenią BitBay za chociażby możliwości wypłat których jest najwięcej spośród giełd które zostaną omówione poniżej.

Giełda cały czas się rozwija i powiększa swoją ofertę, ostatnio wystartowała aplikacja mobilna BitBay która umożliwia użytkownikom nie tylko śledzenie kursu walut cyfrowych, ale również możliwość zlecania ofert kupna i sprzedaży, również w parach krypto-fiat.

Aplikacja mobilna BitBay jest już dostępna do pobrania w AppStore oraz Google Play.

Aplikacja zaprojektowana została we współpracy z użytkownikami platform giełdowych, forexowych oraz kryptowalutowych. Do jej funkcji kluczowych należą:

 • Pełna historia transakcji z wyszukiwarką i filtrami ułatwiającymi kontrolowanie środków
 • Interaktywne wykresy oraz wskaźniki analityczne, jak MACD, RSI i wiele innych
 • Licznik podsumowujący wartość wszystkich rachunków w wybranej walucie
 • Intuicyjny interfejs z możliwością konfigurowania motywów i elementów widoku
 • Przeglądarka wewnątrz aplikacji ułatwiająca dostęp do newsów, porad i obsługi klienta

Dokładny opis giełdy BitBay, jak utworzyć konto, table opłat i wiele innych bardziej szczegółowych informacji możecie znaleźć klikając tutaj: BitBay Polska giełda kryptowalut – recenzja i opinie.

2. Binance

Bez wątpienia Binance jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie ale czy jest najlepszą ? Tutaj moglibyśmy zacząć obszerną dyskusję.

Binance giełda kryptowalut
Binance

Założona w 2017 roku przez Zhao Changpenga, Binance w bardzo krótkim czasie stała się potężną giełdą. Sam Changpeng jest uważany za jednego z najbogatszych ludzi ze świata kryptowalut. W tej chwili jego majątek jest wyceniany na 1,4 biliona $. Robi wrażenie, prawda !

Zarządzanie naszym kontem jest proste i intuicyjne. Co ważniejsze od 4 miesięcy strona www.binance.com jest dostępna w języku Polskim. Binance jako jedna z nielicznych giełd kryptowalut posiada swój własny token którym możemy handlować. Binance Coin (BNB) bo tak właśnie nazywa się wspominany wcześniej token posiada wiele zalet:

 • możemy nim handlować w parach z największymi kryptowalutami takimi jak Bitcoin (BTC) czy Ethereum (ETH)
 • zaoszczędzamy na opłatach
 • analitycy przewidują wzrost wartości Biance Coin (BNB) co za tym idzie “holdowanie” tego tokena ma sens

Szczegółowy opis giełdy znajdziecie w naszej obszernej recenzji Binance .

3. Bittrex

Ostatnie miejsce na naszym podium przypadło amerykańskiej giełdzie z siedzibą w Las Vegas.

Bittrex tapeta giełdy kryptowalut
Bittrex

Podobnie jak BitBay i Binance amerykańska giełda jest stale rozwijana przez jej założycieli. CEO Bittrexa jest Bill Shihara który wcześniej pracował w Microsoft jak specjalista od zabezpieczeń. Co ciekawe Bittrex jest w pełni legalnie działającą firmą, w myśl amerykańskiego prawa.

Niestety dość spora liczba użytkowników jest rozczarowana poziomem obsługi klienta oferowanym przez amerykańską giełdę. Użytkownicy zwracają uwagę że muszą borykać się z długim czasem oczekiwania na odpowiedź na zadawane przez nich pytania.

Więcej informacji możecie znaleźć w naszym poście poświęconym Bittrex.

4. Coinbase

Tuż za podium uplasowała się witryna www.coinbase.com oferująca Ci handel kryptowalutami na mniejsza skalę niż ma to miejsce w wyżej omówionych giełdach. A to dlatego że Coinbase nie jest typową giełdą, raczej nazwałbym ją niezwykle rozbudowanym kantorem kryptowalutowym.

Coinbase moneta Bitcoin trzymana między palcami
Coinbase

Rozpoczynając swoją karierę w świecie kryptowalut swoje pierwsze kroki stawiałem właśnie z Coinbase. Moją opnie znajdziesz w artykule zatytułowanym Coinbase kantor czy giełda?

Co oferuje nam Coinbase:

 • kantor wymiany kryptowalut
 • giełdę kryptowalut
 • oferuje również API dla programistów i handlowców do tworzenia aplikacji i akceptowania płatności w obu cyfrowych walutach.

Zarządzany przez właścicieli www.blockchain.com serwis w niedługim czasie zyskał miliony użytkowników. Na uwagę zasługuje prostota obsługi naszego konta a także możliwość dokonywania wpłat przez PayPal czy zwyczajny przelew bankowy.

Z punktu widzenia początkującego cryptomaniaka jest to idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z kryptowalutami. Z łatwością każdy z was może dokonać swojego pierwszego w życiu zakupu kryptowalut.

Szczegółową recenzję serwisu Coinbase oraz omówienie jego funkcjonalności znajdziecie w naszym poradniku “Jak kupić kryptowaluty za pomocą PayPal?”

Podsumowanie

Tworząc ten ranking opieraliśmy się głównie na 4 kategoriach:

 • dostępność giełdy dla nowych użytkowników
 • wysokość opłat
 • możliwości wypłat
 • dostępność profesjonalnych narzędzi do analizy technicznej

Naszym zdaniem każdy z tych serwisów ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o dostępność dla nowych użytkowników to bezkonkurencyjny jest tutaj serwis Coinbase. Osobiście mam do niego sentyment i gdyby to zależało tylko ode mnie to uplasowałbym go na 1 miejscu. Najmniejsze opłaty ma zaś Binance z kolei największy wachlarz możliwości wypłat oferuje nam Polska giełda kryptowalut BitBay. Profesjonaliści nie powinni narzekać na dostępność profesjonalnych narzędzi do analizy technicznej które oferuje Bittrex.

Bardzo trudno jednoznacznie wskazać zdecydowanego lidera jeśli chodzi o giełdy kryptowalut. Myślę że każdy z was bez problemu znajdzie giełdę swoich marzeń wśród 4 wymienionych powyżej. Bardziej szczegółowe opisy każdej z nich znajdziecie na naszym portalu w dziale “Giełdy kryptowalut”

Jeśli macie swoich faworytów zapraszamy do wpisywania ich w komentarzach, każda opinia jest dla nas bardzo ważna.

2 Comments

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]