Producent portfela sprzętowego, Ledger, ogłosił właśnie, że dostępna jest już najnowsza wersja aplikacji Ledger Live z obsługą kryptowaluty Tezos (XTZ).

Zaprezentowane w zeszłym roku Ledger Live to oprogramowanie, które pozwala użytkownikom portfela sprzętowego na zarządzanie swoimi zasobami cyfrowymi za pomocą smartfona lub komputera. Ledger Live umożliwia też sprawdzić saldo i wysyłać lub odbierać tokeny, zachowując jednoczesną kontrolę nad kluczami prywatnymi. Prezes firmy, Pascal Gauthier, powiedział Cointelegraph:

„Ledger ma na celu połączenie bezpieczeństwa z bezproblemową obsługą. Ogłoszenie współpracy z Tezos jest dokładnie częścią tej misji. Ledger Live ułatwia korzystanie z kryptowalut, a portfele sprzętowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Użytkownicy Ledger Live mogą teraz tworzyć lub importować konta Tezos, stawiać stawki XTZ i pasywnie zdobywać nagrody.”

Od sprzętu do oprogramowania

Chociaż dodanie obsługi XTZ tworzy dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla posiadaczy tokenów, warto zauważyć, że aplikacja pozwala użytkownikom powiększać swoje zasoby cyfrowe poprzez tzw. stakowanie, co stanowi sposób dla posiadaczy kryptowalut na uzyskanie pasywnego dochodu.

XTZ działa na protokole blockchain typu proof-of-stake. Podczas gdy Bitcoin i inne kryptowaluty działają przy użyciu proof-of-work. Na ten nowy algorytm przechodzi też Ethereum.

Gauthier zwrócił uwagę, że przechowywanie XTZ w portfelu sprzętowym tworzy znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie dla inwestorów Tezos. Ponadto zauważył, że branża kryptowalut zmierza w kierunku, w którym możliwości sprzętowe są łączone z funkcjami oprogramowania:

Sprzęt zawsze będzie ważny. Nasi klienci lubią móc przechowywać swoje krypto na Nano, który pozostaje najbezpieczniejszym portfelem sprzętowym na rynku. Musimy jednak zastanowić się, jak rozwija się branża i oferować np. dla Tezos Ledger Live. To sygnał, że zmierzamy w kierunku, w którym silny UX w połączeniu z mniejszym tarciem pozwalają klientom na interakcję i transakcje z ich kryptowalutami w łatwy, szybki i bezpieczny sposób”.

Spodziewamy się, że w przyszłości będziemy oferować naszym użytkownikom bardziej znaczące funkcje za pośrednictwem oprogramowania”, zauważył też Gauthier.

Jak reaguje społeczność?

„Ciekawie będzie zobaczyć, jak społeczność Tezos tworzy partnerstwo z Ledger” – powiedziała Cointelegraph prezes i założyciel TQ Tezos, Alison Mangiero. „W tej chwili mamy zewnętrzne zespoły programistów pracujące nad aplikacjami zintegrowanymi z portfelem, ale zapewnia to o wiele bardziej płynną obsługę. Ciekawe będzie również zobaczenie nowych funkcji włączonych do Ledger Live, gdy zostaną wprowadzone aktualizacje” – dodała.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]