CEO Coinbase, popularnej giełdy kryptowalut uzyskał amerykański patent na technologię umożliwiającą wysyłanie bitcoinów poprzez e-mail. Chodź wniosek Brian Armstrong złożył 17 marca 2015 roku to dopiero 17 grudnia 2019 patent został mu przyznany.

Jak donosi Coindesk, system ma umożliwić użytkownikom dokonywanie płatności kryptowalutowych przy pomocy adresów e-mail powiązanych z odpowiednimi adresami portfela krypto.

Nadawca wysyła prośbę o przesłanie kryptowaluty na adres e-mail, a system automatycznie przesyła uzgodnioną kwotę – o ile mają wymaganą równowagę – z portfela nadawcy do portfela odpowiadającego adresowi e-mail odbiorcy.

Link do patentu: kliknij

Rozliczenie transakcji zajmuje 48 godzin po potwierdzeniu płatności przez odbiorcę. Kryptowaluty, które nie są w użyciu, byłyby przechowywane w bezpiecznym skarbcu, do którego dostęp można uzyskać jedynie poprzez adres e-mail powiązany z odpowiednim portfelem.

Chociaż od 2012 r. Coinbase zarobił ponad 2 miliardy USD na opłatach transakcyjnych, proponowany system poczty elektronicznej nie będzie pobierał opłat od użytkowników. Zgodnie z patentem opłaty wydobywcze będą pokrywane przez samą giełdę. Transakcje na adresy z zewnętrznych portfeli byłyby możliwe, ale mogą być płatne.

Patent wyraźnie wspomina o bitcoinach i nie mówi, czy system mógłby obsługiwać inne kryptowaluty, ale prawdopodobnie nie byłoby to poważną przeszkodą. Wydaje się również, że nie ma ograniczeń dla dostawców poczty e-mail, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą korzystać z istniejących adresów e-mail, jeśli chcą.

System poczty e-mail obejmowałby również przydatną funkcję wymiany dla użytkowników do dokonywania transakcji bitcoinami w aplikacji przy użyciu waluty fiat z połączonego konta bankowego.

To, czy giełda planuje nową usługę opartą na patencie, nie jest jasne. CoinDesk skontaktował się z Coinbase w celu uzyskania komentarza.

Dwa inne patenty zostały przyznane Coinbase we wtorek. Jedna to aplikacja zapewniająca zgodność kont użytkowników z prawem międzynarodowym i lokalnym, druga to protokół egzekucyjny służący do zamykania niezgodnych kont.

System transakcji e-mailem potencjalnie ułatwiłby transakcje kryptowalutowe mniej zaawansowanym użytkownikom. W sierpniu Armstrong powiedział, że chce stworzyć integracyjny system finansowy: „Wizją Coinbase jest stworzenie większej wolności gospodarczej dla każdej osoby i firmy na świecie w ciągu najbliższych 10 lat”.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]