Bitcoin jest bez wątpienia najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się kto ma najwięcej Bitcoinów w swoim portfelu ? W tym artykule przedstawię wam 10-ciu właścicieli portfeli kryptowalutowych na których “leżą” tysiące Bitcoinów.

Portal U.Today przeanalizował listę najzamożniejszych portfeli Bitcoin. Oto co udało im się dowiedzieć o właścicielach 10-ciu najbogatszych z nich.

Kantory i giełdy kryptowalut najbogatsze!

Chyba nikogo kto choć trochę śledzi świat kryptowalut, nie dziwi fakt iż kantory kryptowalut i giełdy są w posiadaniu największej ilości Bitcoin. Na czele listy “Bitcoinowych wielorybów” znajduje się adres “zimnego portfela” giełdy Bittrex. Ilość zgromadzonych Bitcoin na tym portfelu to 122 805 BTC co stanowi równowartość $774 304 306,00 USD (w zależności od kursu BTC dane te mogą ulegać zmianie).

Na drugim miejscu plasuje się giełda kryptowalut Huobi z portfelem na którym znajduje się 108 035 BTC, o wartości $681 175 588,00 USD. Huobi posiada 5 adresów portfeli, które znalazły się w 100 najbogatszych adresach Bitcoin. Wymieniony wyżej portfel jest jednym z nich.

Ostatnie miejsce na podium przypadło portfelowi najpopularniejszej giełdzie kryptowalut czyli Binance. Giełda ta zgromadziła na swoim adresie pokaźną ilość BTC w ilości 107 432 BTC, o łącznej wartości $677 375 884,00 USD

źródło: U.today wykres przedstawiający 10 najbogatszych adresów Bitcoin

Co ciekawe szósty na liście adres także należy do Binance.
Łącznie Binance posiada aż 188 311 BTC, czyli 1,138 miliarda dolarów.

Tuż za podium na 4 miejscu znalazł się portfel należący do Angielskiej giełdy Bitstamp. Ostatnią giełdą kryptowalut znajdującą się w 10 najbogatszych jest Bitfinex.

Tajemniczy “wieloryb Bitcoin”

O ile tożsamości posiadaczy 4 najbogatszych portfeli Bitcoin są nam dokładnie znane, o tyle posiadacz piątego co do wielkości portfela pozostaje anonimowy. Tajemniczy wieloryb pojawił się na horyzoncie po raz pierwszy w lipcu 2018 roku. Ostatnia zarejestrowana transakcja na jego portfelu miała miejsce 1 kwietnia 2019 roku. Nieoficjalnie w świecie kryptowalut mówi się że adres portfela należy do tajemniczego azjatyckiego miliardera. Na swoim koncie zgromadził on 85 947 BTC co przekłada się na równowartość $541 911 568,00 USD.

Pozostałe 2 adresy portfeli znajdujące się w czołowej dziesiątce należą do tzw. “zombie Bitcoin”, ponieważ przez ostatnie 18 miesięcy na adresach tych nie wykryto żadnych transakcji wychodzących. Ostatnia zarejestrowana transakcja wychodząca została zarejestrowana w 2015 roku i należała do adresu zajmującego 9 miejsce na liście.

Jeśli chcecie sprawdzić które miejsce zajmuje wasz adres portfela Bitcoin, to pod tym adresem macie taką możliwość: lista najbogatszych portfeli Bitcoin. Koniecznie napiszcie w komentarzach, które miejsce zajmujecie!

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]