Poniżej przedstawiam Ci 5 zmian które uzdrowią rynek kryptowalut.

1. Wprowadzenie większej ilości regulacji prawnych!

Każdy z inwestorów szukający miejsca do inwestycji na samym początku sprawdza grunt, czyli rentowność biznesu, profity oraz aspekty prawne. Tak samo dzieje się na rynku kryptowalut, który w dalszym ciągu pozostaje nieuregulowany. Taka sytuacja odpycha dużych inwestorów od inwestowania w krypto świat.

Większość analityków uważała że kryptowaluty to trend przejściowy i w 2009 nikt nie brał ich na poważnie, dlatego uwarunkowania prawne nigdy nie powstały. Obecnie coraz więcej krajów takie uwarunkowania posiada lub jest w trakcie ich opracowywania. Niestety ta liczba jest wciąż za mała, szczególnie brakuje zielonego światełka ze strony USA czy UE.

Patrząc na skale problemu można odnieść wrażenie że Bitcoin wystartował o 10 lat za wcześnie albo politycy trochę zaspali.

2. Koniec z ICO!

Rok 2018 był rekordowy pod względem liczby ICO. Nowe biznesy wyrastały jak grzyby po deszczu, niestety zdecydowana większość z nich okazała się niewypałem a inwestorzy tracili swoje pieniądze. Taka sytuacja odpycha ludzi chcących finansować biznesy kryptowalutowe.

Rozwiązaniem jest organicznie możliwości tworzenia nowych ICO poprzez wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych.

3. Szybszy rozwój wirtualnych banków.

Szybki rozwój rynku kryptowalut spowodował duże zainteresowanie wirtualnymi bankami. Ich liczba w porównaniu z obecnym zapotrzebowaniem jest jednak nie wystarczająca. Na rynku europejskim głównym graczem jest Revoult, który posiada ponad 2 miliony klientów.

Zupełnie inaczej rynek wirtualnych banków rozwija się w Azji. Tamtejsze rządy aktywnie działają na rzecz wprowadzania regulacji prawnych dotyczących kryptowalut. Dobrym przykładem jest Hong Kong, który cały czas aktywnie wspiera technologię blockchain i wprowadza regulacje prawne chroniące nie tylko inwestorów ale także zwykłych ludzi posiadających środki w postaci kryptowalut.

Regulacje kryptowalut w Hong Kongu
Hong Kong

4. Usprawnienie zabezpieczeń i szybkości sieci Blockchain.

Każdy z nas gromadząc środki w postaci kryptowalut chce aby były one bezpiecznie przechowywane. Technologia blockchain jest stale rozwijana a priorytetem rozwoju na 2019 ma być bezpieczeństwo środków i transakcji na rynku wirtualnych walut cyfrowych oraz szybkość ich wykonywania.

Moim zdaniem Bitcoin jako technologia jest już przestarzała. A oto kilka powodów:

  • bardzo wolne transakcji
  • TPS na poziomie równym 7, dla porównania VISA maksymalnie może obsłużyć 60 000 TPS
  • wysokie opłaty które sprawiają że wymiana Bitcoin jest nie opłacalna dla małych ilości
  • niezwykle prądożerny, na chwilę obecną Bitcoin pobiera tyle samo prądu co cała Irlandia
  • scentralizowany
  • możliwość manipulacji cenowej

Obecnie na rynku mamy kilka kryptowalut które mogłyby powoli zastępować Bitcoin. Osobny artykuł poświęcony tym krytpowalutą niebawem pojawi się na łamach naszego portalu.

5. Dominacja Bitcoin powinna stopniowo maleć.

Na dzień dzisiejszy dominacja Bitcoin (BTC) na innymi kryptowalutami to 51,7096%. Ponieważ Bitcoin to przestarzała technologia dla dobra rynku kryptowalut jego dominacja powinna ciągle maleć.
Zainteresowanie rynkiem kryptowalut wzrasta, szczególnie cieszy mnie fakt iż coraz większe firmy interesują się cyfrowymi walutami i technologią blockchain.

Całkiem niedawno w Nowym Yorku odbywał się event poświęcony kryptowalutą na który wybieram się od kilku lat. Gdy wszedłem do środka Midtown Hilton oniemiałem. Moim oczom ukazał się tłum ludzi w garniturach, łącznie event odwiedziło 8500 ludzi, dla porównania w 2018 było ich 1500 🙂

Nie tylko liczba ludzi uległa zmianie ale i typ firm które podczas eventu miały na nim swoje stoiska. Wśród nich były takie znane marki jak Microsoft, IBM, Samsung czy Deloitte. Mam nadzieję że w 2019 któraś z nich lub innych wielkich światowych firm wypuści własną kryptowalutę i będzie konkurować o dominację z Bitcoinem. Nie od dziś wiadomo że konkurencja dobrze służy każdemu rynkowi.

Czy 2019 okaże się dobry rokiem na inwestycje w kryptowaluty ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]