Zorientowana na prywatność przeglądarka internetowa oparta na technologii Blockchain, Brave, odnotowała prawie dwukrotny wzrost liczby aktywnych użytkowników w skali miesiąca: z 5,5 miliona w 2018 r. do 10,4 miliona w 2019 r. Jednocześnie liczba aktywnych użytkowników Brave (DAU) potroiła się w ciągu ostatniego roku, osiągając poziom ponad 3 milionów. Firma ogłosiła nowe wieści 5 grudnia.

Według firmy, ostatni taki duży wzrost nastąpił niedawno, bo po wydaniu nowej wersji, Brave 1.0, co miało miejsce 13 listopada. Zgodnie z postem na blogu, firma rozszerzyła swoją bazę userów z 8,7 miliona w październiku do ponad 10 milionów na koniec listopad. Jak widać, to ogromny skok.

Sukces Brave

Według danych BATGrowth – witryny, która śledzi adopcję przeglądarki – całkowita liczba wydawców, którzy współpracują z firmą także rośnie i wyniosła 341 880 na dzień 6 grudnia.

Także wiele innych raportów pokazuje, że Brave staje się coraz bardziej popularne. Firma podobno wyprzedziła już nawet we wrześniu swoich głównych konkurentów, takich jak Chrome, Firefox i Opera. Co prawda nie w skali świata, ale w japońskim Google Play. To jednak wspaniały prognostyk na przyszłość.

Warto dodać, że przeglądarka pozwala użytkownikom na przekazywanie wskazówek na temat głównych platform społecznościowych, w tym Twittera (którego szef jest wielkim zwolennikiem bitcoina), platformy wideo bez reklam Vimeo i serwisu społecznościowego Reddit przy użyciu tokena BAT.

Rynek blockchainowych przeglądarek

Rynek blockchainowych przeglądarek stale rośnie. Warto pamiętać też o Presearch, które z kolei oferowało swoim pierwszym użytkownikom darmowe tokeny PRE.

To ostatnie może być odpowiedzią na rosnący brak zaufania społeczeństwa do gigantów technologicznych pokroju Google czy Facebooka. Otwiera to furtkę dla nowych, niezależnych rozwiązań technologicznych w zakresie szukania informacji w sieci i mediach społecznościowych.

Dziś token BAT jest na rynku wyceniany na 0.19 USD, co daje nam skok ceny o blisko 4 proc. w skali doby. Z kolei wspomniany PRE kosztuje 0.0058 USD, co przekłada się z kolei na spadek o 3 proc. w ciągu 24 h.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]