Jak donosi Reuters, Chińska Krajowa Komisja Rozwoju i Reform, zaktualizowała listę stref przemysłowych, które potrzebują zmian i wymagają podjęcia działań naprawczych.

NDRC domaga się uściślenia kontroli lub zupełnego wstrzymania działalności niektórych branż. Przedstawiona przez komisję lista jest tworzona od 2011 roku i regularnie aktualizowana.

Chiny biorą kopanie kryptowalut pod lupę!

Wśród zagrożonych sfer przemysłu, znalazło się kopanie kryptowalut. Przedstawiciele agencji odpowiedzialni za tworzenie listy twierdzą że niezwykle popularny w Chinach proces kopania Bitcoin jest sprzeczny z obecnie panującymi przepisami. Oprócz kopania kryptowalut na liście znalazło się ponad 450 pozycji.

Komisja raportuje że wszystkie wymienione w liście obszary przemysłu łamią przepisy, są nieuregulowane prawnie lub są uznane za niebezpieczne i mogą szkodzić środowisku.

Koparka Bitcoin
Koparka kryptowalut

Niestety raport nie uwzględnia żadnych dat, jednocześnie członkowie komisji zwracają uwagę na jak najszybsze wprowadzenie zakazu kopania Bitcoin. Jak na razie projekt jest w fazie opiniowania, tzn. że opinia publiczna może go komentować do pierwszego tygodnia maja bieżącego roku.

Zakaz kopania Bitcoin w China jest obszernie komentowany w mediach publicznych oraz pokazuje stosunek kraju do kryptowalut.

Stanowcze NIE dla kryptowalut.

Rząd Chiński już dwa lata temu pokazał swój negatywny stosunek jeżeli chodzi o kryptowaluty. W 2017 w Chinach wprowadzono zakaz ICO (które swoją drogą powinno być zakazane na całym świecie) oraz zakaz wymiany kryptowalutami.

Oba zakazy zepchnęły znaczącą część rynku kryptowalut do szarej strefy. Chińczycy na masową skalę zaczęli używać VPN-ów, dzięki którym mogli dalej handlować kryptowalutami.

W podobnej sytuacji znalazła się branża zajmująca się kopaniem Bitcoin. Niedługo po wprowadzeniu zakazu ICO oraz handlu kryptowalutami, na celowniku rządu znalazły się kopalnie kryptowalut.

Chiny to światowa potęga jeżeli chodzi o kopanie kryptowalut. Obecnie największa na świecie firma produkująca profesjonalne koparki kryptowalut powstała w Chinach, mowa oczywiście o Bitmain.

Czy zakaz kopania Bitcoin w Chinach wpłynie na globalny rynek kryptowalut ? Czekamy na wasze opinie.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]