Czy Twisto jest bezpieczne i co ważniejsze czy działa ?Prawdopodobnie większość z was słyszała o karcie Twisto i promocji w której rzekomo możecie otrzymać za darmo 50 PLN! Czas na zakupy jest jak najbardziej odpowiedni. Z każdej strony jesteśmy bombardowani promocjami z okazji Black Friday.

Nasza redakcja także wpadła w zakupowy szał i postanowiliśmy sprawdzić czy Twisto naprawdę rozdaje 50 PLN na zakupy. Przecież darmowej kasy nigdy nie jest za wiele… Nasz test miał udzielić nam odpowiedzi na dwa pytania: Czy Twisto jest bezpieczne i czy działa? Jak nam poszło ? Zapraszamy do lektury!

Twistujemy na zakupy z kartą Twisto!

W drodze losowania (gra w kamień-nożyce) przegrana osoba z naszej redakcji miała założyć darmowe konto Twisto i zamówić kartę. Dla dobra ludzkości, wykonać nią zakupy i sprawdzić czy naprawdę działa. Test banalny do wykonania. Zadanie jak najbardziej odpowiedzialne.

Szczęśliwcem okazał się sam naczelny Paweł “Cryptomaniak” Bednarczyk, hihi. Dalsze losy testu zrelacjonuje dla was nasz bohater.

Dnia 09.11.2019 przeszedłem proces weryfikacji, który wyglądał następująco:

 • zarejestrowałem się z pierwszego lepszego linku polecającego, który bez problemu znalazłem na FB (spam tymi linkami jest większy niż przewiduje ustawa)
 • oczywiście musiałem podać wszystkie wrażliwe dane, przesłać zdjęcie dowodu i zrobić sobie z nim selfie. Specjalnie na tą okazję zgoliłem brodę 🙂
 • następnie wykonałem przelew weryfikacyjny na 1 PLN (mieli szczęście że zwrócili mi na konto tą złotówkę)
 • ustaliłem najmniejszy (na wypadek gdyby żona dopadła się do karty) miesięczny limit jaki był możliwy czyli 300 PLN
 • czekałem na weryfikację. W moim wypadku trwała ona ok. 3 dni (inteligent taki jak ja rejestruje się w weekend). O jej poprawnym wyniku Twisto poinformowało mnie mailowo
Poprawna weryfikacja w Twisto
“Dzień dobry, Pawełe” -taka mała literówka w mailu
 • ku mojemu zdziwieniu, tak jak obiecali dostałem 50 punktów (odpowiednik 50 PLN) do wykorzystania, ważne do 12 maja 2020
 • zalogowałem się do aplikacji Twisto i zamówiłem kartę
Zamawianie karty Twisto

W oczekiwaniu na kartę Twisto!

Następnie czekałem na przyjście zamówionej karty. W międzyczasie udało mi się zwerbować do Twisto moją żonę. Oczywiście w celu przetestowania mojego kodu promocyjnego. Twisto za każdego poleconego znajomego daje 50 punktów (odpowiednik 50 PLN).

Jak się za pewne domyślacie długo namawiać jej nie musiałem. Wynik:

Potwierdzenie bonusu za poleconego w Twisto
I znów to “Pawełe” 🙂

Swoją drogą nie wiem czy dobrze zrobiłem werbując akurat swoją żonę 🙂 Na szczęście ustaliła sobie miesięczny limit wydatków na 300 PLN.

Karta przyszła mi pocztą tradycyjną 18.11.2019. Co ciekawe podczas zamawiania karty miałem wpływ na to jaki napis będzie widniał na jej przedniej stronie. Oczywiście wybrałem inskrypcje:”Cryptomaniak.pl”

Karta Twisto
Efekt testu: karta Twisto

No dobra…karta jest więc pora ruszać na testowe zakupy. Wracając po pracy 25.11.2019 zatrzymałem się niedaleko mojego osiedla i pewnym krokiem trzymając w ręce kartę Twisto zmierzałem do osiedlowego spożywczaka.

SMS-em dostałem wcześniej od żony listę zakupów. Podszedłem do kasy i wyjąłem towar z koszyka. W końcu przyszedł czas na płatność. Niestety transakcja zbliżeniowa kartą Twisto nie doszła do skutku(później dowiedziałem się że pierwsza transakcja musi być wykonana przy użyciu wbudowanego czytnika kart). Na szczęście po włożeniu karty do czytnika transakcja została zaakceptowana 🙂

Transakcja karta Twisto

Jak widzisz na zdjęciu powyżej zakupy zrobiłem 25 a 26 zapłaciłem za nie przy pomocy punktów które dostałem do Twisto za założenie konta.

Czy Twisto działa ? Moja odpowiedź jest twierdząca: Tak, działa!

Czy Twisto jest bezpieczne ?

Twisto to wspierany przez ING fintech. Dzięki skomplikowanemu algorytmowi, usługa sprawdza czy jesteśmy w stanie spłacić nasze zakupy i czy może za nas dokonać zakupu.

Na początku miesięczny limit nie jest zbyt wysoki ale z czasem gdy będziemy dokonywać kolejnych zakupów i spłacać je w czasie, limit ulegnie zwiększeniu.

Umowę z Twisto zawieramy na czas nieokreślony. Standardowo przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zwarcia umowy o usługi płatnicze lub od dnia otrzymania karty.

Wypowiedzieć umowę Twisto możemy w każdym czasie. Co ważnie nie poniesiemy z tego tytułu dodatkowych kosztów. Wypowiedzenie umowy następuje poprzez złożenie oświadczenia o wypowiedzeniu z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej: www.twisto.pl

Brak spłaty karty Twisto w terminie i jego konsekwencje.

Zasadniczo każdy użytkownik musi opłacić swoje zakupy w ciągu 21 dni. Jeśli na naszym koncie widnieją punkty Twisto (przyznawane podczas rejestracji oraz za polecanie usługi znajomym) możemy ich użyć do spłaty rachunku. Opłacenie zakupów w ciągu 21 dni nie wiążę się żadnymi konsekwencjami po stronie kupującego.

Z drugiej strony przekroczenie terminu 21 dni, musimy liczyć się z odsetkami w wysokości 14% w skali roku.

Podsumowując: Twisto działa. Jest tak samo bezpiecznie jak inne usługi tego typu. Z pewnością mogę polecić ten produkt.

10 Comments

 • Romuald
  Posted 26 listopada 2019 20:50 0Likes

  Jeśli ktoś chciałby przetestować to mój kod polecenia: ROMUALDS

 • Sebastian
  Posted 30 listopada 2019 19:19 0Likes

  Osobiście korzystam i szczerze polecam. Jak by ktoś chciał dodatkowe 50 zł na zakupy to polecam rejestracje z linku: https://www.twisto.pl/rejestracja/?promo=EDWINL

 • Agnieszka
  Posted 6 grudnia 2019 14:09 0Likes

  Hej Cryptomaniaku 🙂 dzięki za podjęcie wyzwania i przetestowanie Twisto!
  Wszystko się zgadza, tylko jedna sprawa – i to jest dobra wiadomość – na spłatę Twisto osoba zarejestrowana ma do 45 dni. A konkretnie ma czas do 15 dnia kolejnego miesiąca. Czyli od 15 do 45 dni – zależnie kiedy były robione zakupy. 21 dni to opcja dla osób które kupują z Twisto bez rejestracji – w sklepach internetowych, które wdrożyły Twisto 🙂

 • Kacper
  Posted 15 grudnia 2019 10:28 0Likes

  Hej! Korzystam z Twisto, Tobie też może się spodobać! Spróbuj, a każde z nas dostanie po 50 zł w prezencie.
  Kod: KACPERO6

 • MarcinK
  Posted 20 grudnia 2019 23:57 0Likes

  Podczas rejestracji wpisz kod MARCINK561 a oboje dostaniemy po 50zł na start. Proste? Bardzo proste 🙂

 • Hanka
  Posted 16 sierpnia 2021 05:13 0Likes

  Jestem zadowolona. Wszystko działa bez zarzutu. Apka w telefonie – bardzo wygodna i bezpieczna. Lubię płacić twisto, bo gdy zrezygnuję z zakupów, nie blokuję swoich pieniędzy z konta.

 • Alise
  Posted 29 czerwca 2022 11:28 0Likes

  Mam kartę (wirtualną) Twisto i jestem zadowolona. Daje mi poczucie wolności i swobodę. Równocześnie wszystko łatwo kontrolować, zawsze wiem, ile i kiedy muszę spłacić. Dla mnie świetne rozwiązanie, na miarę XXI wieku.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]