Szef najpopularniejszej giełdy kryptowalut na świecie (Binance) Changpeng Zhao, ogłosił że do bogatej listy kryptowalut, którymi można handlować na Binance dołączy Dogecoin. Kryptowaluta która jest zdecentralizowana zdobyła serca milionów użytkowników na całym świecie.

Patrząc na Dogecoin od strony technicznej jest bardzo prostą kryptowalutą. Można nawet powiedzieć że została stworzona dla zabawy. Sam twórca Dogecoina Billy Marcus w jednym z wywiadów stwierdził, że jego celem było stworzenie kryptowaluty która będzie zabawna i dzięki temu przyciągnie do siebie rzesze fanów. W pewnym stopniu to mu się udało.

Przy okazji należy podkreślić świetny marketing, dzięki któremu miliony kryptomaniaków pokochało tę walutę. Społeczność zgromadzona wokół Dogecoin brała udział w kilku spektakularnych zbiórkach charytatywnych. Najgłośniejsza z nich miała miejsce w 2014 roku, kiedy to społeczność Dogecoin zebrała 36 tysięcy dolarów dla Jamajskiego zespołu bobslejowego, który zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Soczi ale nie było go stać na sfinansowanie wyjazdu. Całą kwotę udało się zebrać w ciągu 2 dni.

Wprowadzenie Dogecoina na Binance to swego rodzaju ukłon CZ w stronę fanów tej kryptowaluty. Sam CZ w opublikowanej wiadomości na Twitterze stwierdził że nie ma ochoty dyskutować nad technicznymi aspektami Dogecoina. Krótko po ogłoszeniu tej wiadomości kurs Dogecoina wzrósł o 36%.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]