Wygląda na to, że wczorajszy brutalny spadek wskaźnika hash rate dla Bitcoina został w większości skorygowany. Obecnie powraca do swoich normalnych poziomów, powyżej 92,0 EH / s.

Ostatnie kilka dni cieszyło się dużym zainteresowaniem w świecie kryptowalut. Z jednej strony mieliśmy długo wyczekiwane otwarcie kontraktów terminowych na Bakkt, z drugiej ceny różnych walut cyfrowych spadły o 20 do 30% lub znacznie więcej.

Jeśli myślisz że w dalszej części artykułu powiem Ci co było przyczyną tak wielkiego tąpnięcia na rynku kryptowalut, mylisz się. Niestety nie jestem crypto-wróżką. Z całą pewnością należy zwrócić uwagę na niespodziewany i gwałtowny spadek Hash Rate Bitcoina, który spadł z 98,12 EH / s na 22 września, do 67,38 EH / s 23 września.

Rynek krypto zareagował bardzo szybko, a Bitcoin osiągnął spadek, przekraczający około 1600 USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Większość altcoinów które i tak bardzo słabo poczynały sobie w tym roku, spadło o ponad 30% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoin Hash Rate wraca do normy jak bumerang

Hash Rate Bitcoina wraca do swojego normalnego poziomu, w chwili pisania tego artykułu wynosi 92.8 EH/s.

Czy rynek kryptowalut pozytywnie zareaguje na powrót wskaźnika Hash Rate do normalnego poziomu ?

Wielu spekulantów twierdzi, że za obecne spadki odpowiada gwałtowny spadek Hash Rate, niestety moim zdaniem nie jest to jedyny powód spadków. Zastanawiać może jedynie szybki powrót HR na zwykły poziom.

Mieszane nastroje kryptomaniaków

Jeśli głównym czynnikiem który miałby stać za spadkami kursów miałby być Hash Rate, po powrocie normalnego poziomu, rynek teoretycznie powinien wrócić do trendu wzrostowego. Niestety tak się nie stało.

Bitcoin do jakiegoś czasu był w fazie kumulacji. Spekulanci wieszczyli że po starcie kontraktów terminowych na Bakkt, kurs może poszybować w granice 15000 USD a nawet 20000 USD. Rzeczywistość zweryfikowała te domysły i wywołała falę kolejnych.

Wszystko wskazuje na to że próg 15000 USD nie zostanie prędko przekroczony przez Bitcoina.

Z drugiej strony spadek ceny BTC zachęca do kupna. Niektórzy obecną sytuację nazywają” promocją na Bitcoina” Czy warto skorzystać z okazji ? A może prawdziwa promocja jeszcze przed nami ? Jakie macie zdanie na ten temat ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]