Skandynawski potentat IKEA przyjął płatność w postaci cyfrowej waluty za pomocą blockchain Ethereum, w celu rozliczenia transakcji z Nordic Store, lokalnym sprzedawcą w swoim oddziale w Reykjaviku na Islandii.

komunikacie prasowym firma Tradeshift , ekspert w dziedzinie łańcucha dostaw, płatności i rynków opartych na blockchain ,która umożliwiła przeprowadzenie transakcji, powiedziała, że wydarzenie to stanowi „duży krok naprzód w zakresie płatności biznesowych i finansów”. Niewątpliwie wydarzenie jest kolejnym małym krokiem w kierunku adopcji kryptowalut jako środków płatniczych.

Platforma Tradeshift zakończyła transakcję przy użyciu blockchaina Ethereum, wersji elektronicznej Islandzkiej Korony stworzonej przez Monerium, pierwszą i – jak dotąd – jedyną firmę fintech upoważnioną do emisji regulowanych pieniędzy elektronicznych opartych na technologii blockchain.

Inteligentne faktury

Gert Sylvest, współzałożyciel Tradeshift, powiedział, że transakcję umożliwiły „inteligentne faktury” – inteligentne rachunki generowane na podstawie umów, które skutecznie się rozliczają. Powiedział, że takie programowalne pieniądze, regulowane przez rządy, staną się w niedalekiej przyszłości „podstawą płatności w handlu elektronicznym”.

Dodał, że inteligentne faktury pomogły zminimalizować przeszkody administracyjne w transakcjach transgranicznych między przedsiębiorstwami i umożliwią opracowanie nowych modeli finansowania, które ułatwią przedsiębiorstwom poprawę dostępu do kredytu i poprawę przepływów pieniężnych. Doszedł do wniosku:

Dla nas chodzi o cyfryzację finansowego łańcucha dostaw i uczynienie go programowalnym. 
Może to pomóc przełamać bariery dla małych firm i otworzyć dostęp do finansowania we wszystkich 190 krajach, w których działa platforma Tradeshift.

Z roku na rok, coraz więcej firm zaczyna akceptować kryptowaluty jako środki płatnicze. Nie tak dawno informowaliśmy o norweskich liniach lotniczych, w których będziecie mogli płacić za bilety Bitcoinem. To jeszcze nie koniec adopcji kryptowalut. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeden z największych portali ogłoszeniowych na świecie, jeszcze w tym roku ogłosi dodanie kryptowalut jako opcji zapłaty za towary.

Wiecie o kim mowa ? Dla ułatwienia podpowiemy, że nie chodzi o Allegro 🙂

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]