IKEA przyjmuje płatność za pośrednictwem blockchain Ethereum

Skandynawski potentat IKEA przyjął płatność w postaci cyfrowej waluty za pomocą blockchain Ethereum, w celu rozliczenia transakcji z Nordic Store, lokalnym sprzedawcą w swoim oddziale w Reykjaviku na Islandii.

komunikacie prasowym firma Tradeshift , ekspert w dziedzinie łańcucha dostaw, płatności i rynków opartych na blockchain ,która umożliwiła przeprowadzenie transakcji, powiedziała, że wydarzenie to stanowi „duży krok naprzód w zakresie płatności biznesowych i finansów”. Niewątpliwie wydarzenie jest kolejnym małym krokiem w kierunku adopcji kryptowalut jako środków płatniczych.

Platforma Tradeshift zakończyła transakcję przy użyciu blockchaina Ethereum, wersji elektronicznej Islandzkiej Korony stworzonej przez Monerium, pierwszą i – jak dotąd – jedyną firmę fintech upoważnioną do emisji regulowanych pieniędzy elektronicznych opartych na technologii blockchain.

Inteligentne faktury

Gert Sylvest, współzałożyciel Tradeshift, powiedział, że transakcję umożliwiły „inteligentne faktury” – inteligentne rachunki generowane na podstawie umów, które skutecznie się rozliczają. Powiedział, że takie programowalne pieniądze, regulowane przez rządy, staną się w niedalekiej przyszłości „podstawą płatności w handlu elektronicznym”.

Dodał, że inteligentne faktury pomogły zminimalizować przeszkody administracyjne w transakcjach transgranicznych między przedsiębiorstwami i umożliwią opracowanie nowych modeli finansowania, które ułatwią przedsiębiorstwom poprawę dostępu do kredytu i poprawę przepływów pieniężnych. Doszedł do wniosku:

Dla nas chodzi o cyfryzację finansowego łańcucha dostaw i uczynienie go programowalnym. 
Może to pomóc przełamać bariery dla małych firm i otworzyć dostęp do finansowania we wszystkich 190 krajach, w których działa platforma Tradeshift.

Z roku na rok, coraz więcej firm zaczyna akceptować kryptowaluty jako środki płatnicze. Nie tak dawno informowaliśmy o norweskich liniach lotniczych, w których będziecie mogli płacić za bilety Bitcoinem. To jeszcze nie koniec adopcji kryptowalut. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeden z największych portali ogłoszeniowych na świecie, jeszcze w tym roku ogłosi dodanie kryptowalut jako opcji zapłaty za towary.

Wiecie o kim mowa ? Dla ułatwienia podpowiemy, że nie chodzi o Allegro 🙂

Cryptomaniak

Cześć ! Witam Cię na Portalu Cryptomaniak.pl ! Nazywam się Paweł "Cryptomaniak" Bednarczyk, jestem fanem kryptowalut oraz nowych technologii. Od 2012 roku związany zawodowo z blockchainem oraz crypto. Jestem założycielem portalu Cryptomaniak.pl Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz porozmawiać na temat technologii blockchain lub kryptowalut, pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.