Największa norweska linia lotnicza Norwegian Air wkrótce zacznie akceptować kryptowaluty jako metodę płatności za zakup biletów. Bjørn Kjos, dyrektor generalny linii lotniczych, powiedział, że opracowano również plany wymiany kryptowalut o nazwie Norwegian Block Exchange (NBX)

Według doniesień płatności kryptowalutowe będą możliwe jesienią tego roku, wymiana będzie podobno gotowa już w sierpniu. NBX zostanie zintegrowany z programem premiowania linii lotniczej, a klienci będą mogli zarabiać handlując na giełdzie kryptowalut.

Czy linie lotnicze Norwegian Air posiadają własną kryptowalutę?

Wymiana rozpocznie się dla klientów norweskich w przyszłym miesiącu i będzie stopniowo wprowadzana w sąsiednich krajach. Po uruchomieniu giełdy, NBX stworzy rozwiązanie płatnicze dla linii lotniczych, które pozwoli klientom płacić za pomocą kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Stig Kjos-Mathisen, szef nowo uruchomionej giełdy, powiedział, że klienci będą zarabiać „cash points” na transakcjach giełdowych i płatnościach za bilety lotnicze. Observatoriet Invest, firma odpowiedzialna za budowę giełdy, zebrała ponad 250 000 USD w pierwszej rundzie kapitałowej i planuje połączyć transport lotniczy z technologią blockchain. 
Stig dodał , że:

Stig Kjos-Mathisen:

“Istnieje zapotrzebowanie na poważny rynek, na którym można kupować i sprzedawać kryptowaluty”

Kjos-Mathisen powiedział, że patrzy na to jak na świetny sposób, który pomoże zaoszczędzić pieniędze linią lotniczym. Stwierdził również, że przepisy, takie jak identyfikacja klientów (KYC), mogą zmniejszyć szanse rynku na pośrednie zaangażowanie w pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu. Wydawał się optymistycznie nastawiony do przyszłości kryptowalut, mówiąc, że kiedy firmy zaczynają handlować kryptowalutami zamiast osobami prywatnymi, branża zrobi duże postępy.

Norwegia

Kjosowie już wcześniej inwestowali w kryptowaluty

Według raportu Yahoo Finance, syn Kjosa, Lars Ola Kjos, zmotywował go do zbadania potencjału rynku kryptowaluty. Lars kupił około 400 000 $ Bitcoinów przed listopadem 2017 roku. Pracuje z linią lotniczą od wielu lat. Jest również członkiem zarządu Norwegian Block Exchange, której właścicielem jest rodzina Kjos.

Operacja kryptowaluty Norwegian Air jest prawdopodobnie częścią działań dywersyfikacyjnych firmy. Od kwietnia 2018 r. Akcje grupy spadły o 75 procent. Jej finanse nadal wydają się być zagrożone z powodu rosnącej konkurencji ze strony transatlantyckich linii lotniczych na rynku długodystansowym.

Jednak Norwegian Air nie jest pierwszą firmą podróżniczą, która wybrała kryptowaluty. W maju 2018 r. CheapAir stał się pierwszym na świecie biurem podróży, które zaakceptowało Litecoin, Bitcoin Cash i Dash jako metodę płatności za rezerwacje lotów i hoteli. Agencja już od 2013 r. przyjmuje płatności w Bitcoin.

Źródło: https://beincrypto.com/norwegian-air-to-start-accepting-cryptocurrency-for-ticket-payments/

Czy Polskie Linie Lotnicze LOT w przyszłości zdecydują się wprowadzić płatności za pomocą kryptowalut ? Czekamy na wasze komentarze.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]