25 kwietnia Binance umożliwiła swoim użytkownikom możliwość kupna Bitcoin przy pomocy aplikacji mobilnej na Androida. Zakup kryptowalut odbywa się przy użyciu kart debetowych/kredytowych Mastercard lub Visa.

Do tej pory aplikacja Binance nie miała takiej możliwości. Wdrożenie tej funkcjonalności było możliwe dzięki współpracy Binance z Fintechem Simplex, która została potwierdzona 31 stycznia 2019 roku. Od tamtego momentu użytkownicy Binance mogli kupić najpopularniejsze kryptowaluty poprzez stronę główną giełdy za pomocą kart Mastercard i Visa. Wcześniej giełda nie oferowała takiej możliwości.

Aby kupić Bitcoin przez telefon nie musisz mieć konta na Binance. Wiele innych giełd posiada już tą funkcję. Warto zwrócić uwagę na fakt iż cały proces kupna Bitcoin opiera się na użyciu kart kredytowych/debetowych. Jest to istotne z jednego bardzo ważnego powodu, mianowicie, nie wszystkie banki umożliwiają swoim klientom zakup kryptowalut przy użyciu wyżej wymienionych kart płatniczych.

Jak kupić Bitcoin (BTC) przez telefon na Binance?

Cały proces jest bardzo prosty i sprowadza się do dosłownie kilku prostych kroków które opiszemy poniżej.

  1. Pobierz aplikację Binance na swój telefon. Możesz to zrobić wchodząc na tą stronę lub wyszukać ją w Google play.

2. Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu.

3. Zaloguj się do swojej aplikacji na smartfonie.

4. Wybierz ikonę płatności kartą kredytową “Credit Card” zaznaczoną czerwonym kwadratem na zdjęciu poniżej.

Jak kupić Bitcoin przez telefon
Kupno Bitcoin przez telefon na Binance

5. Zostaniesz przeniesiony do kolejnego okna w którym będziesz miał możliwość wybrania kryptowaluty którą chcesz kupić. Na obecną chwilę giełda Binance poprzez aplikację oferuje zakup następujących walut cyfrowych:

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCHABC)
  • Ethereum (ETH)
  • Litecoin (LTC)
  • Ripple (XRP)

6. Po wybraniu kryptowaluty wpisz w polu ” Order amount” ilość jaka Cię interesuje.

Zakup BTC przy pomocy karty kredytowej

W polu “Total Charge” wyświetli się kwota która zostanie ściągnięta z Twojej karty kredytowej. Jeśli wszystkie wprowadzone dane zgadzają się, kliknij przycisk “Buy Now”

7. W kolejnym oknie zostaniesz poproszony o akceptację ogólnych warunków umowy oraz o potwierdzenie zamówienia.

8. Po kliknięciu “Accept, go to payment” zostaniesz przeniesiony do strony na której system poprosi Cię o wprowadzenie wrażliwych danych.

Dane te powinny być zgodne z danymi podanymi na karcie kredytowej. W innym przypadku całą transakcja może być odrzucona. Po zaksięgowaniu środków na Twoim koncie Binance dostaniesz e-mail z potwierdzeniem całej operacji. Opłata za transakcję wynosi 3,5% lub 10 USD, w zależności od tego która opcja jest wyższa.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]