Kakao, to darmowa aplikacja umożliwiająca bezpłatne wysyłanie i odbieranie SMS-ów oraz wykonywanie połączeń telefonicznych. Firma powstała 18 marca 2010 w Korei Południowej. Obecnie obsługuje takie platformy jak : iOS, Android, Windows, macOS, BlackBerry oraz Windows Phone.

Według ostatnich danych, Kakao ma 220 milionów zarejestrowanych użytkowników oraz prawie 44 miliony aktywnych. Aplikacja została przetłumaczona na 15 języków. 93% Koreańczyków posiadających smartfony używa codziennie tej aplikacji.

Integracja Kakao z kryptowalutami

Bazując się na lokalnych doniesieniach aplikacja miałaby korzystać z zintegrowanego portfela kryptowalutowego. Cały proces wdrożenia krypto ma kosztować koreańskiego giganta około 90 milionów dolarów. Firma chce stworzyć własną sieć blockchain która miałaby się nazywać Klatyn. Obecna platforma Kakao zostanie przeniesiona na sieć blockchain.

Fnnews donosi że KakaoTalk będzie używany jak portfel kryptowalutowy, umożliwiający użytkownikom wysyłanie, odbieranie oraz przechowywanie kryptowalut. Mało tego, użytkownik będzie mógł uruchamiać różne aplikacje blockchainowe.

Koreańczycy otrzymają także możliwość zakupu płatnych emotikonek oraz gifów przy pomocy kryptowalut. Na razie nie wiemy jakie kryptowaluty może obsługiwać Kakao ale można się domyślać że będzie to Bitcoin oraz prawdopodobnie firma stworzy własny token.

Blockchain w smartfonach

Czy Korea Południowa daje innym krajom wyraźny sygnał aby inwestować w kryptowaluty ?

Wszystko na to wskazuje. Nie od dziś wiemy że Koreańczycy lubią elektroniczne zabawki i nowe technologie. Poza Kakao, inny koreański gigant ogłosił prace nad integracją swoich urządzeń z kryptowalutami. Samsung chce wprowadzić portfel kryptowalutowy do swojego nowego modelu Samsunga Galaxy S10.

Bez wątpienia kraj liczący 55 milionów mieszkańców powoli staje się kryptowalutowym pionierem. Zintegrowanie setek milionów urządzeń z technologią blockchain i kryptowalutami z pewnością wyrze presje na innych producentach. Przecież nikt nie chce pozostać w tyle za konkurencją.

Jak myślicie, które technologie zaadoptują kryptowaluty ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]