Opis tokenu Binance Coin

Swój debiut na rynku kryptowalut Binance Coin BNB zanotował w lipcu 2017 roku. Token jest własnością jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie jaką jest Binance. Nazwa tokenu jak i również giełdy wywodzi się z kombinacji dwóch angielskich słów: binary i finance. Na naszym portalu znajdziesz dokładny opis giełdy kryptowalut Binance.

BNB działa na blockchainie Ethereum, zgodnie ze standardem ERC20. Co oznacza że każde zmiany w sieci Ethereum wywierają wpływ na funkcjonowanie oraz cenę Binance Coin. Zasadniczo standard ERC20 umożliwia każdemu z nas stworzenie własnego tokena. Dlatego dziwi mnie czemu Binance poszło na łatwiznę.

Całkowita podaż BNB na rynku krypto wynosi 200 mln. Z czasem liczba ta będzie mała aż osiągnie podaż na poziomie 100 mln. Pozostałe 100 mln zostanie zniszczone przez Binance.

Fenomen Binance Coin

Jeśli interesujesz się nowymi tokenami z pewnością wiesz że zdecydowana większość z nich jest bezużyteczna a cena jaką osiągają często nie przekracza 1$. Z walutą cyfrową BNB jest jednak inaczej.

Na samym początku istnienia na rynku kryptowalut, Binance Coin długo nie mógł przekroczyć progu cenowego 2$. Bum przyszedł wraz z wzrostem cen Bitcoin w grudniu 2017 roku. Najwyższą cenę BNB zanotował 12 stycznia 2018 roku i było to 24,46$.

Aktualny kurs Binance Coin (BNB)

Wielu ekspertów uważa że BNB już w tej chwili wykorzystuje w 100% swoją moc. W takim razie dlaczego jego cena tak szybko wzrasta ?

Moim zdaniem odpowiedź tkwi w zastosowaniu tokenu i jego funkcjonalności.

Opis funkcjonalności Binance Coin

Kluczem do tak dobrej sytuacji rynkowej BNB jest jego funkcjonalność, która w dużej mierze opiera się także o giełdę Binance.

Zastosowanie i funkcje BNB możemy zasadniczo podzielić na 3 kategorie:

  • używanie BNB
  • kupowanie za BNB
  • oraz przechowywanie BNB

Gdzie możesz używać BNB ?

Głównym miejscem w którym będziesz używał lub już używasz BNB jest sama giełda kryptowalut Binance. Ta funkcjonalność została opisana w naszym dziale poświęconym giełdą kryptowalut w tym Binance. Za pomocą wirtualnej waluty BNB możesz:

  • Kupić serwer www na stronie http://www.centerserv.com
  • Zabookować hotel na https://trip.io/
  • Odbierać zapłaty za Twoje towary bądź usługi
  • A nawet płacić Binance Coin za wizyty w nocnych klubach takich jak https://www.mre.live

Oczywiście wybrałem tylko kilka zastosowań tokena Binance Coin. Tak na prawdę jest ich dużo więcej.

Z pewnością Binance zaskoczy nas jeszcze nie raz.

Czy jest to najlepszy moment na kupno Binance Coin? Jeśli chcesz używać Binance jako giełdy kryptowalut, to powinieneś kupić BNB jak najszybciej.

Jestem ciekaw jakie jest Twoja opinia o Binance Coin? Czy zastąpi Bitcoin?


Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]