Najpopularniejszy kantor p2p czyli Localbitcoins.com

Czytając ten nagłówek pewnie zastanawiasz się co to jest kantor p2p. Już Ci to wyjaśniam. Najprościej rzecz ujmując jest to kantor w którym kupujesz Bitcoin od realnej osoby, to samo tyczy się sprzedaży Bitcoin. Czemu uważam że jest on najpopularniejszy ? Za tym stwierdzeniem przemawiają liczby a konkretnie ilości transakcji oraz użytkowników.

Największym konkurentem Localbitcoins jest w tej chwili Paxfull który także jest kantorem kryptowalut p2p. Oczywiście ktoś z was może powiedzieć że to nieprawda i że największym kantorem krypto jest Binance. Ok, zgoda ale czy Binance jest kantorem p2p?

Localbitcoins
Localbitcoins

Jak kupić Bitcoin za pomocą PayPal na Localbitcoins.com?

Jak to zwykle bywa aby kupić Bitcoiny musisz zarejestrować swoje konto w serwisie Localbitcoins.com

Następnie po zalogowaniu się na swoje konto musisz przejść do strony głównej, wybrać walutę w której chcesz dokonać kupna Bitcoin, wpisać kwotę jaką chcesz wydać, kraj oraz metodę płatności.

Poniżej przedstawiam Ci obrazek na którym widzisz moją przykładową konfigurację. Chcemy kupić Bitcoin za pomocą PayPal i taką metodę płatności mam wybraną.

Jak kupić Bitcoin z PayPal
Kupowanie BTC przez PayPal

Klikając przycisk “Search” system wybierze dla nas aktywnych handlowców oraz uporządkuje oferty od najkorzystniejszej cenowo. Oczywiście wyniki oparte są o wcześniej wprowadzone przez nas dane. Chodzi o to że cena/BTC ulega zmianie nawet po wybraniu innej metody płatności. Warto także spróbować z większymi kwotami niż 100$. Może się okazać że zmieniają jeden czy dwa parametry w wyszukiwaniu oferty, dostaniemy dużo lepsze propozycje cenowe.

Oczywiście metod płatności jest o wiele więcej dla przykładu możesz wybrać zwykły przelew bankowy, przelew SEPA, Skrill czy dokonać płatności gotówką!

Jak sprzedać Bitcoin ?

Sytuacja do złudzenia przypomina proces kupna Bitcoin z tą różnicą że tym razem zamiast “Buy bitcoins” wybierasz “Sell bitcoins”.

Sprzedaż Bitcoinów niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego jeśli chcesz sprzedać swoje Bitcoiny powinieneś podwoić swoją czujność i uważać na oszustów których nie brakuje w świecie kryptowalut.

Prowizje

Serwis wyszedł przed szereg i w odróżnieniu od konkurencji nie pobiera żadnych opłat za zakup lub sprzedaż Bitcoin.

Aczkolwiek pobiera opłaty za wysłanie Bitcoinów oraz za depozyt.

Opłaty te zmieniają się w zależności od wielkości opłat sieci blockchain. Przechodząc do zakładki “Wallet” w prawym górnym roku będziesz miał możliwość sprawdzenia jakie opłaty pobierze od Ciebie kantor.

Prowizja od sprzedaży Bitcoin
Prowizje

Mam nadzieję że już wiesz jak kupić Bitcoin za pomocą PayPal. Osobiście wolę korzystać z konkurencyjnego serwisu jakim jest Paxfull ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Polecam wypróbować zarówno jeden jak i drugi a potem trzymać się jednego. I pamiętaj żeby nigdy nie trzymać Bitcoinów na tego typu serwisach bo nie są one bezpieczne.

Standardowo zapraszam do udostępniania wpisu w social media 🙂

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]