Do tej pory PayPal bardzo ostrożnie podchodził do inwestowania w rynek kryptowalut oparty w głównej mierze o technologię Blockchain. Według ostatnich doniesień Forbsa, światowy gigant płatności online dokonał inwestycji w startup Blockchain.

PayPal jest marką rozpoznawalną na całym świecie. Amerykański potentat oferuje swoim użytkownikom usługi płatnicze: wysyłanie i odbieranie płatności online. Działa na zasadzie wirtualnej portmonetki.

PayPal i kryptowaluty.

Tym razem firma wesprze startup Blockchain o nazwie Cambridge Blockchain, który koncentruje się na wykorzystaniu technologii, aby dać użytkownikom większą kontrolę nad ich tożsamością cyfrową. Ta idea doskonale wpasowuje się w ostatnią politykę wizerunkową PayPal.

Cambridge Blockchain wystartował w maju 2018 roku i od tamtej pory zebrał ponad 7 milionów dolarów. Niestety nie wiem jak duża kwotę zainwestował PayPal, ale na rynku spekuluje się o kwocie sięgającej 2 milionów dolarów. Suma ta wydaje się być całkiem prawdopodobna ze względu na zgłoszenia pochodzące pod amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, mówiących o 3,5 mln USD zebranego kapitału przez Cambridge Blockchain w okresie od maja 2018 do kwietnia 2019.

PayPal

Forbs przytacza także słowa anonimowego pracownika PayPala, który miał powiedzieć:

„Dokonaliśmy inwestycji w Cambridge Blockchain, ponieważ stosuje blockchain dla tożsamości cyfrowej w sposób, który naszym zdaniem może przynieść korzyści firmom świadczącym usługi finansowe, w tym PayPal”.

Decentralized Identity Foundation, jest organizacją non-profit która zrzesza takie światowe marki jak Microsoft, IBM, Mastercar i Accenture. Do tego znakomitego grona dołączył także Cambridge Blockchain.

Wydaje się że PayPal podąża śladami swojego konkurenta, mowa o Revoult, który ostatnio mocno interesuje się kryptowalutami. Współzałożyciel PayPala, Luke Nosek powiedział w wywiadzie dla NY Times że jego firma chciała stworzyć własną walutę cyfrową. Niezależna od banków i rządów, kryptowaluta PayPal-a miałaby ogromną szansę stać się następcą Bitcoin. Niestety nie znamy dalszych losów projektu, prawdopodobnie został wstrzymany. Czy inwestycja w startup Cambridge Blockchain da zielone światło dla wstrzymanego projektu ?

A wy? Co myślicie o Pay Coin ?

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]