Jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w Polsce, ma dodać obsługę tokenów TRON TRX do swojego portfela kryptowalut. Użytkownicy Opery uzyskają dostęp do zdecentralizowanych aplikacji (dApps) opartych na technologii TRON.

Tokeny kryptowaluty TRON będą przechowywane we wbudowanym w przeglądarkę portfelu. Obecnie obsługuje on tokeny działające w standardzie ERC-20. Prezes Fundacji TRON Justin SUN nie krył swojego zadowolenia z tego faktu.

Z danych udostępnianych przez Gemius wynika że Opera jest trzecią po Chromie oraz Firefoxie najpopularniejszą przeglądarką w Polsce.


Źródło: Gemius. Więcej na ranking.gemius.com

Wbudowany portfel kryptowalutowy trafił do przeglądarki Opera w lipcu 2018 roku. Już wtedy właściciele Opery informowali że mają zamiar dodać kolejne tokeny do swojego portfela, jak widać nie rzucają słów na wiatr. W pierwszej kolejności portfel został wprowadzony do wersji na androida a dopiero później nastąpiła integracja z główną wersją przeglądarki. Tym samym użytkownicy nie muszą instalować zbędnych dodatków związanych z kryptowalutami.

Krypto-integracja opery jest jak najbardziej innowacyjnym pomysłem. Na dzień dzisiejszy poza Operą, wbudowany portfel kryptowalutowy ma przeglądarka Brave. W odróżnieniu do Opery, Brave daje także możliwość zarabiania kryptowalut poprzez oglądanie reklam.

TRON TRX jest jednym z najszybciej rozwijających się blockchainów z dużą ilościa dApp. Właściciele Opery nie kryją że chcą zmierzać w kierunku szeroko pojętej integracji z kryptowalutami. Zgodnie z ich zapowiedziami możemy spodziewać się że w kolejnych miesiącach do TRON TRX i ERC-20 dołączą kolejne bloki.

TRON TRX
TRON TRX

Charles Hamel, lider produktu Opera Crypto stwierdził:

“Dodając portfel kryptowalutowy bezpośrednio do przeglądarki, usunęliśmy potrzebę instalowania skomplikowanych rozszerzeń lub oddzielnych aplikacji. Otwarcie przeglądarki PC na kryptowaluty oznacza drugi krok Opery w tworzeniu kryptowalut i głównego nurtu Web 3.0”

Niestety udziały procentowe Opery na rynku przeglądarek nie są tak wysokie jak Chrome czy Firefox, dlatego ta informacja nie ma wielkiego wpływu na cały rynek kryptowalut. Niewątpliwie wiadomość o integracji Chroma czy Firefox-a z krypto wywołałaby ogromną falę optymizmu, który z pewnością przełożyłby się na wzrost zainteresowania kryptowalutami.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]