Brave to przeglądarka internetowa która umożliwia swoim użytkownikom zarabianie kryptowalut poprzez przeglądanie stron internetowych. Cały system opiera się o tzw. Brave Rewards. Zasada działania przeglądarki Brave oraz systemu nagórd, została przez nas opisana w tym artykule: https://cryptomaniak.pl/przegladarka-brave-rozdaje-darmowe-kryptowaluty-bat/

Według serwisu cryptoslate.com popularność przeglądarki wśród użytkowników znacznie wzrosła.

Wersja mobilna przeglądarki Brave

Oprócz wersji na PC, Brave jest także dostępna dla użytkowników telefonów z systemem Android. Według danych z AppBrain, ilość pobrań przeglądarki z Google Play Store, w pewnym momencie wyprzedziła nawet popularny Chrome. Tym samym Brave stałą się drugą po Firefoxie najchętniej pobieraną przeglądarką internetową.

Przeglądarka internetowa Brave
Przeglądarka Brave – podgląd na androidzie

Oceny użytkowników przeglądarki w GPS i AAS mówią same za siebie. Stale rosnąca liczba instalacji oraz miesięczna liczba aktywnych użytkowników napawa optymizmem.

Na czym polega fenomen popularności przeglądarki internetowej Brave?

Jako przeglądarka internetowa Brave oferuje swoim użytkownikom możliwość zarabiania poprzez oglądanie reklam. Gdy opcja zezwalająca przeglądarce na wyświetlanie reklam jest włączona, użytkownik dostaje na swoje konto kryptowalutę Basit Attention Token (BAT).

Ta funkcjonalność jest kluczową jeżeli chodzi o popularność Brave. Do tej pory każdy użytkownik był przez przeglądarki okradany. Tym razem to przeglądarka płaci za jej używanie.

Obserwowany ostatnio wzrost cen Bitcoina ma także duży wpływ na popularność Brave. Kurs Bitcoina niejako wyznacza kursy altcoinów, do których zaliczany jest BAT. Reasumując, im większą cenę osiąga Bitcoin tym większą cenę powinien uzyskać także BAT, co za tym idzie użytkownicy przeglądarki internetowej Brave dostaną więcej $ za jej używanie.

Szybkość przeglądarki internetowej Brave
Test szybkości ładowania się strony www Brave vs Chrome

Według najnowszych badań, 90% użytkowników przeglądarek internetowych głównie zwraca uwagę na szybkość ładowania się stron www. W tej kwestii Brave nie ma sobie równych, co widać na obrazku załączonym powyżej. Przeprowadzone testy wykazują że przeglądarka Brave jest średnio 4 razy szybsza od konkurencyjnych przeglądarek.

Testy były przeprowadzany zarówno na PC jak i również na urządzeniach mobilnych takich jak tablety czy smartfony.

Kolejną funkcją która wpływa na wzrost popularności Brave jest wbudowany AdBlock, czyli mechanizm blokujący wyskakujące reklamy.

Jeśli Brave nadal będzie koncentrować się na polepszaniu funkcjonalności oraz na prowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, chociażby takich jak Brave Rewards, ma dużą szansę na jeszcze lepsze wyniki.

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]