Sprawa sądowa z udziałem Craiga Wrighta wydaje się nie mieć końca. Jej zakończenie raczej jest nam wszystkim dobrze znane, ale co jakiś czas nasz bohater lubi ujawniać kolejne sensacyjne elementy tej zagadkowej historii.

W całej tej aktorskiej grze, przypominającej bardziej “szopkę” niż rozprawę pojawiły się nowe ciekawe fakty. Niesławny “Bonded Courier”, który miał dostarczyć Carigowi klucze do Bitcoinów Satoshiego, jest w rzeczywistości prawnikiem i powołując się na tajemnicę adwokacką nie będzie rozmawiał z sądem.

https://twitter.com/MyLegacyKit/status/1224364438087708672

Gwoli przypomnienia

Dla przypomnienia słynny kurier Craiga Wrighta na pierwszego stycznia 2020 roku miał mu dostarczyć klucze prywatne do portfeli na których miały być zgromadzone Bitcoiny, wydobyte na samym początku istnienia sieci.

Dostęp do nich umożliwiłby udowodnienie Wrightowi, że to on jest faktycznie wynalazcą Bitcoina. Niestety kurier nie dotarł, a właściwie zjawił się ale nie z kluczami, a z listą 16 000 adresów portfeli. Kluczy niestety w niej nie było, co raczej nikogo nie powinno dziwić 🙂

Chodzą słuchy, że w pośpiechu kurier zgubił klucze. No cóż…bywa i tak.

Oczywiście Craig zapomniał o jednej z najważniejszych kwestii bezpieczeństwa kryptowalut a mianowicie o trzymaniu kilku kopii kluczy w różnych miejscach. Jak widać, zdarza się nawet “najlepszym”.

Mimo wpadki z kurierem-prawnikiem samozwańczy Satoshi Nakamoto dalej twierdzi, że otrzyma “zaszyfrowany plik” zawierający klucze prywatne, ale w późniejszym terminie. Kiedy? Tego chyba sam Wright nie wie!

Do tej pory Craig składał w sądzie wiele dokumentów z których zdecydowana większość została odrzucona, a część z nich była wręcz sfałszowana.

Kompromitacja naszego bohatera sięgneła zenitu w momencie w którym twierdził, że posiada klucze do portfela:

16cou7Ht6WjTzuFyDBnht9hmvXytg6XdVT, którego właścicielem był anonimowy Bitcoinowy wieloryb.

Ku zaskoczeniu Craiga, anonimowy właściciel tego adresu portfela podpisał wiadomość kluczem prywatnym z napisem „Adres 16cou7Ht6WjTzuFyDBnht9hmvXytg6XdVT nie należy do Satoshiego ani do Craiga Wrighta. Craig jest kłamcą i oszustem.

Kim będzie kurier Craiga Wrighta w następnej odsłonie ? Być może to on jest Satoshim ! 🙂

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]