Brave to darmowa przeglądarka internetowa open-source, dzięki której możesz zarabiać darmowe kryptowaluty BAT. Twórcami i pomysłodawcami przeglądarki są: założyciel znanego na całym świecie skryptu Java oraz współzałożyciel takich potęg jak: Mozilla i Firefoks.

Przeglądarka oprócz doskonałych wyników szybkościowych (jest 3x szybsza od standardowych) posiada wbudowany moduł blokady reklam. Coś na miarę popularnego wśród użytkowników AdBlock’a. Naszym zdaniem system zaimplementowany w Brave jest o wiele lepszy.

Obecnie trwa akcja promocyjna w której zupełnie za darmo można dostać 30 tokenów Basic Attention Token BAT. W dalszej części tego artykułu dowiesz się jak je odebrać. Szacowana wartość airdropu BAT to 15$.

Więcej na temat samej kryptowaluty BAT możecie przeczytać tutaj: https://cryptomaniak.pl/czy-bat-ma-szanse-stac-sie-nastepca-bitcoin/

W tym poradniku dowiesz się jak:

 1. Dołączyć do Brave Rewards
 2. Stworzyć i zweryfikować konto na Uphold
 3. Wypłacić kryptowalutę BAT z Brave
 4. Przelać BAT na BitBay i zamienić na PLN

Przeglądarka Brave – nasza recenzja i opinie

Dzięki przeglądarce Brave jesteś w stanie surfować w internecie jeszcze szybciej. Przeprowadzone testy wykazały że przeglądarka dwukrotnie szybciej ładuje strony internetowe na komputerach. Jeszcze lepsze wyniki uzyskała na urządzeniach mobilnych takich jak tablety i smartfony gdzie strony ładowały się do 8x szybciej.

Ustawienia tarcz w przeglądarce Brave
Ustawienia bezpieczeństwa w przeglądarce Brave

Zwiększone bezpieczeństwo podczas surfowania w internecie

Twórcy przeglądarki internetowej Brave zadbali o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Serwery Brave nie tylko nie widzą danych przeglądania ale także ich nie przechowują. Użytkownicy mogą czuć się bezpieczni i spokojnie odwiedzać swoje ulubione serwisy internetowe.

Większość dostępnych ustawień bezpieczeństwa użytkownik może sam dostosować według własnych preferencji. Przeglądarka posiada wbudowany system blokowania reklam. Ilość blokowanych reklam można sprawdzić w panelu użytkownika.

Basic Attention Token (BAT)

Ponadto przeglądarka internetowa Brave potrafi sama uaktualniać się do HTTPS. Oznacza to że praktycznie zawsze będziesz korzystał z zaszyfrowanego i bezpiecznego połączenia.

Brave Browser podobnie jak Chrome i Firefox ma wbudowany moduł chroniący przed phishingiem oraz złośliwym oprogramowaniem typu malware. Moduły te są domyślnie włączone jednak w każdej chwili można z nich zrezygnować.

Nagrody Brave za używanie przeglądarki

Co ciekawe przeglądarka uruchomiła system nagradzający zarówno zwykłych użytkowników jak i osoby tworzące strony internetowe.

Darmowe kryptowaluty BAT
Nagrody Brave

Do tej pory za oglądanie reklam nikt Ci nie płacił a wręcz przeciwnie to Ty płaciłeś za nie nawet nie widząc o tym. Reklamy w internecie stały się na tyle uciążliwe że większość z nas zaczęła używać AdBlocka by pozbyć się niechcianych reklam.

Brave Browser daje Ci możliwość wyboru pomiędzy blokowaniem reklam a ich oglądaniem. Jeżeli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie będziesz otrzymywał wynagrodzenie w postaci darmowej kryptowaluty Basic Attention Token BAT. Świetnie, prawda ?!

Darmowe kryptowalut BAT

Raz w miesiącu Brave prześle na Twój osobisty portfel określoną ilość kryptowaluty BAT. Ilość ta zależy od liczby reklam, które obejrzałeś serfując po internecie. Dodatkowo witryny które cieszyły się Twoim największym zainteresowaniem także otrzymają od Brave tokeny BAT.

Poradnik krok po kroku jak odebrać darmowe kryptowaluty BAT

Aby odebrać 30 darmowych tokenów BAT musisz wziąć udział w airdropie organizowanym przez przeglądarkę Brave. Postępuj według poniższej instrukcji.

Okno pobierania przeglądarki Brave
 1. Pobierz przeglądarkę Brave
 2. Uruchom przeglądarkę Brave i włącz “Brave Rewards”. Możesz to zrobić wpisując w oknie przeglądarki “brave://rewards/”
 3. Naciśnij ikonkę kryptowaluty BAT (trójkąt), która znajduje się po prawej stronie paska w którym wpisujesz adres stron www. Jeśli jakieś tokeny będą dostępne, odpowiednia wiadomość zostanie wyświetlona, w przeciwnym wypadku powtórz tą czynność po upływie 30 dni.
 4. Kliknij “Rewards Settings”, następnie wciśnij przycisk “Claim”. Ilość tokenów jest ograniczona dlatego jeśli nie widzisz przycisku “Claim” oznacza to że nie posiadasz dostępnych środków. Będą one dostępne w ciągu następnych dni użytkowania przeglądarki Brave.

5. 20 tokenów BAT które otrzymałeś możesz przekazać jako napiwek,, chociażby naszemu portalowi.

6. Teraz musisz zarejestrować się jako “wydawca” by otrzymać własny link polecający. Aby to zrobić wybierz opcję “Publishers”. Za każdego poleconego użytkownika możesz dostać równowartość 5$ w postaci kryptowaluty BAT.

7. W polu do wpisywania adresu URL wpisz: “brave://rewards/” i zacznij oglądać reklamy aby otrzymywać tokeny BAT (opcja dostępna wkrótce).

8. Używając przeglądarki Brave podczas zwykłego przeglądania internetu możesz otrzymasz darmowe kryptowaluty BAT.

9. Polub nasz profil na Facebooku (opcjonalne)

10. Zacznij obserwować nas na Twitterze (opcjonalne)

Tworzenia i weryfikacja konta w Uphold

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest stworzenie i weryfikacja konta w Uphold. Jeśli wykonałeś opisane wyżej kroki powinieneś już być zweryfikowanym wydawcą Brave.

Czym jest Uphold ?

Uphold, to platforma usług finansowych oparta na chmurze, która umożliwia swoim użytkownikom, w dowolnym miejscu, konwertowanie, przechowywanie i wykonywanie transakcji w dowolnej formie pieniędzy lub towaru natychmiast i bezpiecznie. Serwis zasilił ponad 1 miliard USD w transakcjach członków z 181 krajów.

Platforma służy firmom, programistom, organizacjom pozarządowym, organizacjom non-profit i osobom fizycznym. Dla firm i programistów Uphold stanowi platformę, na której można rozszerzyć korzyści płynące z chmury na ich własną firmę lub klientów. Dla osób fizycznych Uphold służy jako portfel dla łatwych, natychmiastowych, bezpiecznych i niedrogich usług finansowych.

To właśnie na portfel w Uphold będą przelewane Twoje środki z Brave Rewards. Wypłaty dokonywane są raz w miesiącu, o realizacji przelewu z Brave do Uphold zostaniesz poinformowany drogą mailową. Mail wygląda mniej więcej tak jak na obrazku zamieszczonym poniżej:

Jak utworzyć konto w Uphold?

Aby zarejestrować konto Uphold, przejdź na stronę uphold.com/signup i wykonaj trzy etapowy proces rejestracji:

  1. Wpisz swój adres e-mail, hasło, typ konta i kraj zamieszkania.
  2.  Prześlij swoje imię i nazwisko, stan (jeśli dotyczy), datę urodzenia, ustaw nazwę użytkownika dla swojego konta i numer telefonu
  3.  Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Weryfikacja konta w Uphold.

Aby zostać zweryfikowanym członkiem platformy i mieć dostęp do pełnego zakresu usług Uphold, musisz ukończyć proces weryfikacji. Proces ten obejmuje dostarczenie wrażliwych informacji.

Aby zostać zweryfikowanym członkiem:

   1. Przejdź na podany adres www https://uphold.com/dashboard/membership/ i kliknij „start”
   2. Wpisz swój aktualny adres zamieszkania
   3. Wykonaj zdjęcie swojego ważnego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd, każdy szczegół musi być czytelny, bez odblasków. Aby to zrobić, zrób wyraźne zdjęcie jednego z następujących dokumentów:
        Paszport
        Dowód osobisty
        Prawo jazdy
   4. Zrób sobie zdjęcie na żywo (selfie) / zdjęcie swojej twarzy

Wskazówki zapewniające, że proces weryfikacji przebiega bezproblemowo:

   1. Zrób wyraźne zdjęcie swojego ważnego dowodu tożsamości wydanego przez rząd, gdzie każdy szczegół jest czytelny bez odblasków lub zakrywania fragmentów
  2.  Zrób wszystkie zdjęcia w jasno oświetlonym miejscu
  3. Wyłącz lampę błyskową, aby uniknąć odblasków na dokumencie
  4. Upewnij się, że dane identyfikacyjne są zgodne z danymi na koncie Uphold (nazwa prawna, bez pseudonimów)
  5.  Upewnij się, że Twój dokument prawny ma co najmniej 3-miesięczny okres ważności
  6. Nie rób zdjęcia zdjęcia. Podczas robienia selfie musi to być „selfie na żywo”

Weryfikacja jest zazwyczaj zakończona w ciągu kilku minut i po potwierdzeniu uzyskuje się natychmiastowy dostęp do wszystkich zasobów.

Oto przykład sprawdzania tożsamości za pomocą aplikacji internetowej Uphold:

Jak połączyć swoje konto Brave Rewards z Uphold ?

Jeśli posiadasz już zweryfikowane konto na platformie Uphold, pora aby połączyć je z kontem Brave Rewards. Aby tego dokonać:

 1. Zaloguj się na swoje konto wydawcy przechodząc pod ten adres: https://publishers.basicattentiontoken.org
 2. W panelu wydawcy po lewej stronie odszukaj pole “Your Uphold wallet
 3. Aby połączyć swoje konto z Uphold wciśnij przycisk “
 4. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie powinieneś ujrzeć zielony napis ” Connected”
Podpięcie Uphold z Brave
Poprawne podpięcie portfela Uphold z Brave

Od tej pory Twoje środki w postaci kryptowaluty BAT, przeglądarka Brave będzie wysyłać prosto do portfela Uphold.

Będzie się tak dziać raz w miesiącu, na powyższym obrazku widać datę depozytu tokenów BAT przypadającą na 09.07.2019. Nieco wyżej w oknie “Panding Payouts” możesz sprawdzić kiedy Brave przeleje Ci kolejne tokeny BAT oraz ile ich będzie. W tym przypadku jest to data 08.08.2019 a ilość BAT które trafi na konto Uphold to 91.84 BAT.

Jak wypłacić tokeny BAT z przeglądarki Brave ?

Przeglądarka Brave sama w sobie nie ma opcji wypłaty kryptowaluty BAT. Tokeny zebrane w Brave Rewards możesz jedynie podarować zweryfikowanym wydawcą Brave w postaci napiwku.

Jeśli jesteś zweryfikowanym wydawcą, kryptowalutę BAT możesz wypłacić z portfela Uphold na dowolny portfel Bitcoin taki jak np. Exodus czy bezpośrednio na giełdę kryptowalut np. BitBay czy Binance. Poniżej opiszemy jak krok po koku wypłacić tokeny BAT z Uphold i przelać je na BitBay, a następnie jak wymienić je na złotówki.

Jak przelać kryptowalutę BAT z Uphold na BitBay ?

 1. Po otrzymaniu maila z informacją o przesłaniu tokenów BAT z Brave na Twój portfel Uphold, zaloguj się na niego.
 2. Przejdź do zakładki “Cards”

3. W zakładce “Cards” wybierz kartę “Brave Rewards”

Cards - Brave Rewards

4. Następnie wybierz opcję “Send to Cryptocurrency or Utility Token”

Opcja ta posłuży nam do przesłania tokenów BAT na BitBay ale również możesz jej użyć do wysłania BAT na swój portfel np. Exodus czy inną giełdę kryptowalut.

Oprócz możliwości przelania BAT na portfel możesz wybrać opcję “SEND to Bank Account i po wprowadzeniu danych swojego konta środki zostaną przelane na Twoje konto bankowe. My przelejemy BAT na BitBay.

Brave jak wypłacić BAT z Uphold

5. Z listy dostępnych kryptowalut, na samym dole wybierz Basic Attention Token (BAT)

6. Następnie w polu ” Select or search a destination” wprowadź adres portfela BAT z giełdy BitBay.

Pamiętaj że musi być to adres tokena BAT a nie żadnej innej kryptowaluty. Wprowadź ilość BAT które chcesz wypłacić z Brave na BitBay a następnie wciśnij zielony przycisk “CONFIRM”

7. Po wprowadzeniu poprawnych danych i kliknięciu przycisku “CONFIRM” pojawi się okno potwierdzenia transakcji w który będziesz proszony o wprowadznie 6-cio cyfrowego kodu z Google Authenticator. Wprowadź go i kliknij “CONFIRM”.

Gotowe. Właśnie wypłaciłeś tokeny BAT z Brave na swoje konto w BitBay. Teraz możesz te środki zamienić na PLN i wypłacić na swoje konto bankowe lub odebrać gotówkę na Poczcie Polskiej.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić zapraszamy do naszych artykułów poświęconych tym zagadnieniom. Wypłata z BitBay na Poczcie Polskiej oraz na konto bankowe. W razie pytań, prosimy kierować je w komentarzach pod tym artykułem.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 przez FeelTheKick

UWAGA!

Kroki opisane w powyższym poradniku nie gwarantują w 100% procentach otrzymania darmowych BAT Basic Attention Token od serwisu brave.com. Pula tokenów przeznaczonych w kampanii jest ograniczona ilościowo. Podczas rejestracji we wszystkich opisanych w poradniku serwisach musisz podać wrażliwe dane osobowe, robisz to na własną odpowiedzialność. Zachęcamy także do czytania warunków świadczenia umów.

Kryptowaluty i handel nimi są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych. Zdecydowana większość rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kryptowalutami. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kryptowaluty i kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Podejmując decyzje inwestycyjne, powinieneś kierować się własnym osądem.

11 Comments

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]