Cena Bitcoina niczym rakieta kosmiczna wystrzeliła do góry. Kurs BTC poszybował w 5 dni z poziomu 6 tysięcy dolarów na 8 tysięcy ustalając tym samym nowy rekord w 2019.

Na tak duży i dynamiczny wzrost ceny Bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty miało wpływ wiele czynników. Oczywiście nie jesteśmy w stanie przedstawić wszystkich w jednym artykule, ale wybierzemy dla was najciekawsze z nich. Pierwszy znaczący opór na poziomie 6400 $, Bitcoin pokonał skokiem w dal, kolejny znaczący opór to 10k. Czy BTC podniesie rękawicę ?

Czemu cena Bitcoina tak nagle wzrosła ?

Ostatni raz kurs Bitcoina na poziomie 8 tysięcy dolarów ludzkość widziała w lipcu 2018 roku. Nagły wzrost kursu BTC zaskoczył nawet doświadczonych analityków rynku kryptowalut. Dla naszej redakcji ten wzrost jest bardzo tajemniczy.

Oczywiście możemy wyodrębnić kilka znaczących wydarzeń które ostatnimi czasy co rusz pojawiały się w mediach, ale czy mogły one spowodować tak duży skok ? Oto kilka czynników które mogły mieć wpływ na obecny kurs BTC/USD :

  • wzrost zainteresowania kryptowalutami przez czołowe instytucje
  • coraz większa akceptacja kryptowalut
  • kupowanie dużych ilości Bitcoina przez największych graczy
  • spekulacje wokół ETF-ów

Czołowe instytucje chcą Bitcoina!

Pisząc o czołowych instytucjach, mamy na myśli dwóch wielkich graczy:

  • Bakkt
  • Fidelity

Na portalu BitHub.pl znajdziecie bardzo fajny i obszerny artykuł poświęcony tej instytucji. Kontrakty terminowe na Bitcoiny, które Bakkt ma wprowadzić już od lipca bieżącego roku, będą dużym krokiem w drodze do akceptacji kryptowalut.

Cena Bitcoina
Kurs Bitcoina

Z kolei Fidelity Digital Assets, ogłosiło że za kilka tygodni zaoferuje swoim użytkownikom możliwość handlu Bitcoinami. Kolejną firmą, która poważnie rozważa wprowadzenie kryptowalut na salony jest ETrade, które jak donosi Bloomberg, wprowadzi transakcje Bitcoin oraz Ethereum.

Takie wiadomości napędzają rynek kryptowalut i dolewają do rakiety Bitcoinowej kolejne galony paliwa rakietowego by wynieść ją “to the moon”.

Akceptacja kryptowalut na szeroką skalę

Właśnie tego nam brakowało w 2018 roku. Mianowicie chodzi o szeroko pojętą akceptację kryptowalut przez takich światowych gigantów handlu detalicznego jak: Crate, Barrel, Amazon’s Whole Foods czy Starbucks. Oczywiście to tylko kilka firm z wielu które potwierdziły że są gotowe zaakceptować kryptowaluty jako środek płatniczy. Akapit

Nawet Facebook, który do niedawna prowadził ostrożną politykę reklamową dotyczącą kryptowalut, złagodził ją. Aby tego było mało, Facebook sam prowadzi badania nad swoją własną kryptowalutą. GamerHash

Jeśli potwierdzą się ostatnie doniesienia o rzekomej akceptacji kryptowalut przez eBay, będziemy mieli hit roku! Oczywiście w ślad za eBay podążą inne portale aukcyjne, które nie mogą zostać w tyle. Kto wie, może nasze rodzimy allegro także zdecyduje się na taki krok ? Swoją drogą zakupy za BTC na naszym rynku umożliwia Polski projekt o którym możecie przeczytać w naszym artykule.

“Bitcoinowe wieloryby” wypłynęły na łowy. Cena Bitcoina idzie w górę

Tym określeniem w świecie kryptowalut nazywa się właścicieli blisko 1000 portfeli kryptowalutowych, na których zgromadzono około 85% wszystkich dostępnych Bitcoinów. W ostatnim czasie wieloryby znów “łowią” ogromne ilości Bitcoinów przez co napędzają kurs Bitcoina i innych kryptowalut. Zjawisko to co jakiś czas powtarza się, wraz z nim kurs BTC idzie do góry by po chwili spaść w dół.

Wieloryb

O ile występowanie tego zjawiska nikogo nie dziwi o tyle jego skala jest już zaskakująco duża. Analitycy rynkowi spekulują, że zakupy są skoordynowaną akcją mającą na celu wybicie kursu Bitcoina na wyższy poziom.

Niestety ze względu na swoją dużą podatność na tego typu manipulacje, ten scenariusz wydaje się nam bardzo prawdopodobny.

Kropka nad “i”

Reasumując, 5 dniowy wzrost ceny Bitcoina z 6 tysięcy do 8 tysięcy dolarów był raczej krótko terminowym zrywem. Znaczący wpływ na taki skok kursu BTC/USD mieli duzi gracze, skupujący tysiące Bitcoinów.

Oczywiście w tym samym czasie, ze świata kryptowalut spływały bardzo dobre wiadomości, które ucieszyły także i naszą redakcję. Przyćmiły one nieco ostatnią aferę z Tether i Bitfinex.

Jak długo dobre nastroje będą towarzyszyć inwestorom ? Czekamy na wasze opinie w komentarzach !

Leave a comment

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]